Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Himare

Miasta i miejscowości w których warto spędzić urlop i je odwiedzić, noclegi

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, JerzyM73, Piotrek Byrdziak

basik
Podróżnik

Re: Himare

Post autor: basik » 27 sty 2019, 22:23

I ja też dziękuję Jerzemu za przypomnienie :)
Miejscówka godna polecenia , pozdrawiam
Basia

gregorian13
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Post autor: gregorian13 » 31 lip 2019, 23:14

Witam. Dziś dotarłem do Himare. Temparatura ok. 30 stopni. Temperatura wody 23-24 stopnie. Plaża Spile krystalicznie czysta woda. Pierwsze wrażenia mieszane. Mniejszy tłok niż w zeszłym roku w Sarandzie ale przywykłem do piekarni co 50 metrów (byrki i inne specjały) a tu tak na szybko nie znalazłem w okolicach promenady. Może to grecki charakter miasta. Nie wiem. Za to gałka lodów 100 leka a w zeszłym sezonie średnio 50 w Sarandzie płaciłem. Urodą miasteczko też nie grzeszy ale o tym wiedziałem będąc przejazdem w zeszłym roku. Myślę, że wszystko się rozkręci i będzie miło.

Awatar użytkownika
paffcio
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Post autor: paffcio » 01 sie 2019, 08:08

gregorian13 pisze:
31 lip 2019, 23:14
... przywykłem do piekarni co 50 metrów (byrki i inne specjały) a tu tak na szybko nie znalazłem w okolicach promenady. Może to grecki charakter miasta. Nie wiem. Za to gałka lodów 100 leka a w zeszłym sezonie średnio 50 w Sarandzie płaciłem. ...
Tak, byłem w Himare i w Sarandzie na początku wakacji - w Sarandzie tańsze i lody i paliwo :)
Piekarni szukaj raczej przy ulicy "przelotowej", na promenadzie niczego takiego nie znalazłem.

JerzyM73
Moderator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Post autor: JerzyM73 » 01 sie 2019, 09:17

gregorian13.
odnośnie piekarni to za moich czasów jak byłem przy promenadzie nie było ale na równoległej- sprawdź tu:
https://goo.gl/maps/FsR15Va2A5nCo6QA6
23-24 st. woda to trochę chłodna .
Mam nadzieję, że Himare się "rozkręci" i zmienisz zdanie. Pisz na bieżąco i wklej jakieś foty jak możesz.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

gregorian13
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Post autor: gregorian13 » 02 sie 2019, 23:31

Jerzy, masz dobrą pamięć i orientację. Jak zobaczyłem przesłany przez Ciebie link, to przypomniałem sobie, że tam przechodziłem i rzeczywiście. Piekarnia z burkami jest. Brakuje takich pysznych z mięsem (jestem wielkopolskim drapieżnikiem) czy pysznych ciast ociekających miodem typu baklawa (tu już ukłon w kierunku mojej żony) ale nie ma co narzekać.Jest wiele innych. Miasteczko w ciągu dnia uśpione co mi odpowiada, bo nie ma problemu z miejscem na plaży czy w restauracjach, natomiast wieczorem tętni życiem i dobrze. O 21 połowa miejsc w lokalach była wolna spacerując od miejskiej plaży po okolice hotelu Rondos (pamiętałem z Twoich relacji) a wracając ok. 22 prawie wszędzie komplet. Pogoda idealna, woda już też (w internetach piszą 25-26 stopni). Po tygodniowym zwiedzaniu Bałkanów (tym razem głownie Serbia ale trochę też Bośni i Czarnogóry oraz Durres i Kruji) nastąpił 2-dniowy reset na Spile beach a od jutra inne plaże i okoliczne miejscowości. Jak mi dzieci pomogą, to wrzucę fotki. Reasumując Himare żyje, to ja się rozkręcam. Pozdrawiam

Wiewióra
Eksplorator
Podziękował/a  : 5 razy
Otrzymał podziękowań : 6 razy

Post autor: Wiewióra » 11 sie 2019, 14:21

Hej
Co do plaży to polecam Livadh. Według nas najlepsza.
Polecamy Beach bar Antoni's

Obrazek

Awatar użytkownika
paffcio
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz

Post autor: paffcio » 12 sie 2019, 08:16

Zdecydowanie Livadh
Co do jedzenia to polecam również Nashosa ;) ryby bardzo dobre.

Ale i na Livadh coraz mniej miejsca bez leżaków...

mareksc
Eksplorator
Podziękował/a  : 8 razy

Post autor: mareksc » 16 sie 2019, 02:02

Po ile leżaki w Himare?

set
Bywalec

Post autor: set » 22 sie 2019, 13:21

Witam,

Mam pytanie za 100punktów.

Koło hotelu rondos (patrz na wprost po lewej stronie).

Jest restauracja, czy macie może wiedzę czy czynna jest we wrześniu?

Bede w Himare od 15września i nie ukrywam, ale ciekaw jestem czy tam się coś w ogole jeszcze dzieje.

Pozdro

JerzyM73
Moderator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Post autor: JerzyM73 » 22 sie 2019, 22:08

set pisze:
22 sie 2019, 13:21
Witam,

Mam pytanie za 100punktów.

Koło hotelu rondos (patrz na wprost po lewej stronie).

Jest restauracja, czy macie może wiedzę czy czynna jest we wrześniu?

Bede w Himare od 15września i nie ukrywam, ale ciekaw jestem czy tam się coś w ogole jeszcze dzieje.

Pozdro
Po lewej stronie (stojąc na wprost twarzą do hotelu Rondos jest Golden Beach Hotel.) Możesz do niech napisać i zapytać czy mają otwarte. Rondos też ma restauracje którą polecam bo najczęściej tam jadłem a we wrześniu na pewno jest czynna
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ