Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Durres 2020

Szukasz współtowarzyszy na podroż, wypoczynek? Tutaj pisz.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak, JerzyM73

Duche
Raczkuje

Durres 2020

Post autor: Duche » 15 sty 2020, 23:32

Witam. Właśnie z dziewczyną zamówiliśmy tygodniowy pobyt w czerwcu, w Durres. Nie byliśmy nigdy w Albanii, ale po przeczytaniu wielu pozytywnych informacji na temat tego bałkanskiego kraju postanowiliśmy wlasnie tam się wybrać. Z tego tez powodu mam kilka pytań do osob, ktore już byly w tej miejscowosci, a najlepiej i w Klajdi Resort, w ktorym bedziemy przez tydzien wypoczywac.

Czy mozliwe jest wypozyczanie samochodu i rowerów w tej miejscowości, a najlepiej w niedalekiej okolicy Klajdi. No i oczywiście jakie mniej więcej czekają nas koszty.
Jakie są w okolicy najlepsze miejsca do odwiedzenia rowerem lub samochodem.
No i takie ogólne. Ile Euro na dwie osoby najlepiej zabrac (wiem, ze trzeba wymienic na Leki) zeby nie zabrakło? Wczasy All Inclusive, więc kasa raczej przeznaczona na własne fanaberie :D :D

JerzyM73
Moderator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Re: Durres 2020

Post autor: JerzyM73 » 16 sty 2020, 00:11

Witaj, w Durres na pewno jest sporo wypożyczalni sam.

Z Durres to najbliżej do Kruji i Tirany, ale najlepiej przeznaczcie sobie cały jeden dzień i jedzcie na wycieczkę na południe Al za przełęcz Liogara aby zobaczyć piękne plaże Al.

Co do kasy to sami musicie sobie policzyć bo jednemu przy ALL wystarczy 10 euro na dzień a drugiemu 200 będzie mało.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: Chmielo » 16 sty 2020, 00:24

Jeśli chodzi o koszt rowerów to w zeszłym roku płaciłem 5euro za dzień w Ksamil. Auto to koszt ok.50 euro.
Z Durres to ja bym pojechał do Beratu bo moim zdaniem to warte obejrzenia miejsce, Tirana...no cóż co kto lubi ale to nie mój klimat.
Jerzy masz racje ze warto zobaczyć Logare i wszystko poniżej tylko z Durres do Np Himare to 3,5h wiec w obie strony 7 godzin...trochę dużo choć z drugiej strony to na pewno fajna przygoda by była i można jednak trochę prawdziwej Albanii liznąć,no i przełęcz Logara nie zapomniana.

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator

Post autor: Chmielo » 16 sty 2020, 00:28

A koszty to jak Jerzy powiedział może być różnie:) choć mając all to na co wydać, pamiątki i ewentualne atrakcje ale jak planujecie wypożyczyć auto to wiadomo koszty rosną jednodniowa wycieczka z wynajęciem auta to myśle 100euro trzeba liczyć

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator

Post autor: Chmielo » 16 sty 2020, 00:29

No chyba ze będziecie chcieli z Logary na lotni skoczyć do himare to na osobę 100euro jeszcze dojdzie:)

gregorian13
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Post autor: gregorian13 » 16 sty 2020, 10:21

Jak byliśmy w Durres to rodzina była zadowolona, bo plaża duża, piaszczysta jak nad Bałtykiem i jedna, mała, istotna różnica- dobre 10 stopni cieplejsza woda. Natomiast, jak już wyżej napisano, piękne plaże i widoki to od przełęczy LLogara (warto poświęcić dzień jak się znudzi plażowanie czyli zwykle po 2 dniach}. Berat i Kruja śliczne i klimatyczne a w Tiranie to może kolejka na Dajti. Jeśli lubicie jazdę rowerem, to polecam spróbować w mieście rowerów czyli Szkodrze. To było moje pierwsze spotkanie z Albanią i wszyscy domownicy do tej pory wspominają szok komunikacyjny w tym mieście. Jedyna zasada to: BYLE CZYM, BYLE JAK (może być na szagę jak to mówimy w Poznaniu), OBY DO CELU.

marwyk1976
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 15 razy

Post autor: marwyk1976 » 16 sty 2020, 14:53

Auto to podstawa na zwiedzanie, najlepiej jakiś diesel jak chcecie na Llogare wjechać. Berat tez warto odwiedzić ale to następny dzień. Zreszta ja bym od przełeczy Llogara aż do Burtinitu przejechał i powrót druga /szybsza/ droga przez Gjirokaster.

ODPOWIEDZ