Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Hotel Vila Kafe Lukova

Miasta i miejscowości w których warto spędzić urlop i je odwiedzić, noclegi

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak, JerzyM73

lobsen
Bywalec

Hotel Vila Kafe Lukova

Post autor: lobsen » 04 sty 2020, 15:11

Witam wszystkich.
Czy ktoś z forumowiczów odwiedził Hotel Vila Kafe w Lukova? Jakie wrażenia?
pozdrawiam :ugeek:

marwyk1976
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 15 razy

Re: Hotel Vila Kafe Lukova

Post autor: marwyk1976 » 04 sty 2020, 18:21

Znam właściciela, to brat mojego gospodarza z Ksamil. Bardzo poczciwy gość. Z hotelu nie korzystałem za wyjątkiem kawiarni, byłem tam kilkukrotnie na wycieczkach. Za każdym razem na Raki, kawie i zimnej czekoladzie. Wizualnie z zewnątrz super.

lobsen
Bywalec

Post autor: lobsen » 05 sty 2020, 13:43

Dziękuję za odpowiedź.
Podobno hotel stoi na pustkowiu - a ja tego szukam, priorytet to cisza i spokój. Czy mógłbyś to potwiedzić?
Interesuje mnie również jak duży jest hotel. Ile jest pokoi.

marwyk1976
Eksplorator

Post autor: marwyk1976 » 06 sty 2020, 12:32

Tak jest na takim wzniesieniu, piękne widoki na morze. Bardzo rodzinna atmosfera, zawsze a byłem ze 4-5 razy było w miarę pusto w tej kawiarni oraz nad basenami. Może to takie godziny bo raz byłem ok. południa a kilka miedzy 15 -17. Nie znam rozkładu i ilości pokoi bo nie chodziłem - korzystałem tylko z kawiarni która jest z pięknym widokiem na morze. Dojazd do hotelu tez jest specyficzny kawałek od głównej drogi, lecz dojedziesz nawet nisko zawieszonym autem typu golf czy octavia bez problemu.

lobsen
Bywalec

Post autor: lobsen » 06 sty 2020, 20:31

Będzie to mój pierwszy pobyt w Albanii. Jestem przekonany, że dobrze wybrałem co potwierdza Twój opis. Miejsc, które chciałbym odwiedzić jest tyle, że kolejny rok '21 pewnie również spędzę w Albanii - no dużo zależy od nadchodzących wakacji.
Dziękuję za relację i oby moje oczekiwania zostały zaspokojone :geek:

marwyk1976
Eksplorator

Post autor: marwyk1976 » 07 sty 2020, 17:50

w jakim terminie jedziesz?

lobsen
Bywalec

Post autor: lobsen » 07 sty 2020, 17:54

Środek sezonu.

wolffer
Bywalec

Post autor: wolffer » 10 sty 2020, 01:24

W tym hotelu strasznie wkurzał mnie fakt, że basen zamykali o 20tej i ani minuty dłużej nie działał. W Lukove są jeszcze dwa inne hotele z basenami, w których byłem i nieraz po całodziennych wojażach lub plażach można było bez problemu wieczorkiem się chłodzić, gdzie inni goście też przychodzili na basen lub na kawkę, piwo czy przekąskę. Hotel ma trzy piętra, bagaże nie wiem jakby były duże dźwigasz sam, nawet jak masz małe dziecko na głowie, jak było w moim przypadku. Dokładnie pokoi/apartamentów nie liczyłem. Zachwalają, że wszystkie mają widok na morze, lecz z niektórych owszem i jest, ale musisz wyjść na korytarz, od którego co prawda dzieli cię tylko okno, ale ze względów oczywistych zasłanialiśmy je, żeby przechodzący ludzie nie zaglądali. Za korytarzem masz faktycznie swój malutki balkonik z widokiem. Widoki ładne, jak to w tej części wybrzeża, czyli skałki, drzewka, gaje oliwne, osiołki koniki, całkiem przyjemnie. Do hotelu zjeżdżasz z głównej trasy w szutrową, ok. 100m, ale w sumie bezproblemowo osobówką spokojnie da się jechać. Parkowanie za ogrodzeniem na 3-4 samochody lub na placyku przed wejściem. Cisza i spokój faktycznie są

marwyk1976
Eksplorator

Post autor: marwyk1976 » 10 sty 2020, 15:55

W jakim sensie ten basen był zamknięty? Czy powodem nie było to że wieczorem jest czas na późne obiado-kolacje i kolidowało by to z ruchem na basenie?

lobsen
Bywalec

Post autor: lobsen » 10 sty 2020, 20:48

Zamykanie basenu o 20 faktycznie jest problematyczne, chociaż nie pierwszy raz się z tym spotykam i zawsze jest to kwestia organizacji.
Jakbyś porównał pozostałe 2 hotele do Vila Kafe?
Interesuje mnie głównie otoczenie. Hotel Itaka wydaje się być otoczony domami - brak "intymności", brak pięknych widoków, mało komfortowe pokoje -24m2 (czy tak rzeczywiście jest?).
Zdaje się, że jest tam jeszcze Paradise i tutaj mam te same pytania.
Czy w Hotel Vila Kafe można zamówić obiad/kolację?
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ