Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

nocleg w albani

Miasta i miejscowości w których warto spędzić urlop i je odwiedzić, noclegi

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak, JerzyM73

jędrek107
Raczkuje

nocleg w albani

Post autor: jędrek107 » 05 paź 2019, 10:52

Witam wszystkich użytkowników jestem tutaj nowy,i mam wielką prośbę chciałbym pojechać w przyszłym roku do Albani i szukam fajnej miejscówki dla dwóch osób .Nie interesuje nas wypasiony hotel a raczej klimatyczna kwatera u fajnych ludzi , najlepiej w małej wiosce oczywiście nad morzem .Uwielbiamy zanurzyć się w miejscowy klimat i poznać miejscowych ludzi .Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam Jędrek

JerzyM73
Moderator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Re: nocleg w albani

Post autor: JerzyM73 » 05 paź 2019, 13:15

Witaj jędrek107. Poczytaj trochę forum zwłaszcza relacje z podróży a sam wyrobisz sobie zdanie i znajdziesz tą miejscowość która Ci przypadnie do gustu i wtedy szukaj tam kwatery.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

jędrek107
Raczkuje

Post autor: jędrek107 » 05 paź 2019, 19:29

Witaj mod ale są ludzie którzy mają sprawdzone i godne polecenia miejscówki .

albaniaholiday.pl
Raczkuje
Kontakt:

Post autor: albaniaholiday.pl » 15 kwie 2020, 21:20

Albańczycy są bardzo mili, otwarci i pomocni. Nawet jadąc na ślepo, na pewno pytając nawet przypadkową osobę o nocleg ktoś Ci coś poleci. Ja zazwyczaj szukałem na bookingu, ale jeśli chcesz naprawdę poznać ludzi to jedź na ślepo, zatrzymaj się w restauracji, kawiarni, barze i zapytaj o nocleg ! Nikt krzywdy Ci nie zrobi, nie słyszałem też o żadnych kradzieżach. Ja jeszcze nie zostawiam otwartego auta z uchylonymi szybami, tak jak robi to wielu Albańczyków, ale podobno tam nie kradną, bo tam ze złodziejami się nie patyczkują. Ceny za nocleg od 15E pokój, od 25E apartament. Jeśli jedziesz autem to polecam przejazd wybrzeżem od Wlory do Sarandy, po drodze miejsca warte zobaczenia to Orikum, Borsch, Himare. Później Butrint, Girocastra, Berat, Tirana, Kruja i do domu. Myślę, sprzedałem Ci dobry plan na minimum 2 tygodnie.

Awatar użytkownika
spoker
Administrator
Podziękował/a  : 5 razy
Otrzymał podziękowań : 9 razy

Post autor: spoker » 20 kwie 2020, 10:47

jędrek107 pisze:
05 paź 2019, 19:29
Witaj mod ale są ludzie którzy mają sprawdzone i godne polecenia miejscówki .
Myślę że na początek powinieneś się zdecydować w jaki rejon chcesz jechać.
Masz rację tutaj trochę miejscówek ludzie znają i mogą polecić, ale to ty sam musisz wiedzieć czego i gdzie szukasz, każdy jest inny i ma inne potrzeby.
Jak poczytasz i się zdecydujesz na jakiś rejon to zadaj pytanie w konkretnym dziale i napewno ludzie coś poleca fajnego.

Amer222
Bywalec

Post autor: Amer222 » 20 kwie 2020, 18:26

Podoba mi się Wasz optymizm. Póki co tam większy rygor i porządek jak u nas. Pytanie jak te wszystkie hotele hoteliki przejdą ten kryzys. Tam nie ma przemysłu. Żyli z turystyki i przelewów z Włoch. Jedno o drugie źródło wyschło. Oby dali sobie radę.

Awatar użytkownika
spoker
Administrator

Post autor: spoker » 21 kwie 2020, 10:08

Amer222 pisze:
20 kwie 2020, 18:26
Podoba mi się Wasz optymizm. Póki co tam większy rygor i porządek jak u nas. Pytanie jak te wszystkie hotele hoteliki przejdą ten kryzys. Tam nie ma przemysłu. Żyli z turystyki i przelewów z Włoch. Jedno o drugie źródło wyschło. Oby dali sobie radę.
Trzeba być optymistą, wszystko zależy od tego jak długo to potrwa, jest więcej takich krajów które nie mają własnego przemysłu i żyją głównie z turystyki, trzymamy za nich kciuki. Znajomi z Himare potwierdzają twoje słowa o braku rezerwacji na ten sezon, zobaczymy może sami Albańczycy wesprą turystykę w końcu oni też zalewają wybrzeże w sezonie.

Amer222
Bywalec

Post autor: Amer222 » 22 maja 2020, 09:50

Nie mylmy albańczyków z tymi z Kosowa czy też z tymi co dali nogę do Włoch i ich dziećmi. Ci jak wspominasz zalewają wybrzeże. Albania to mały kraj a i tak duża część mieszkańców na codzień mieszka nad morzem. Włosi wspomagają własną turystykę. Można otrzymać od 150 euro do 500 euro na rodzinę, ale do wydania u siebie. Zatem ,,albańczycy" z Włoch raczej zostaną u siebie. Kwestia też granic. Grecy niby otworzą, ale pozostałe póki co pozostają zamknięte. Mój znajomy też potwierdza, że zainteresowanie rezerwacjami równe zeru póki co. Nadal też nie wiadomo co z wycieczkami np. z Polski na sierpień i wrzesień. Wczasy wykupione, ale
loty zawieszone.

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: Chmielo » 23 maja 2020, 10:04

Granice sie już otwierają myśle ze na sezon będzie można już dojechać do Albanii bez problemu

Awatar użytkownika
spoker
Administrator

Post autor: spoker » 25 maja 2020, 12:24

Chmielo pisze:
23 maja 2020, 10:04
Granice sie już otwierają myśle ze na sezon będzie można już dojechać do Albanii bez problemu
Obyś miał rację

ODPOWIEDZ