Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Sarande 2019

Szukasz współtowarzyszy na podroż, wypoczynek? Tutaj pisz.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, JerzyM73, Piotrek Byrdziak

Coffe
Bywalec
Podziękował/a  : 1 raz

Sarande 2019

Post autor: Coffe » 13 sie 2019, 09:45

W końcu upragniony urlop... Wyjazd z Łodzi o godzinie 19:00 (troszkę padało...w zasadzie przez całą Polskę i połowę Słowacji - deszcz/ulewa). Do granicy HU/SRB dojazd o 6:35 (wcześniej sprawdzałem jak wygląda czas oczekiwania i padło, że lecimy na Tompe...według internetowej strony czas wynosił ok 15 minut...skończyło się na godzinie oczekiwania. W stronę Węgierską na moje oko jakieś 2 godziny oczekiwania) Serbia bez problemu, nocleg w Nisz...dojazd o 11:00 (Apartment Pinokio - polecam) Gospodarz czekał na nas. Łóżka wygodne i duże...pokój w zasadzie był nowy. Wyjazd z Nisz zaplanowany był na 8 rano...ale... Rano wyspany i wypoczęty zabieram walizki żeby się zapakować a tu mała niespodzianka...komuś w nocy spodobała się moja antena samochodowa ..od razu przypomniały mi się lata 80/90 jak u nas też ginęły wycieraczki i anteny :lol: ale nic...pakuję się. Gospodarz przychodzi i pyta się czy wszystko ok...mówię że ok tylko antena zniknęła ale mówię że nie ma sprawy...zdarza się. Ku mojemu zaskoczeniu gospodarz powiedział żebyśmy jeszcze zaczekali 30 minut...pojawia się po 30 minutach i montuje mi nową antenę do samochodu :o ...grosza za antenę nie chciał przyjąć. OK..myślę sobie - miło rozpoczęty dzień...więc w drogę. Wyjazd z Nisz o 10:00...i nagle "check engine" i brak mocy...myślę sobie WTF !!! Szybka diagnostyka (zawsze zabieram ze sobą komputer :P ) kasowanie błędu i w drogę. Granica SRB/MKD z marszu...może 5 - 10 minut. Drugi nocleg tranzytowy w Ohryd...miał być jeden dzień ale jest tak fajnie że zostaliśmy na 2 dni. Do Ohrydu dojechaliśmy na 14:40. Z obserwacji na trasie - paliwo na Węgrzech (diesel) 5.50, Serbia 5.90, Macedonia 4.35 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Jutro wyjazd z Ohryd i kierunek Sarande :P

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Re: Sarande 2019

Post autor: Chmielo » 14 sie 2019, 09:17

Niezła akcja z tą anteną,Ochryda jest piękna warto tam zostać na dłużej niż tylko nocleg tranzytowy.Udanego wypoczynku

ODPOWIEDZ