Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Albania - wyjazd z pontonem ?

Szukasz współtowarzyszy na podroż, wypoczynek? Tutaj pisz.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, JerzyM73, Piotrek Byrdziak

_rose
Raczkuje
Podziękował/a  : 2 razy

Albania - wyjazd z pontonem ?

Post autor: _rose » 15 lip 2019, 14:24

Witajcie!
Na początku zaznaczę, że jestem świeżakiem na forum i poszukuję rzetelnych informacji odnośnie Albanii..
Chciałabym dowiedzieć się przede wszystkim o możliwości pływania pontonem (z silnikiem) w okolicy Ksamil, Saranda...Wyczytałam na forum, że było to zakazane w 2017 roku.. ale może ktoś z Was ma aktualne informacje jak to wygląda teraz? Czy potrzebuję jakieś specjalne zezwolenie na poruszanie się pontonem po morzu w tej okolicy?
Dodatkowo, czy uważacie, że bezpiecznie jest taki ponton zostawić na noc przy pomoście?
Będę wdzięczna za wszelkie cenne wskazówki!
Z góry serdeczne dzięki!!

Awatar użytkownika
paffcio
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Re: Albania - wyjazd z pontonem ?

Post autor: paffcio » 16 lip 2019, 11:58

Nie pływałem sam, ale:
1 > na moim campie był Niemiec z Zodiakiem. Kilka razy na noc go wyciągał, ale potem zrobił sobie z czegoś bojkę i już zostawiał na noc.
2 > potem przyjechał nasz rodak, drugi już raz z pontonem. O pozwoleniach nic nie wspominał jak rozmawialiśmy, ale ja specjalnie nie pytałem. Natomiast on mówił, że będzie codziennie wyciągał, bo w razie czego to nie nawet po co komu tego zgłaszać.

_rose
Raczkuje
Podziękował/a  : 2 razy

Post autor: _rose » 16 lip 2019, 12:30

paffcio pisze:
16 lip 2019, 11:58
Nie pływałem sam, ale:
1 > na moim campie był Niemiec z Zodiakiem. Kilka razy na noc go wyciągał, ale potem zrobił sobie z czegoś bojkę i już zostawiał na noc.
2 > potem przyjechał nasz rodak, drugi już raz z pontonem. O pozwoleniach nic nie wspominał jak rozmawialiśmy, ale ja specjalnie nie pytałem. Natomiast on mówił, że będzie codziennie wyciągał, bo w razie czego to nie nawet po co komu tego zgłaszać.
Dziekuje paffcio za pomocne info!

basik
Podróżnik

Post autor: basik » 16 lip 2019, 23:51

Witam, właśnie dziś wróciliśmy z " balkan trip "
Temat pływania pontonem w Albanii drążylismy od roku i nikt nie umiał odpowiedzieć na pytanie czy trzeba mieć zezwolenie. P.Roksana z Albaniapopolsku odpowiedziała na mojego maila i napisała, że trzeba mieć miliony różnych papierów przetlumaczonych na albański,m.in zasw.o niekaralności :o
Pisaliśmy do ambasady polskiej w Tiranie- zdziwiła się pytaniem...albańska w ogóle nie odpowiedziała, kapitanat we Wlorze również ...
Koniec końców pojechaliśmy bez pontonu :(
Zapytałam w marinie w Orikum- okazuje się że nie jest potrzebne żadne zezwolenie....
No cóż- może następnym razem opłyniemy Karaburun,ale info Wam się przyda
Pozdrawiam, Barbara

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: Chmielo » 18 lip 2019, 09:55

Szczerze to bym się nie przejmował za mocno zezwoleniem na ponton,kto tam miał by to kontrolować??Zawsze można tłumaczyć się brakiem takiej jednoznacznej informacji.

ODPOWIEDZ