Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Do Albanii przez Chorwację

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Re: Do Albanii przez Chorwację

Post autor: Chmielo » 16 lip 2019, 18:52

Rejs po jeziorze Koman...mój Albański cel na kolejne wyprawy:) jest szansa ze będę miał okazje być tam na wyprawie rowerowej:)

Johnnysonny
Raczkuje

Post autor: Johnnysonny » 16 lip 2019, 22:22

rafal pisze:
16 lip 2019, 13:23
Napisałeś najpierw, że wyszło Ci 300 zł w obie strony ...

Zrozumiałem to pytanie tak, że chodzi o Chorwację, a nie całość.

Johnnysonny
Raczkuje

Post autor: Johnnysonny » 01 wrz 2019, 13:54

Droga z Katowic do Velipoje podzielona na 2 dni, wyjazd w sobotę 17.08 o 5 rano przez Czechy, Austrię, Słowenię i do Chorwacji, gdzie w Szybeniku mieliśmy nocleg. Niecałe 1100 km przejechane w 13 godzin, z czego na granicy Slo-Cro staliśmy 45 minut, do tego doszły 2 korki na chorwackiej autostradzie, spowodowane dużym ruchem i zatwardzeniem na zjazdach, szacuję że straciliśmy tam ok. 30-45 minut. Drugi dzień już drogi krajowe i lokalne, czas przejazdu to 10 godzin, z czego 2 godziny staliśmy na granicy bośniacko-czarnogórskiej (niedziela).
Powrót z Albanii we wtorek 27.08 o 9 rano, nocleg ponownie w Szybeniku do którego dotarliśmy o godz. 18.00. Na drugi dzień wyjazd o 6 rano, logowanie w Katowicach przed 18.
Teraz koszty: Winiety miesięczne Austria, Czechy, Słowenia to ok. 320 zł, autostrady chorwackie w obie strony to ok. 330 zł.
Na każdym przejściu granicznym włączany był stoper w telefonie i w sumie wyszło 5 godzin 10 minut postojów w obie strony.

Trasa bardzo malownicza, drogi poza 40 kilometrowym odcinkiem w Bośni (górski fragment, śliczne widoki) - przyzwoite i akceptowalne.
Czy warto było? Nie jechałem nigdy przez Serbię i nie mam porównania, natomiast my byliśmy zadowoleni zarówno z czasów jak i widoków.
Może ktoś porówna i napisze czasy przejazdu przez Serbię?

ODPOWIEDZ