Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Droga z Korczy do Gjiokaster

Wszystko co ważne dotyczące działania forum, powitania

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, spoker

Chmielo
Eksplorator

Droga z Korczy do Gjiokaster

Postautor: Chmielo » 4 maja 2019, o 12:03

Witam szukam informacji na temat drogi SH75 z Korczy przez Leskovac do Gjiokaster.Ktos coś wie?znalazlem relacjie z tej trasy i podobno jest rewelacyjna widokowo,ale często są szutry i duże dziury(2016r)może sie coś zmieniło?.bede jechał z dziećmi a nie chciał bym tam urwać koła czy jakiejś innej awarii.Ktos coś pomoże?

Krzysiek71
Bywalec
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 6 razy

Re: Droga z Korczy do Gjiokaster

Postautor: Krzysiek71 » 5 maja 2019, o 11:24

http://didimobil.didisworld.com/2018/07 ... ch-permet/

W środkowej części znajdziesz opis wraz filmikami z zeszłego roku. Bez zmian od kiedy ja tam jechałem. Jeżeli jedziesz z dziećmi i to małymi to zawsze w przypadku problemów z autem masz duży problem. Ale widoki z innego lepszego świata.

Chmielo
Eksplorator

Postautor: Chmielo » 5 maja 2019, o 12:08

Dzięki za info przeczytałem obejrzałem i myśle że chce to zobaczyć na żywo:)
Dzieci już takie małe nie są 5 i 8 lat:) w Korczy trzeba będzie jakiegoś prowiantu kupić na wszelki wypadek i myśle ze będzie dobrze.Krzysiek jechałeś ta trasa?powiedz mi czy dziury są bardzo głębokie czy poprostu są i jest ich dużo?pytam czy gdzieś zaganiając sie i zaliczając taka dziurę tylko głowa podskoczy czy raczej koło w niej zostanie:)były etapy gdzie musiałeś zwalniać do jedynki i omijać dziury?i kolejne pytanie bo na filmikach spotykam sie z momentami gdzie leżą kamienie spotkałeś sie z takimi sytuacjami i czy było to niebezpieczne?

Krzysiek71
Bywalec

Postautor: Krzysiek71 » 5 maja 2019, o 13:59

Jak ja jechałem to były fragmenty gdzie droga rozsypywała się, dziury, które warto omijać a nie na siłę przejechać, sporo drobnych ostrych kamieni choć czasami też te większe, które się obsypały. Da się to przejechać, choć czasami trzeba było mocno zwolnić. Na pewno normalny zapas a nie jakaś dojazdówka. Oczywiście film jest z poprzedniego lata a ja jechałem wcześniej. Powodzenia.

Chmielo
Eksplorator

Postautor: Chmielo » 5 maja 2019, o 15:05

A w Leskovik jechałeś w stronę greckiej granicy droga Sh65 czy cały czas po SH75?

Chmielo
Eksplorator

Postautor: Chmielo » 5 maja 2019, o 15:11

A powiedz jakim autem jechałeś?

Krzysiek71
Bywalec

Postautor: Krzysiek71 » 5 maja 2019, o 16:28

Korcza - Saranda. Alfa. Za szybko nie dało się jechać, bo stosunkowo niskie zawieszenie. Pogoda sprzyjała. Na pewno gorzej się tą drogę jechało przy pogodzie pochmurnej czy w deszczu. Tak to się tylko kurzy. Ruch stosunkowo niewielki.

Chmielo
Eksplorator

Postautor: Chmielo » 8 maja 2019, o 09:35

Alfą przejechałeś to i ja Focusem chyba dam radę raczej niższy nie jest:)
Jak jechałeś nie przeklinałeś „po co mi była ta trasa”:)?

Chmielo
Eksplorator

Postautor: Chmielo » 8 maja 2019, o 09:38

A i jeszcze jedno z leskovac jechałeś dalej sh75 czy odbijałeś w stronę Grecji na SH65?

Krzysiek71
Bywalec

Postautor: Krzysiek71 » 8 maja 2019, o 11:35

Powiem tak. Po tym co przeżyłem na wschodniej Ukrainie, to mało co mi podnosi ciśnienie w temacie drogi. Tam są takie dziury, że pół auta mogło wpaść, a asfalt wypiętrzył się tak, że miska olejowa odpada, a choć niby to były główne drogi, to auta musiały jechać wahadłowo, bo co najwyżej czołgiem można było jechać. Dopiero po czasie zrozumiałem dlaczego tam jeździły same Zastawy terenówki czy inne na wysokim zawieszeniu. W Albanii trzeba mocno zwolnić fragmentami. Uważać na kamienie. Tylko 75. W temacie 65 nie pomogę.

Wróć do „Sprawy bieżące”