Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Kto w tym roku rusza do Albanii

Szukasz współtowarzyszy na podroż, wypoczynek? Tutaj pisz.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak, JerzyM73

Sylwku
Raczkuje

Re: Kto w tym roku rusza do Albanii

Post autor: Sylwku » 02 sie 2020, 10:53

Albansko macedonskie ok 15, macedonsko serbskie ok 21 i serbsko węgierskie ok 15 i tu czekaliśmy ok 20min

Mrowkad
Raczkuje

Post autor: Mrowkad » 05 sie 2020, 22:52

Hej, a czy jest ktoś kto może jechał ostatnio przez Chorwację i Czarnogórę oraz wracał tą trasą lub ewentualnie jedzie? Jakieś specjalne obostrzenia ze strony Słoweńców, Chrowatów i z Czarnogóry odnośnie tranzytu?
Ja chcę jechać na północ Albanii 15.8. Trasa do Przez Chorwację, Czarnogóre, trasa do domu tak samo lub ewentualnie bezpośrednio z Czarnogóry do Serbii.

Awatar użytkownika
spoker
Administrator
Podziękował/a  : 5 razy
Otrzymał podziękowań : 9 razy

Post autor: spoker » 06 sie 2020, 12:41

Mrowkad pisze:
05 sie 2020, 22:52
Hej, a czy jest ktoś kto może jechał ostatnio przez Chorwację i Czarnogórę oraz wracał tą trasą lub ewentualnie jedzie? Jakieś specjalne obostrzenia ze strony Słoweńców, Chrowatów i z Czarnogóry odnośnie tranzytu?
Ja chcę jechać na północ Albanii 15.8. Trasa do Przez Chorwację, Czarnogóre, trasa do domu tak samo lub ewentualnie bezpośrednio z Czarnogóry do Serbii.
Nie wjedziesz z Albanii do Czarnogóry bez odbycia kwarantanny.

Mrowkad
Raczkuje

Post autor: Mrowkad » 06 sie 2020, 15:42

Poszperałem i znalazłem coś takiego:
"Ważne! Rezydenci UE, którzy planują wjazd do Czarnogóry z krajów niebędących członkami UE, muszą je wykorzystać tylko jako kraje tranzytowe (czyli bez noclegów). Będzie to weryfikować Policja Graniczna Czarnogóry w oparciu o dostępne jej międzynarodowe systemy nadzoru granic. W praktyce oznacza to, że tylko wjazd z Chorwacji do Czarnogóry nie jest obarczony ww. ograniczeniem.
Tym samym, wjeżdżając od strony Serbii, Albanii lub Kosowa do Czarnogóry, nie wolno przebywać na terenie tych krajów dłużej niż czas potrzebny na ich przejechanie tranzytem (w przypadku Serbii +/- 10 godzin, Albanii +/-4 godziny, Kosowa +/- 3 godziny). Odstępstwem od tych ograniczeń czasowych jest okazanie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Wjazd od strony BiH nie jest możliwy.
"
Wydaje sie zatem, że da radę, ale tylko tranzytem. Ale to jest z 14.7.

ODPOWIEDZ