Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Kto w tym roku rusza do Albanii

Szukasz współtowarzyszy na podroż, wypoczynek? Tutaj pisz.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, JerzyM73, Piotrek Byrdziak

Chmielo
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Kto w tym roku rusza do Albanii

Post autor: Chmielo » 23 kwie 2019, 18:29

Co tu taka cisza w tym roku nikt nie planuje wakacji w Albanii?u mnie zapadła decyzja w tym roku powtórka z rozrywki i znów południowa część kraju orłów:)
Wyjazd planuje na przełomie czerwca i lipca

SebastianT
Raczkuje

Re: Kto w tym roku rusza do Albanii

Post autor: SebastianT » 23 kwie 2019, 20:02

U nas pierwszy raz. Mamy rodzinny (2 dorosłe, 2 nastolatki, pies ;-) ) zwyczaj, że jeden rok w kraju, a jeden rok objazdowo, na przemian. W tym roku padło m.in. na Albanię.
Ruszamy zaraz po zakończeniu szkoły, 21 czerwca, Zagrzeb, tam 2 noclegi, Primošten, tam parę dni (zwiedzanie okolicy), później na południe wzdłuż wybrzeża, nocleg w okolicy Bar (i znowu, okolica - Szkodra itd.), potem dalej na południe, parę dni w Himare (zwiedzanie okolicy), powrót przez Ochrydę (początkowo planowaliśmy Olimp i Saloniki, ale na ten sezon daliśmy sobie spokój, Grecję innym razem oblecimy, z Rumunią i Bułgarią może), nocleg w Skopje (łażenie), potem kolejny postój z noclegiem w Budapeszcie (łażenie). Powrót 7 lipca.
A odpoczniemy po urlopie :-D

Na razie zbieram intensywnie informacje i optymalizuję przejazdy (jestem w zasadzie jedynym kierowcą, żonę muszę do dużego auta przeszkolić jeszcze ;-) )

Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 23 kwie 2019, 21:30

Cześć Sebastian ja tez zaraz po zakończeniu roku szkolnego ruszam a konkretnie w sobotę na wieczór.pierwszy nocleg w Serbi okolice Jagodina i pewnie wizyta w tamtejszych basenach.moj plan był by zostać tam na 2 noce i kolejną nocą dotrzeć już do Sarande ale żona protestuje i nie chce jechać w nocy(mimo ze nie prowadzi)
Wiec może nocleg wypaść w Ochrydzie lub Pogradec

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Post autor: JerzyM73 » 23 kwie 2019, 21:52

Chmielo, musicie rozruszać to forum bo faktycznie cisza. Ja co prawda znów do GR ale chętnie tu zaglądam (taki sentyment od początku), ale zawsze służę pomocą.

Kolega Sebastian chce jechać po szkole czyli praktycznie może już jechać bo jest strajk i nie zanosi się na koniec. Himare to dobry wybór. Sezon już się po woli zaczyna.
Chmielo masz jakieś sprawdzone miejsce na tamtejszych basenach ? Nie praktykowałem. Nie mam tez jeszcze sprecyzowanego planu podaży go GR ale pewnie standardowo przez SRB ale rozważam też przez RO. Kurcze ale bym się napił Skenderbeu.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 23 kwie 2019, 23:22

Nie mam sprawdzonego basenu,w zeszłym roku miałem zaliczyć Petroland ale pogoda nie dopisała i wyszło zoo w
Jagodinie(małe ale całkiem fajne dla dzieci)
Super miejsce na nocleg i odpoczynek to miejscowość
Palič cisza spokój bardzo klimatyczne miejsce i super zoo polecam jako przerwa w podróży

Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 23 kwie 2019, 23:24

Wgl muszę powiedzieć że Serbia bardzo mnie zaciekawiła klimat jest niesamowity czas tam sie zatrzymał a ludzie żyją inaczej...ale bardzo życzliwi są dla turystów

Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 23 kwie 2019, 23:26

Jerzy a gdzie do Grecji jedziesz?ja tez mocno nad Grecją myślałem ale nie ukrywam ceny trochę mnie zniechęciły
I tez mam świadomość ze Albania szybko sie zmienia i za kilka lat może zatracić to co w niej najpiękniejsze

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Post autor: JerzyM73 » 23 kwie 2019, 23:34

Tam gdzie w zeszłym roku plus tydzień na Katalonii. Relacje masz na tym forum :-)
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 24 kwie 2019, 17:10

Wiem czytałem Twoją relacje

Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 24 kwie 2019, 17:10

Czyli jednak Lefkada bardziej Cię urzekła?

ODPOWIEDZ