Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Kupiłem na Pit Bazar w Skopje - co to jest?

Tylko opisy, od reszty informacji są inne fora tematyczne.

Moderatorzy: spoker, Piotrek Byrdziak

Marek9a
Raczkuje

Kupiłem na Pit Bazar w Skopje - co to jest?

Postautor: Marek9a » 4 gru 2018, o 20:24

Witam
Czy ktoś wie jakie są składniki tego specyfiku i jak się on nazywa?
Kupiliśmy na Pit Bazarze w Skopje razem z papryką w proszku od starszego pana. Mówił, że bardzo dobre i można tym zagęszczać różne potrawy. My zagęszczamy tym sosy, zupy gulaszowe. Fajne w smaku, warte polecenia. Tylko co to za mikstura. Miał łagodne i pikantne. Jeżeli ktoś wie , proszę o odpowiedź.
Załączniki
IMGP0264.JPG

zosia40k
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 5 razy

Re: Kupiłem na Pit Bazar w Skopje - co to jest?

Postautor: zosia40k » 4 gru 2018, o 21:02

Myślę, że głównym składnikiem jest mąka, a pozostałe to przyprawy mniej lub bardziej ostre. Też coś takiego kiedyś kupiłam i wykorzystałam do zagęszczania potraw. O ile pamiętam to nazywano to zaprawka.

basik
Bywalec

Re: Kupiłem na Pit Bazar w Skopje - co to jest?

Postautor: basik » 5 gru 2018, o 22:35

Przywiozłam z Bułgarii taką mieszankę to tzw.szarena sol- mieszanka aromatycznych przypraw z mąką - strasznie słona.
Przypuszczam, że to właśnie to.

Wróć do „Macedonia, Czarnogóra i Grecja”