Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

ksamil? sierpien/wrzesien

Szukasz współtowarzyszy na podroż, wypoczynek? Tutaj pisz.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak, JerzyM73

maxi
Raczkuje

ksamil? sierpien/wrzesien

Postautor: maxi » 30 lip 2018, o 22:12

Witam planuje tym razem zrobić Albanię start będzie z Podkarpacia wiec myślę słowacja/węgry /serbia macedonia/ gracja i albania
wracać to chyba będę przez chorwacje . Jadę w 6 osob i planuje wynająć cos na miejscu, chyba nie będzie problemu coś w ksamil znaleźć na przełomie miesięcy ? jakie tam sa ceny wynajmu najlepiej jakiś apartament z zejściem do morza , jakas plazyczka mała własna? czy takie domki sa popularne? np jak w chorwacji

Ewentualnie inny rejon mniej zatłoczony tylko czy ksamil we wrześniu to tłumy ? , jak wygląda możliwości łapania ryb w albani opłaty , karty zezwolenia ?
Ostatnio zmieniony 31 lip 2018, o 07:46 przez maxi, łącznie zmieniany 2 razy.

cholerny Piotruś
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Re: ksamil? sierpien/wrzesien

Postautor: cholerny Piotruś » 30 lip 2018, o 22:21

Chyba dawno nie zaglądałem do atlasu ? Słowacja dorobiła się granicy z Serbią ! No no ! ;)

marwyk1976
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 13 razy

Postautor: marwyk1976 » 31 lip 2018, o 08:28

W Ksamil nie spotkałem apartamentu z wlasna plaża.

Adam71
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Postautor: Adam71 » 5 sie 2018, o 14:55

Nie ma domków jak w Chorwacji. Są głównie prywatne pensjonaty jak na Helu w latach 80 i 90-tych. Nie ma jeszcze sieci hoteli itp.
Co do łapania ryb to Albania więc możesz robić co Ci się podoba.

marwyk1976
Eksplorator

Postautor: marwyk1976 » 7 sie 2018, o 15:12

Sieci hoteli nie ma. Tylko standard hoteli odbiega znacznie od tych z Helu lat 80 90 wtedy jako dziecko jeździłem co rok na morze więc mam porównanie. Albania powoli sukcesywnie jest zabudowana. Oczywiście standard hoteli jest wysoki

maxi
Raczkuje

Postautor: maxi » 13 sie 2018, o 13:09

Adam71 pisze:Nie ma domków jak w Chorwacji. Są głównie prywatne pensjonaty jak na Helu w latach 80 i 90-tych. Nie ma jeszcze sieci hoteli itp.
Co do łapania ryb to Albania więc możesz robić co Ci się podoba.

"Nie ma domków jak w Chorwacji. Są głównie prywatne pensjonaty" czyli ? bo dla mnie to to samo :) hotele są mi zbędne
mówisz ze z rybami to wolna amerykanka ? :)

marwyk1976
Eksplorator

Postautor: marwyk1976 » 13 sie 2018, o 17:17

Tylko w Chorwacji sa takie domki nad sama plażą - albo mające prywatna plaże. W Ksamilu najbliżej plaży domki to pierwsza linia brzegowa za knajpkami a i tak żaden nie ma swojej prywatnej. Łowienia ryb nie kontroluje nikt, a jak jesteś turysta to możesz robić co chcesz, masz więcej przywilejów jak miejscowi przynajmniej do tej pory tak jest

Blady
Raczkuje

Postautor: Blady » 14 sie 2018, o 10:48

Witam jako nowy forumowicz :)

Rowniez bedziemy w Ksamil od Nd 09.09 do Czw. 13.09 ( Ja + partnerka ).
Mam nadzieje na miejscu znajdzie sie jakies mile towarzystwo rodakow do wspolnego drinkowania, plazowania czy wycieczek :)

My wyjezdzamy w Czw. 30.08 z Lubuskiego przez Czechy, Austrie,Slowenie,Chorwacje ( tutaj nocleg w Split z Pt na So ) i w Sob po
poludniu wyjazd przez Czarnogore do Albani, mam nadzieje ze na Nd rano doczlapiemy sie do Ksamil :)

Powrot ta sama trasa z noclegiem w Chorwacji ( jeszcze kwestia otwarta gdzie)

Do zobaczenia na miejscu :) i jesli ktos z tego forum planuje byc w Ksami w tym czasie prosze pisac

endriu
Podróżnik
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 6 razy

Postautor: endriu » 14 sie 2018, o 21:44

Niemałe wyzwanie jechać taką trasą w nocy

Blady
Raczkuje

Postautor: Blady » 15 sie 2018, o 12:07

Hej,

Ktorys odcinek masz konkretniej na mysli czy tak ogolnie ?
A jesli ktorys konkretniej to wiesz z wlasnego doswiadczenia ze jest az tak bardzo wymagajacy,niebezpieczny itp ?
Moze jakas rada,wskazowka ktora mi sie moze przydac :)

Generlanie wole na noc wyjedzac bo akurat z nocna jazda nie mam problemow jesli chodzi o samopoczucie
a zdecydowanie mniejszy ruch jest, zwezki gdzie sa roboty drogowe sie tak nie korkuja itp. itd.

Wróć do „Jadę do Albanii”