Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Przejścia graniczne - aktualne czasu oczekiwania

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak

mackens
Raczkuje

Re: Przejścia graniczne - aktualne czasu oczekiwania

Post autor: mackens » 02 sie 2019, 11:38

RO i BLG nie są w Schengen stąd kontrole, ale są ona bardzo pobieżne, węgierska celniczka popprosiła żebym otworzył bagażnik ale nawet do niego nie zajrzała.

Dlatego też warto omijać przejścia autostradowe, bo na pomniejszych czeka się parę minut

Pudelek
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 12 razy

Post autor: Pudelek » 02 sie 2019, 13:57

Chmielo pisze:
01 sie 2019, 09:45
My w tym roku jedyną kontrol jako taka mieliśmy właśnie na Roszke wracając.Otwarcie bagażnika,pytanie o fajki i alkohol.fajek nie miałem ale alko w plecaku 6 butelek plus 3luzem,na pytanie odpowiedziałem ze mam 4 butelki a celnik ze nie można tyle ze tylko 2,wiec pale głupa ze 2 na osobę myślałem,a on ze tylko 1 na osobę dorosła:/ ale mówi next time 2 bottle i nas puścił:)
to nie jedna butelka tylko 1 litr wysokoprocentowy na osobę. Zależy jak wielkie flaszki miałeś.
jest kontrola graniczna pomiędzy Węgrami a Rumunią?
najbardziej szczegółową miałem właśnie między tymi krajami, choć na upartego to mógłbym przewieźć pół auta alkoholu ;)

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: Chmielo » 02 sie 2019, 20:09

8x0,7l Skandenbreu plus 1l wina wiec jak by nie było trochę za dużo:)

Pudelek
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 12 razy

Post autor: Pudelek » 03 sie 2019, 09:33

Wino liczy się osobno - 4 litry, Ale faktycznie koniak ciut za dużo ;) Choć mi się nigdy nie zdarzyło, aby ktoś liczył alkohol, oni dobrze wiedzą, że to turyści wożą jaką pamiątki. Co innego papierosy, o, tu zainteresowanie jest znacznie większe zawsze!

goral1035
Raczkuje

Post autor: goral1035 » 06 sie 2019, 22:06

Panowie jak długiego oczekiwania na granicach mogę się spodziewać 30 sierpnia, to jest sobota, niestety nie mogę wybrać innego terminu. Natężenie jest tak duże jak teraz, czy z racji końcówki sierpnia powinno być spokojnie. Czy w ogóle się nad tym nie zastanawiać i kierować się na Backi

JerzyM73
Moderator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Post autor: JerzyM73 » 06 sie 2019, 22:13

W tym czasie już powinno być po " tureckiej wiośnie ludów" bo patrząc na kalendarz wakacji https://punkt.media/pl/poradniki/niemcy ... -2019-roku
to tylko dwa landy mają jeszcze wolne.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

RDE78
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Post autor: RDE78 » 12 sie 2019, 10:42

szybka informacja z drogi powrotnej do kraju na weekendzie: sobota: Konispol, praktycznie z marszu, Evzonoi - ok godziny oczekiwania, z nadmiaru samochodow Grecy odpuscili kontrole, po stronie macedonskiej na kazdej pobliskiej stacji benzynowej ARMAGEDON ! Presevo - ARMAGEDON X2 !!! na bramkach przed Niszem stalismy ponad godzine, niedziela: Backi Vinogradi - mile dla zdrowia 45 minut :) nigdy wiecej przekraczania granic na weekendzie !!!

gregorian13
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Post autor: gregorian13 » 13 sie 2019, 18:46

Ja wracałem w zeszły czwartek z okolic Salonik i Evzonol- Gewgelija 2 godziny. Więc przejście Macedonia-Serbia wybrałem małe Pelintse-Klenike (5 minut). Następnego dnia ok. 15 Roszke 2 (1godz 20 minut) i ze 30 minut na obwodnicy Budapesztu. Na deser Czesi zamknęli autostradę w ok. Ostrawy i zeszło ok. 40 minut i w sumie 1250 km z Serbii do Poznania zamiast 13 h zajęło 16. Zawsze tranzytowe granice robiłem w nocy i było ok a w tym roku stary głupiec dałem się porobić. Dodatkowo w poniedziałek 29 lipca ok 13 z Focy (Bośnia) w kierunku kanionu Pivy( Czarnogóra) staliśmy 50 minut a następnego dnia Muriqan (Czarnogóra)-Sukobin (Albania) 45 minut ok g. 18

wolffer
Bywalec

Post autor: wolffer » 14 sie 2019, 01:26

Takie małe co nieco z obecnego wyjazdu między innymi do Albanii. W poniedziałek ok. 14 tej na Backi Vinograd przede mną dwa samochody, przeprawa z marszu, w kierunku Węgier za to jakieś 45 pojazdów. Wydaje mi się, że Roszke też nie było zapchane w kierunku południowym. Serbia Macedonia, kilkanaście przede mną, ale bardzo szybko (powrotów nie zapamiętałem). We wtorek ok. 9tej autostradowe Macedonia Grecja, jakieś 20 pojazdów przy jednym jak i drugim okienku (kilkanaście minut+ kolejne kilkanaście minut). Przejście za Igumenitsa na Sarandę jakieś 3-4 samochody.
Można więc powiedzieć, że przejazd się udał. No, może z jednym wyjątkiem, otóż nie wiedzieć dlaczego postanowiłem zobaczyć co się dzieje na obwodnicy Belgradu, no i niestety zobaczyłem. A zawsze powtarzałęm sam, czy w dzień czy w nocy - pchać się przez środek Belgradu.

JerzyM73
Moderator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Post autor: JerzyM73 » 14 sie 2019, 22:37

wolffer pisze:
14 sie 2019, 01:26
No, może z jednym wyjątkiem, otóż nie wiedzieć dlaczego postanowiłem zobaczyć co się dzieje na obwodnicy Belgradu, no i niestety zobaczyłem. A zawsze powtarzałęm sam, czy w dzień czy w nocy - pchać się przez środek Belgradu.
Najważniejsze, że zaspokoiłeś swoją ciekawość ;-) .
Napisz coś więcej o pobycie
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ