Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Albania - Ksamil lub okolice sierpień pomiędzy 4-20

Szukasz współtowarzyszy na podroż, wypoczynek? Tutaj pisz.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak, JerzyM73

cholerny Piotruś
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Re: Albania - Ksamil lub okolice sierpień pomiędzy 4-20

Post autor: cholerny Piotruś » 14 sie 2017, 16:04

Palinka to raczej węgierski trunek. To był jakiś destylat z winogron, niestety nazwy nie zapamiętałem.

srebrny
Eksplorator
Podziękował/a  : 6 razy
Otrzymał podziękowań : 19 razy

Post autor: srebrny » 14 sie 2017, 16:16

Zapewne macie na myśli "Tuica", tradycyjny trunek ze śliwek. Rumuni produkują także wódkę ze skórek winogron i nazywają ten wynalazek tuica, chociaż prawidłowa nazwa brzmi "rachiu". I właśnie masowo produkowane rachiu ale w wersji wzmocnionej, niepoprawnie ale powszechnie nazywane jest "palinca".

JerzyM73
Moderator
Podziękował/a  : 19 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Post autor: JerzyM73 » 14 sie 2017, 16:26

Może i macie rację. Piłem to bo kiedyś kolega z Ruminii przywiózł na szkolenie firmowe - robiła to jego babcia. Teraz skojarzyłem, że kolega jest tym "węgierskim" Rumunem, czyli mieszkającym w tej części Rumunii gdzie zamieszkuje sporo społeczności węgierskiej.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

cholerny Piotruś
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: cholerny Piotruś » 20 sie 2017, 21:33

No i zleciało ! Wczoraj pożegnanie z morzem jońskim, dzisiaj z gospodarzami i jazda na Durres. Zabieramy ze sobą opaleniznę i pozytywne wrażenia. Po pierwszym popołudniu w Durres raczej wątpię że będzie tak fajnie jak w Ksamil.

KingaS
Raczkuje

Post autor: KingaS » 27 lip 2020, 17:00

Witam wszystkich,w tym roku zastanawialiśmy się czy jechać,no i wybieramy się w pierwszej połowie sierpnia (data jeszcze nie ustalona) :) standardowo do Borsh, szósty raz :) trzy osoby ja, mąż i córka 11 lat, gdyby ktoś chciał się dołączyć to było by super, będziemy jechać z województwa świętokrzyskiego, pozdrawiam wszystkich miłośników morza jońskiego ;)

ODPOWIEDZ