Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Qeparo

Miasta i miejscowości w których warto spędzić urlop i je odwiedzić, noclegi

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, JerzyM73, Piotrek Byrdziak

dudzis
Bywalec

Re: Qeparo

Post autor: dudzis » 09 wrz 2019, 13:43

jeśli chodzi o parking to gość z sunset boulvard pisał że nie ma problemu gdzieś na terenie zamkniętym odpłatnie zostawić samochód. artur32a to prawda??
i kolejne pytanie
czy jest w qeparo bankomat i czy można płacić kartą w sklepach i restauracjach

artur32a
Raczkuje

Post autor: artur32a » 10 wrz 2019, 13:01

jeśli chodzi o parking to gość z sunset boulvard pisał że nie ma problemu gdzieś na terenie zamkniętym odpłatnie zostawić samochód. artur32a to prawda??
W Qeparo jest ogólnodostępny parking za free, myślę że teraz nie będzie najmniejszych problemów. Jedyny to spacer z walizkami z parkingu do miejscówki, ale zapewniam w super warunkach z ew. postojem na zimną Tiranę w sklepiku po drodze. W Qeparo nie ma bankomatów, tylko w kilku knajpach można płacić kartą. wszędzie można płacić EURO i to czasem lepszym przelicznikiem. Najbliższy bankomat jest w Himare.
Po wizycie w tym roku muszę przyznać,że Qeparo pięknieje - nowe knajpy, deptak no i ta atmosfera - luz, blues, cisza spokój. Może nie wszystkim to odpowiada ale po wizycie w Ksamil stwierdziłem, że to kurort z wyższej półki - mimo, że właściwie wioska - to moja subiektywna ocena - ale oczywiście kto co lubi.

dudzis
Bywalec

Post autor: dudzis » 10 wrz 2019, 13:08

heh mam nadzieje że wszystko wypali mamy rezerwacje w sunset boul dopiero na 30.06.2020 tak więc pozostaje tylko czekać i planować kilkudniowy dojazd

artur32a
Raczkuje

Post autor: artur32a » 10 wrz 2019, 16:01

Nie wiem skąd ruszasz i jak planujesz trasę, ale tam i powrót to 2 dni w jedną stronę: Lublin-Nisz-Qeparo; Qeparo-Nowy Sad-Lublin. to w wielkim skrócie - bo o ile wracam drugim wariantem to Albania, jak dotychczas pozostaje zawsze ostatnim etapem błogiego lenistwa.

dudzis
Bywalec

Post autor: dudzis » 11 wrz 2019, 09:28

ruszam z kielc i planuję nisz, ochrydę, meteory, i qeparo chciałem po jednym dniu na wszystko tzn
dojeżdzam z niszu na 13.00 i zwiedzam ochryde, spanie i rano meteory od 12.00 13.00 do wieczora i nocleg nie wiem czy się uda ale może

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: Chmielo » 11 wrz 2019, 21:03

Nie wiem jak lubisz rano wstawać to spoko ale moim zdaniem z niszu nad ochryde to jednak trochę sie schodzi,a nawet jak tam będziesz na 13-14 to powiem Ci ze nie zobaczysz zbyt dużo,Ochryda moim zdaniem jest warta zostania tam trochę dłużej niż jedno popołudnie.Serio poświęć dzień dłużej a nie będziesz żałował.ja 2 lata temu jak Ty planujesz wpadłem tam na kilka godzin i mówię lipa,a w tym roku byłem 1,5dnia i zakochałem sie w niej

dudzis
Bywalec

Post autor: dudzis » 12 wrz 2019, 21:16

czyli mówisz że nie da rady w jeden dzień ochrydy ogarnąć ????? miałem nadzieje że jeszcze zatoke czaszek golne a tu mówisz że lipa troche mnie przyłamałeś.
aaaa a jechałeś przez park galiczica ??? jak tam jest

Awatar użytkownika
paffcio
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Post autor: paffcio » 13 wrz 2019, 10:57

Da radę, ale tak "na szybko". W zależności od tego jakiego typu zwiedzanie lubisz. Nam to wystarczyło, ale świadomie ;)
Park Galiczica bez problemów. W sezonie czasem opłata za przejazd. Ale w kierunku Meteorów jedź raczej przez Bitolę.

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: Chmielo » 13 wrz 2019, 13:14

Z Ochryda jest tak jak chcesz zobaczyć twierdzę i monastery które są obok to śmiało 4-5 godzin wystarczy,ale nie zobaczysz starówki chyba ze wieczorem ewentualnie można pochodzić po centrum wtedy idzie to ogarnąć.co do drogi na meterory to zależy czy ma być widokowa czy szybka:)
Jak szybka jedź na Bitola jak fajna to możesz pojechać z Ochrydy na St.Naum a dalej przez Albanię drogą E86 i czas ten sam.Ewentualnie jeszcze fajniejszy wariant ale już dłuższy to z St.Naum na Leskovik ale to już co kto lubi:)

dudzis
Bywalec

Post autor: dudzis » 23 wrz 2019, 12:37

witam
a czy w qeparo jest wszystko oki po tym trzęsieniu
ktoś coś???

ODPOWIEDZ