Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Qeparo

Miasta i miejscowości w których warto spędzić urlop i je odwiedzić, noclegi

Moderatorzy: jakubanek, Piotrek Byrdziak, JerzyM73

artur32a
Raczkuje

Re: Qeparo

Postautor: artur32a » 4 kwie 2019, o 12:42

Stare Qeparo pieszo to kilka godzin pod górę - biorąc pod uwagę temperatury - raczej bym odradzał, chyba, że start zaplanujesz na 5.00 rano. Ta miejscówka o której piszesz jest w porządku. Moja rada jest taka podjeżdżasz górą pod sklep na trasie do Borsh - na wysokości pensjonatu jest tam takie wybetonowane wejście (schody) i zjazd - wywalasz wszystkie klamoty a samochodem jedziesz na dół i szukasz miejsca na głównym parkingu lub w okolicy - coś zawsze trafisz. Od 4 lat jestem dłużej lub krócej w Qeparo i zawsze tak robię. Jeszcze nigdy nie przytrafiła mi się przykra przygoda związana z parkowaniem w jakiejkolwiek części Albanii a uwierz mi trochę ją już zjechałem. Jak będę w domu może znajdę jakieś zdjęcia miejsca do "rozładunku" bagaży.

Pedet47
Bywalec

Postautor: Pedet47 » 4 kwie 2019, o 20:38

artur32a, hej :) Jestem Ci wdzięczny za tak praktyczne informacje. O tym pensjonacie czytałem, że niełatwo do niego trafić no i te kłopoty z parkingiem. A Stare Qeparo - nie sądziłem, że pieszo może to tyle trwać. Jestem w szoku. Tak czy inaczej na pewno będziemy starali się tam dotrzeć. Jak masz zdjęcia to jestem chętny popatrzeć :) Dziękuję i pozdrawiam :)

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 59 razy

Postautor: JerzyM73 » 4 kwie 2019, o 22:46

Do starego Qeparo zawsze możesz dojechać samochodem. Wrażenia bezcenne zwłaszcza jak się mijasz na dwa auta na tej betonowej drodze ;-)
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

Pedet47
Bywalec

Postautor: Pedet47 » 5 kwie 2019, o 17:40

Hej JerzyM73, dotrę tam, pewnie samochodem. Tak jak pisałem, chciałbym wejść w jakieś relacje z autochtonami tam na górze ale pewnie za dużo wymagam od siebie :)

Wróć do „Miasta i miejscowości”