Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

endriu
Podróżnik
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 6 razy

Re: Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię

Postautor: endriu » 7 sie 2018, o 22:00

Ja startuję za dwa i pół tygodnia i mam nocleg w Kanionie Matka, proszę o parę informacji np. gdzie zaparkować najbliżej hotelu itp. Pozdrawiam

WOLF
Podróżnik
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Postautor: WOLF » 7 sie 2018, o 23:13

nicolai0 pisze:Wczoraj podjechałem na Tompę (Z Serbii na Węgry) o 7:20. O 7:45 byłem już na Węgrzech. Natomiasy na autostradzie M5 w stronę Budapesztu remonty. 8 kilometrów przejechałem przez 1 godz 15 minut. Lewy pas szedł szybciej, prawy raczej obstawiały ciężarowe.

Rzeczywiście w stronę Budapesztu wniedzielę wyglądało to również słabo w stronę Serbi szło w miarę płynnie

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 58 razy

Postautor: JerzyM73 » 10 sie 2018, o 21:40

To ja wkleję swoje info z trasy z Gr (ale w większości się pokrywa z tym co z AL )

Wyjechałem z Lefkady z Agios Nikitas o 7:45. Na granicy macedońskiej (Nikia-Bitola) byliśmy o 12:10 (czasu greckiego) staliśmy w sumie 16 min. Granica macedońsko-serbska 14:25 staliśmy w sumie 30 min. . Na nosleg do Novego Sady dojechaliśmy o 19,30 po zrobieniu 1050 km i 12:20 godz jazdy (włączony silnik) .

Droga na Bitolę fajna bo nie ma takiej monotonni i zamiast kukurydzy czy słoneczników jak na innych autostradach mamy pola tytoniu. Pogubiłem się w tym miejscu https://goo.gl/maps/RedBMLmEBX22 bo była zamknięta droga i musiałem jechać przez Aminteo, nie wiem czy nawigacja zgłupiała czy coś przeoczyłem . Na bramkach autostradowych bez korków (nie stawać za Węgrami bo nie ogarniają, że należy pobrać bilecik który się już automatycznie wysunął. W Serbii pod wiaduktem od Nowego Sadu na Belgrad suszyli. Belgrad przez centrum płynnie choć w przeciwnym kierunku mały korek (być może w związku z meczem który chyba był w Belgradzie bo na stacji przed Belgradem kibice uzupełniali płyny. Naszych bardzo mało na trasie (może 4 szt) za to "rodowitych" Aryjczyków , Szwajcarów, Belgów sporo. Jutro z rana kieruje się od razu na Tompę a teraz raczę się serbskim pifkiem ,-)

Już szczęśliwie dojechałem do PL i jest podobnie jak na Lefkadzie - zielono i gorąco ,-)

Z Nowego Sadu wyjechałem po śniadanku o 8:20. Po analizie map googla zdecydowałem się na Roszke 2 na które dojechałem o 9:25 i stałem równo 50 min (około 25 aut -w kierunku Serbii bez kolejki). Granica Węgierska- Słowacka (Komarno) o 12:45, obwodnica Budapesztu bez korków. Granica PL o 16:50. jechałem przez Oszczadnicę bo przez Czadcę było dłużej. (przy okazji zjedliśmy super obiadek w http://www.penzion-funak.sk/. Polecam bo bardzo smaczne słowackie specjały) Do Łodzi dojechałem na 20:03 w sumie pokonując na wyjeździe 5263 km. Podliczyłem, że w obie strony na granicach straciłem 161 min więc chyba rewelacyjnie (przypomnę wyjazd do GR w poniedziałek i dojazd we wtorek, powrót we wtorek i środę)
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

mareksc
Eksplorator
Podziękował/a  : 5 razy
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Postautor: mareksc » 12 sie 2018, o 22:14

W drodze powrotnej z Al chcę też odwiedzić Meteory a potem nocleg w Serbii w drodze do domu
Zadowolony jesteś z noclegu w Nowym Sadzie?Możesz go polecić? najlepiej na pw,żeby nie było reklamy

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 58 razy

Postautor: JerzyM73 » 12 sie 2018, o 22:37

mareksc pisze:W drodze powrotnej z Al chcę też odwiedzić Meteory a potem nocleg w Serbii w drodze do domu
Zadowolony jesteś z noclegu w Nowym Sadzie?Możesz go polecić? najlepiej na pw,żeby nie było reklamy

Nocowałem tam drugi raz więc polecam. Jest to Apartmani Amaro. Spokojna okolica. Żadna to reklama tylko polecenie, które w innym wątku już zamieściłem (musimy sobie pomagać) Jak miał bym nocować w tym mieście jeszcze raz to pewnie też bym wybrał to miejsce. W tym roku mieliśmy pokój z balkonem od strony podwórka i była cisza. Z barze na dole zamówiłem winko które z żonka wypiliśmy na balkonie. Na śniadanie polecam pyszne naleśniki i pyszna kawa. Do centrum rzut kamieniem ale nigdy nie było czasu aby odwiedzić.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

endriu
Podróżnik
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 6 razy

Postautor: endriu » 16 sie 2018, o 21:34

Witam. "Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię i noclegi", czy ktoś nocował w hotelu Kanion Matka?

Wróć do „Dojazd oraz noclegi w drodze do Albanii”