Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

endriu
Podróżnik
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 6 razy

Re: Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię

Postautor: endriu » 29 kwie 2019, o 07:29

anes17 pisze:Witam,wybieram się z rodziną do Velipoje z okolic Kozienic(woj.mazowieckie)Jestem całkowice zielona co do obrania trasy.....co roku jeździlismy do Bułgarii w tym roku chcieliśmy odmiany. Proszę o jakieś rady jak najlepiej jechać....jedziemy na 7 dni w drodze powrotnej chcemy coś zwiedzić.....mamy jeszcze na to kolejne 7 dni.Jak najlepiej jechać i jak wracać żeby zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc Pozdrawiam.

Witam. Mogę polecić Kanion Matka w okolicy Skopje, miejsce na nocleg + wypoczynek jednodniowy (kajaki, jaskinia, łódki itp.)

wkrak
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 8 razy

Postautor: wkrak » 29 kwie 2019, o 19:53

anes17 pisze:Witam,wybieram się z rodziną do Velipoje z okolic Kozienic(woj.mazowieckie)Jestem całkowice zielona co do obrania trasy.....co roku jeździlismy do Bułgarii w tym roku chcieliśmy odmiany. Proszę o jakieś rady jak najlepiej jechać....jedziemy na 7 dni w drodze powrotnej chcemy coś zwiedzić.....mamy jeszcze na to kolejne 7 dni.Jak najlepiej jechać i jak wracać żeby zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc Pozdrawiam.

Powrót przez Kosowo: Prizren, Velika Hoca, Djakovica, monastyry Veliki Decani i Pec, kanion Rugova, wodospad na Drinie
i środkową Serbię: dolina rzeki Ibar - widoki, cerkwie, meczety.

goral1035
Raczkuje

Postautor: goral1035 » 4 maja 2019, o 17:37

Witam
Tego roku po raz pierwszy wybieram się do Albanii. Zaznaczę że mieszkam na samym południu, Kościelisko, Zakopane więc przejazd przez Polskę mi odpada. Przez cztery lata jeździliśmy do Bułgarii i za każdym razem robiliśmy trasę na raz, trasa przez Rumunię zajmowała nam 21 godz z krótką drzemką, około półtorej godziny. Powrót zawsze z noclegiem. Jak myślicie, damy radę na raz do Albanii? Trasa Serbia, Macedonia, Grecja? Google mówi 19 godz 5 minut. Wiadomo ze trzeba doliczyć przerwy. Wyjazd planujemy 30 sierpnia.
Jeszcze jedno pytanie, co zwiedzić w Serbii w drodze powrotnej, gdzie najlepiej nocować w Serbii. Kierujący ja i żona

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 60 razy

Postautor: JerzyM73 » 4 maja 2019, o 23:41

goral1035 pisze:Witam
Tego roku po raz pierwszy wybieram się do Albanii. Zaznaczę że mieszkam na samym południu, Kościelisko, Zakopane więc przejazd przez Polskę mi odpada. Przez cztery lata jeździliśmy do Bułgarii i za każdym razem robiliśmy trasę na raz, trasa przez Rumunię zajmowała nam 21 godz z krótką drzemką, około półtorej godziny. Powrót zawsze z noclegiem. Jak myślicie, damy radę na raz do Albanii? Trasa Serbia, Macedonia, Grecja? Google mówi 19 godz 5 minut. Wiadomo ze trzeba doliczyć przerwy. Wyjazd planujemy 30 sierpnia.
Jeszcze jedno pytanie, co zwiedzić w Serbii w drodze powrotnej, gdzie najlepiej nocować w Serbii. Kierujący ja i żona

goral1035 - nie zaśmiecaj forum, zadałeś podobne pytanie w innym wątku i tam masz wskazówki.
Jak planujesz nocleg w drodze powrotnej to musisz, w przypadku samej trasy podzielić ją na pół i wtedy wiesz gdzie szukać noclegu. Musisz pamiętać, ze AL to bardzo górzysty kraj. To nie są drogi karpackie na gównach trasach w RO .
Gdzie, jeśli można wiedzieć jeździliście do BG i gdzie planujecie pobyt w AL ?
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

goral1035
Raczkuje

Postautor: goral1035 » 5 maja 2019, o 22:18

Dzięki za odpowiedź. Przez cztery lata jeździłem do Kiten, miejscowość za Burgas, mała, spokojna, bardzo przyjemna. Teraz wybieramy się do Saranady, tam mamy pensjonat, natomiast pewnie pojeździmy po wybrzeżu: Himare, Dhermi. W tamtą stronę chcielibyśmy spróbować na raz z racji krótkiego urlopu, natomiast w drodze powrotnej oczywiście z noclegiem. Pytam o miejsce w drodze powrotnej, gdyż chcielibyśmy w Serbii gdzieś wyjść wieczorem, pospacerować po mieście, ryneczku a nigdy w tym państwie nie byłem.

goral1035
Raczkuje

Postautor: goral1035 » 5 maja 2019, o 22:45

Przepraszam za błędny wpis, mamy zamiar jechać do Saranady więc pewnie pojedziemy przez Grecję. Przenoszę więc pytanie do odpowiedniego wątku. Dziekuje

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 60 razy

Postautor: JerzyM73 » 26 maja 2019, o 22:11

Dobra informacja. Cała autostrada w Serbii jest już gotowa
http://www.koridor10.rs/en/the-ceremony ... orridor-10
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

anes17
Bywalec

Postautor: anes17 » 4 cze 2019, o 16:24

Witam,zaproponujcie jak jechać najlepiej z Belgradu do Velipoje?W Palić mam nocleg potem lecimy autostrada do Belgradu....ale niewiem jak dalej najlepiej pojechać....

pwalmin
Bywalec

Postautor: pwalmin » 4 cze 2019, o 17:39

anes17 pisze:Witam,zaproponujcie jak jechać najlepiej z Belgradu do Velipoje?W Palić mam nocleg potem lecimy autostrada do Belgradu....ale nie wiem jak dalej najlepiej pojechać....

Mogę potwierdzić ,że Palić to super miejsce. W zeszłym roku zostaliśmy tam na dodatkową noc. Dla mnie najprzyjemniejsze miejsce w całej Serbii. Pyszne jedzonko i kąpielisko z wodą termalną.W centrum Palić są dwa bankomaty. Trzeba uważać bo jeden dolicza prowizje od każdej wypłaty .Stamtąd do Velipolje to się omija Macedonię i Skopje a szkoda bo to bardzo ciekawe miejsca.Wiec może najpierw zwiedzanie a potem odpoczynek w spokojnym Velipolje :D

magos
Raczkuje

Postautor: magos » 4 cze 2019, o 20:52

Też mamy nocleg w Palic. Którą knajpke polecasz?

Wróć do „Dojazd oraz noclegi w drodze do Albanii”