Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Siga, siga czyli Lefkada 2018.

Tylko opisy, od reszty informacji są inne fora tematyczne.

Moderatorzy: spoker, Piotrek Byrdziak

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 58 razy

Siga, siga czyli Lefkada 2018.

Postautor: JerzyM73 » 11 sie 2018, o 23:08

W tym miejscu zaczynam pisać moją relację z tegorocznych wakacji. (będzie równoległa na forum greckim) Po trzech razach w AL rodzina się zbuntowała i powiedziała Albanii- NIE. Nie było to spowodowane tym, że w AL było źle tylko tym aby poznać coś nowego. Jak wiecie długo szukałem odpowiedniej destynacji na wakacje. Cały czas miałem w tyle głowy wspaniałe albańskie plaże a w szczególności tą:
Obrazek.

Pierwotnie myślałem polecieć jakimś czarterem na Lanzarotte (gdzie byliśmy w 2013 roku ) ale loty niestety w tym okresie bardzo drogie. Później padło na Grecję. OK, tylko gdzie. Pytałem na tym forum, na cro i na greckim. Dostałem parę wskazówek ale to nie było to. W końcu z racji braku czasu i lekkim zmęczeniu szukaniem poszliśmy z żoną do biura podróży i wstępnie zarezerwowaliśmy wypoczynek na Krecie. Niestety obejrzałem w necie chyba większość plaż i żadna w najmniejszym stopniu nie przypominała tych z AL.
Po dłuższym szukaniu i czytaniu różnych forów i relacji decyzja padłą na Lefkadę. Mało popularna wśród Polaków grecka "wyspa" . Tylko dwa biura organizują tam wyjazdy- Grecos i Itaka (tylko na wschodnie wyżebrze).
Jak zobaczyłem te plaże na zachodnim wybrzeżu to wiedziałem, że to jest to co mnie usatysfakcjonuje. To samo morze co w AL, czyli Jońskie.
Zaczęło się wtedy szukanie zakwaterowania i tu niemiła niepodziana. Za fajne warunki (koniecznie musiał być basen) ceny kosmiczne a wybór niewielki. Niestety na wybrzeżu zachodnim nie ma apartamentów bezpośrednio przy plaży.Są prawie nad plażą ale o tym później.

Znalazłem fajne zakwaterowanie ale termin nie do końca odpowiadał. W końcu zdecydowałem się na to miejsce ale na 11 nocy a pozostałe dni zagospodarowałem w ten sposób, że jedna noc była w Meteorach (to był jeden z moich celów w Grecji) oraz dwie noce w Atenach. Być w Grecji i nie zobaczyć Akropolu to tak jak być w Dubrowniku i nie przejść się po murach (choć dużo osób tam się nie zapuszcza bo gorąco i drogo).

Planowania było dużo, ale jak się okazało prawie wszystko spięło się do kupy i zagrało.

Wyjazd 23 lipca rano , auto spakowane
Obrazek

Obrazek

Cdn.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

jurow
Bywalec
Podziękował/a  : 1 raz

Re: Siga, siga czyli Lefkada 2018.

Postautor: jurow » 12 sie 2018, o 08:44

Zaczyna się fajnie...czekam na dalsze informacje...

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 12 sie 2018, o 10:45

jurow pisze:Zaczyna się fajnie...czekam na dalsze informacje...

Małymi kroczkami, w miarę możliwości czasowych będę pisał.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

Chmielo
Eksplorator

Postautor: Chmielo » 12 sie 2018, o 11:51

Jerzy śledzę i czekam na dalsza relacje być może namówisz mnie na lefkade w przyszłym roku tym sposobem:)

mareksc
Eksplorator
Podziękował/a  : 5 razy
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Postautor: mareksc » 12 sie 2018, o 21:48

siadam w pierwszym rzędzie,póki miejsce jest......
dawaj,dawaj

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 12 sie 2018, o 22:03

Dzień 1 - wyjazd z Łodzi w kierunku Meteorów. Nocleg tranzytowy za Belgradem - Marilyn Apartments Smederevo.

Trasa

https://goo.gl/maps/bZppqBmLrd62

Wyjazd o 7:55.
Granica PL/Słowacka - 11:50
Granica Słowacko/Węgierska - 15:47
Granica Węgiersko/Serbska (Roszke 2) - 18:18 (czas oczekiwania 35 min)
Dojazd na nocleg 21:20
1120 km, koszt autostrady w Serbii - 4,5 + 1 Euro
Winiety na Słowację i Węgry zakupione wcześniej przez neta. Wegierska- 68,05 zł i Słowacka 62,18 zł (tyle zeszło z konta).
Na noclegu mieliśmy dwupoziomowy apartament 110 sqm za 40,4 Euro. Super miejsce, Na dole mają bar, obok kantor i inne restauracje. Mały problem z miejscem parkingowym ale do ogarnięcia.

Po przyjeździe na nocleg dowiedzieliśmy się o pożarach w okolicach Aten i musieliśmy podjąć decyzję czy pchać się tam czy nie. Pierwotnie zdecydowaliśmy, że jednak odpuszczamy Ateny (bezpieczeństwo najważniejsze !). Odwołałem rezerwację poniesione koszty odwołania) ale później skontaktowaliśmy się z Ambasadą w Atenach i pani uspokoiła, że Ateny są bezpieczne a pożary są 50 km na południe. Przywróciłem rezerwacje i następnego dnia ruszyliśmy dalej w kierunku Meteorów.

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 12 sie 2018, o 23:58

mareksc pisze:siadam w pierwszym rzędzie,póki miejsce jest......
dawaj,dawaj

daję, daję.

Dzień 2- wyjazd z Serbii do Meteorów.

trasa https://goo.gl/maps/jG1BsmmwoSG2

Wyjazd o 8:53
opłaty za autostradę : 5+1,5 + 0,5 Euro
Granica Serbsko/macedońska 12:18 - 15 min oczekiwania
Autostrada w Macedonii: 1,5+ 1,5 + 1,5 Euro

Granica Macedonie/Grecja - 14:30 - chyba z marszu bo nie mam zapisanego czasu oczekiwania.
Autostrady -1,8 + 1,2 + 2,4 Euro.
Dojazd na nocleg w Meteorach o 18:50 - 780 km.
Nocleg z pięknym widokiem

Obrazek

Następnie udaliśmy się na kolację do restauracji Meteora Restaurant Gkertsou Family. Polecam bo takiej obsługi kelnerskiej później nie znalazłem. Przeszedłem szybki kurs greckiego ,-). Jedyna restauracja gdzie zapytano nas skąd jesteśmy.
Pierwsza sałatka grecka
Obrazek

oraz mięsiwo syna
Obrazek
oraz rachunek

Film z zachody słońca- trochę się spóźniliśmy
https://youtu.be/gqeBAUT2kFg

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 13 sie 2018, o 00:08

1
Ostatnio zmieniony 13 sie 2018, o 10:13 przez JerzyM73, łącznie zmieniany 1 raz.

zosia40k
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 5 razy

Postautor: zosia40k » 13 sie 2018, o 08:52

Witaj Jerzy.
Ciekawie zapowida się Twoja relacja. Jesteś perfekcyjny w swoich informacjach i to jest bardzo cenne.
Czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam.

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 13 sie 2018, o 10:13

zosia40k pisze:Witaj Jerzy.
Ciekawie zapowida się Twoja relacja. Jesteś perfekcyjny w swoich informacjach i to jest bardzo cenne.
Czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam.

Dzięki, staram się jak mogę

Wróć do „Macedonia, Czarnogóra i Grecja”