Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Z psem do Albanii

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Chmielo, Piotrek Byrdziak

kris68
Bywalec

Z psem do Albanii

Post autor: kris68 » 28 kwie 2022, 13:08

Witam
Czy ktoś zna zasady wjazdu z psem do Albanii i przejazdu
przez państwa ościenne? Z tego co się dowiedziałem to
Albania podobno wymaga tylko paszportu zaś Serbia jeszcze
zaświadczenie od lekarza weterynarii.
Aby wrócić do krajów unijnych potrzebne jest zrobienie
przeciwciał, które podobno kosztuje 300zł. Tyle
udało mi się dzisiaj ustalić może ktoś wie coś więcej, będę
wdzięczny za każdą informację

moni0606
Raczkuje

Re: Z psem do Albanii

Post autor: moni0606 » 12 maja 2022, 10:54

Witam bardzo serdecznie. Borykałam się z tym samym problemem. rozmawiałam z weterynarzami z instytucjami weterynaryjnymi oraz Ambasadą i wygląda to tak. (oficjalne pismo od ambasady Albanii). paszport dla zwierzaka, obowiązkowe szczepienia (6 tyg wcześniej wścieklizna, choroby wirusowe i odrobaczenie 3 tyg przed wyjazdem) zwierzę musi być zaczipowane. obowiązek badania miareczkowania jest ale dla zwierząt przywiezionych (zakupionych) z poza granic UE . Zresztą badanie przeciwciał robi jeden instytut w Polsce i trzeba czekać nawet do 2 miesięcy na wynik koszt 450 zł. Zwierzęta z UN z paszportem nie potrzebują miareczkowania. (no chyba zę będzie wyjątkowo złośliwy celnik ) W związku z wojna obostrzenia weterynaryjne zostały częściowo zawieszone z tego co wiem. Co do Serbii to nikt mnie nie sprawdzał przez ostatnie 5 lat ( wyjazdy docelowe do Bułgarii), nawet nie patrzyli na paszport jak dawałam z naszymi dokumentami. uczulam tylko na szczepienia bo w Albani jest dużo bezpańskich psów i może pupil przypadkiem coś złapać. pozdrawiam

moni0606
Raczkuje

Re: Z psem do Albanii

Post autor: moni0606 » 12 maja 2022, 11:01

a co do zaświadczenia o stanie zdrowia psa mój weterynarz kazał przyjść dwa dni przed wyjazdem żeby było jak najbardziej aktualne .(ja mam akurat bezpłatnie ale słyszałam że niektórzy lekarze wydają zaświadczenie odpłatnie)

ODPOWIEDZ