Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

pozwolenia na przejazd wynajętym samochodem

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

bober
Bywalec

pozwolenia na przejazd wynajętym samochodem

Postautor: bober » 18 cze 2018, o 13:04

Witam wszystkich,
temat może nudny, ale w praktyce może okazać się przydatny.
Wyczytałem, iż na przejazd pojazdem wynajętym, szczególnie przez Albanię (dodatkowo Węgry, Serbia, Macedonia, itp.) potrzebna jest specjalna zgoda poświadczona notarialnie. W związku z różnymi informacjami w necie, proszę o podpowiedzi i sugestie w sprawie. Myślę, że nie jednym podróżującym się to przyda.

bober
Bywalec

Re: pozwolenia na przejazd wynajętym samochodem

Postautor: bober » 18 cze 2018, o 13:06

przepraszam, oczywiście chodziło o "NIEJEDNYM podróżującym się to przyda"

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 59 razy

Postautor: JerzyM73 » 18 cze 2018, o 13:22

Było już o tym na forum w zeszłym i poprzednich latach. Ja ze swojej strony radzę to mieć. Teoretycznie powinno być to notarialnie potwierdzone, ale jak będziesz miał w jęz ang. z pieczątką właściciela to też powinno wystarczyć.

Ja zawsze to miałem (auto służbowe) z firmy lub z leasingu i przez 10 lat praktycznie anie razy nie pokazywałem. Dwa lata temu wracając z AL przez GR- starciłem 30 min i grecki celnik chciał mia dać mandat za niemanie tego papieru.
Wzór upoważnienia ściągniesz z neta.
A tak w ogóle to dzięki za przypomnienie, bo muszę zacząć to załatwiać ;-)
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

WOLF
Podróżnik
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Postautor: WOLF » 18 cze 2018, o 14:19

Pewnie wypadałoby mieć . Na 8 wyjazdów 7 razy leasing i nigdy nikt nie pytał o to pozwolenie. Mam nadzieję że tak zostanie. Najważniejsza jest Zielona Karta bo bez niej na pewno nie wpuszczą.

damiano20
Eksplorator
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Postautor: damiano20 » 7 lip 2018, o 15:56

No powiem wam że przejechałem rok temu wszystkie granice i nikt nie sprawdzał ani nie pytał. A przede mną ostatnia Granica Grecja przekroczona, i wjazd na Albanię i Pani do mnie że auto jest na kogo innego a ja się ligitymuję jako kto inny i jej tłumacze ze auto tej i tej osoby a ja ten i ten, to poproszę o pozwolenie no i poszedłem do samochodu wyciągnąć pozwolenie i usmiechnięta Pani celnik puściła mnie dalej. Więc radze wam mieć pozwolenie

wolffer
Bywalec

Postautor: wolffer » 15 lip 2018, o 10:56

z tymi wymaganiami, to zależy chyba od dnia. Ode mnie właśnie albańczycy na przejściu grecko-albańskim jako pierwsi zażądali dowodu rejestracyjnego, za to wcale nie domagali się zielonej karty. Ale przy wyjeździe może być zupełnie odwrotnie

endriu
Podróżnik
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 6 razy

Postautor: endriu » 15 lip 2018, o 11:14

Ja miałem przyjemność jechać na dwa auta zarejestrowane na mnie i na granicy albańskiej po przekroczeniu wracałem do syna aby ten mógł przejechać

Coffe
Bywalec
Podziękował/a  : 1 raz

Postautor: Coffe » 18 lip 2018, o 09:59

Takie może głupie pytanie z innej beczki...chodzi mi o tymczasowy dowód rejestracyjny, robią gdzieś problemy?? W dowodzie jest nazwisko właściciela ( czyli moje :) ) więc wydaje mi się że nie powinno być problemu ale wolę zapytać bo co kraj to obyczaj :lol:

Wróć do „Dojazd oraz noclegi w drodze do Albanii”