Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Płatność w Euro czy w lokalnej walucie?

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

jaga
Bywalec
Podziękował/a  : 2 razy

Płatność w Euro czy w lokalnej walucie?

Postautor: jaga » 15 sie 2017, o 20:21

Witam.
Mam pytanie do stałych bywalców.
Zarezerwowałam noclegi na trasie w Serbii i w Macedonii przez booking. Na informacji o warunkach rezerwacji było napisane, że płatność w lokalnej walucie. Ale gdzie ja w nocy, gdy dojadę, znajdę im "lokalną walutę"? Jak myślicie przyjmą płatność w Euro?

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 59 razy

Re: Płatność w Euro czy w lokalnej walucie?

Postautor: JerzyM73 » 15 sie 2017, o 20:26

Myślę, że nie powinno być problemu. Jak nie to tylko bankomat, albo na granicy wymiana - są kantory.
Ja w zeszłym roku wieczorem za jedzenie na rynku w Niszu płaciłem w Euro, a w tym roku chcieli tylko ich walutę. Na szczęście na rogu był bankomat.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

jaga
Bywalec

Postautor: jaga » 15 sie 2017, o 20:33

JerzyM73 pisze:Myślę, że nie powinno być problemu. Jak nie to tylko bankomat, albo na granicy wymiana - są kantory.
Ja w zeszłym roku wieczorem za jedzenie na rynku w Niszu płaciłem w Euro, a w tym roku chcieli tylko ich walutę. Na szczęście na rogu był bankomat.

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Mam nadzieję, że trafię na te bardziej "cywilizowane" pensjonaty zarówno w w Nowym Sadzie jak i Strudze.
Pozdrawiam.
Jagoda

pape
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Postautor: pape » 15 sie 2017, o 20:43

Nie bój się płacić kartą.
Sprawdzałem tegoroczne płatności i wyszło taniej niż wymiana walut, tak za hotele, paliwo czy w sklepach.
Jedynie na stacji w Suboticy rachunek był wysoki.

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 59 razy

Postautor: JerzyM73 » 15 sie 2017, o 20:48

pape pisze:Nie bój się płacić kartą.
Sprawdzałem tegoroczne płatności i wyszło taniej niż wymiana walut, tak za hotele, paliwo czy w sklepach.
Jedynie na stacji w Suboticy rachunek był wysoki.

Ja w Nowym Sadzi na noclegu powrotnym płaciłem w Euro, a za śniadanie (pyszne) już kartą. Jak będą mieć terminal to płać kartą . Przy tym naszym hoteliku był mały sklep spożywczy i można było płacić kartą, tak więc widać, że się zmienia na dobre. (choć nie wszędzie jak widać po moim wcześniejszym wpisie)
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

dabecja
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 7 razy

Postautor: dabecja » 15 sie 2017, o 21:41

jaga pisze:Witam.
Mam pytanie do stałych bywalców.
Zarezerwowałam noclegi na trasie w Serbii i w Macedonii przez booking. Na informacji o warunkach rezerwacji było napisane, że płatność w lokalnej walucie. Ale gdzie ja w nocy, gdy dojadę, znajdę im "lokalną walutę"? Jak myślicie przyjmą płatność w Euro?

Przestaw sobie,pewnie na bookingu rezerwowalas na euro.Przygotuj i spokojnie zaplacisz.
Oni sobie poradza z eurasami.Zawsze placilem w euro.

basik
Bywalec

Postautor: basik » 15 sie 2017, o 21:48

Też miałam noclegi tranzytowe rezerwowane przez Booking.com, w Niszu w hotelu płaciłam kartą (nie było prądu a terminal działał...),w Ohridzie płaciłam w apartamencie w euro i w Dobrej Vodzie też w euro.Odniosłam wrażenie że właściciele apartamentów wolą euro niż lokalną walutę.

cholerny Piotruś
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Postautor: cholerny Piotruś » 15 sie 2017, o 23:49

Płaciłem za nocleg w Skopje w euro,nie było żadnego problemu.Pecunia non olet niezależnie od waluty :)

nicolai0
Bywalec
Podziękował/a  : 1 raz

Postautor: nicolai0 » 17 sie 2017, o 18:02

Ja, podobnie jak @basik, miałem wrażenie, że wręcz preferują euro. Serbia, Albania, Macedonia - wszędzie w tym roku płaciłem w euro. W Suboticy właścicielka była przygotowana bez uprzedzania i wydała mi resztę od razu też w euro, bo nie miałem równej kwoty. W Albanii podejrzałem zeszyt mojego gospodarza i wszystkich gości miał ładnie podumowanych w euro, a każdy był przecież z innego kraju. Tam to nawet często na tych straganach ceny w euro podają.

Pudelek
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 12 razy

Postautor: Pudelek » 21 sie 2017, o 23:19

Raz się naciąłem w tym roku płacąc w euro na jednej z albańskich stacji benzynowych: facet policzył sobie taki kurs, że w efekcie litr benzyny wyszedł mi dużo za drogo :|

Wróć do „Dojazd oraz noclegi w drodze do Albanii”