Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Trasa z Krakowa do Velipoja: Słowacja, Węgry, Serbia, Cz

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak

kowal119
Raczkuje

Trasa z Krakowa do Velipoja: Słowacja, Węgry, Serbia, Cz

Post autor: kowal119 » 27 lip 2017, 08:02

Wybieram się z dziewczyną do Velipoja na 5 pierwszych nocy potem zjeżdżamy na południe. Planujemy jechać mniej więcej tą trasą https://www.google.pl/maps/dir/Krak%C3% ... 661046!3e0" onclick="window.open(this.href);return false;
z noclegiem w Gornji Milanovac. Stamtąd mapy wskazują dwie drogi https://www.google.pl/maps/dir/Gornji+M ... 661046!3e0" onclick="window.open(this.href);return false; jedna przez Podgoricę, a druga przez Novi Pazar. Która droga będzie lepsza? Chodzi mi o bezpieczeństwo przejazdu, przyzwoite tempo, ale też fajne widoki, czytałem, że ta droga przez Novi Pazar ma nowy asfalt i fantastyczne widoki, mógłby ktoś potwierdzić? Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Remi_Shkoder
Bywalec
Kontakt:

Re: Trasa z Krakowa do Velipoja: Słowacja, Węgry, Serbia, Cz

Post autor: Remi_Shkoder » 28 lip 2017, 00:25

Cześć,
Czy nocleg w tej miejscowości to obowiązkowy punkt na Twojej trasie? Jeśli nie to polecam odbić przed Belgradem na Valjevo, potem na Pozega i dalej tak jak planowałes. Jeździłem ta trasa już parę razy i jest naprawdę ok. Widoki super, nawierzchnia w porządku poza małymi wyjątkami, ale.nie ma tragedii. Jadąc przez Belgrad stracisz dużo czasu, a po zjeździe z autostrady w stronę Valjeva i dalej opcji noclegu nie brakuje. Sam tam nocowalem dwa razy po drodze. Wyjeżdżając z Krakowa ok. 20:00, z autostrady przed Belgradem zjeżdżalem około południa ( na węgiersko-serbskiej granicy na autostradzie raz 5 godzin, raz 6,5 w sezonie wakacyjnym ( w maju 10 minut :)).
Jak będziesz na miejscu to zapraszam na piwko w Szkodrze. Jeśli chciałbyś tu pozwiedzać co nie co czy potrzebował informacji to chętnie pomogę.
Pozdrowienia ze Szkodry do Krakowa!
Remi
+355 (0) 68 41 88 700
http://www.albaniahostel.com" onclick="window.open(this.href);return false;

kowal119
Raczkuje

Post autor: kowal119 » 28 lip 2017, 07:14

To tylko tranzytowy nocleg z booking przed prawdziwymi górami, żebym ostatni, najtrudniejszy etap sobie pokonał wyspany. Z tego co widzę na mapie to ta droga prawie przez środek Belgradu E75 to dwupasmówka, chyba autostrada, ale rozumiem, że lubi się korkować. Dziękuje za informacje, Szkodrę zobaczyć pewnie się zatrzymamy :) Która trasa lepsza już do Szkodry? przez Podgoricę czy ta trasa 22 przez Novi Pazar?

Remi_Shkoder
Bywalec
Kontakt:

Post autor: Remi_Shkoder » 28 lip 2017, 15:23

Rozumiem kwestię noclegu, chodziło mi o to, czy możesz odwołać rezerwację i przenocować w innym miejscu. Ja to robię w ten sposób: jadę z Krakowa przez całą noc, później dzień i zatrzymuje się w momencie, gdy już czuję, że powinienem spać. Nie robię żadnych rezerwacji ponieważ nie wiem jaka będzie sytuacja na drodze i dokąd uda mi się dojechać. Opcji na nocleg między Belgradem a Podgorica będziesz miał naprawdę wiele, w cenie od kilku do kilkunastu euro za osobę. Ja polecam tą drogę z odbiciem z autostrady przed Belgradem, przez Valjevo, Uzice, przejście w Dobrakovie, Bijelo Polje, Kolasin i Podgorice. Przez Belgrad jechałem raz, w sobotni poranek, straciłem dodatkowo ok. 2 godziny, korki były spore.
Przez Novi Pazar nie jechałem, ale droga jest dłuższa i zajmie więcej czasu.
Przez jakie miejscowości planujesz jechać z Novi Pazar?
Remi
+355 (0) 68 41 88 700

wkrak
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 8 razy

Post autor: wkrak » 28 lip 2017, 21:48

Jazda przez Novi Pazar to dolina rzeki Ibar, gdzie przez dziesiątki kilometrów masz widoki na niskie górki, a później skały. Mało się nakręcisz, ale jest więcej kilometrów, nawierzchnia jest OK. Poza tym szkoła Raszki (szkoła budownictwa cerkiewnego) - jeden dzień na zwiedzanie cerkwi i meczetów. Ale to raczej droga na Kosowo.
Przez Bijelo Polje bardziej się nakręcisz, ale też są widoki. Czasem jest gorsza nawierzchnia.

kowal119
Raczkuje

Post autor: kowal119 » 28 lip 2017, 22:05

Mogę odwołać, jeżeli chodzi o tą trasę przez Novi Pazar to taka jak na zdjęciu niebieska
Obrazek Jeszcze kwestia o której wyjechać, rozumiem, że sprawą najbardziej krytyczną jest przejście graniczne Węgry Serbia i lepiej być tam w nocy?

wkrak
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 8 razy

Post autor: wkrak » 28 lip 2017, 23:18

Ważne, żeby odpuścić sobie tą granicę w sobotę i niedzielę - całą dobę.
Trasa na Novi Pazar zaczyna się od Kraljewa.

kowal119
Raczkuje

Post autor: kowal119 » 29 lip 2017, 07:25

Trasę planowałem też po przeczytaniu tego http://balkanyrudej.pl/trasa-sh20-roadt ... e-kelmend/" onclick="window.open(this.href);return false; , podobno w tym roku całość trasy SH20 miała być już gotowa i asfaltowa. Jechał ktoś w tym roku i może potwierdzić, że jej budowa została już zakończona?

Remi_Shkoder
Bywalec
Kontakt:

Post autor: Remi_Shkoder » 29 lip 2017, 10:22

Kiedy planujecie wyjazd? W nocy na granicy węgiersko-serbskiej zajmowało ludziom ok. 2 godzin (słyszałem od turystów, którzy dotarli do Szkodry w lipcu). Ostatni odcinek drogi przez Novi Pazar ( w Albanii, przez okolice Vermosh oraz Tamare) jedzie się bardzo wolno. Będę tam na dniach to sprawdzę jaka jest nawierzchnia, ponieważ w zeszłym roku nie było asfaltu ( droga byla rozkopana, w budowie) na dużej części do Tamare.
Oczywiście jeśli masz czas to jedź, widoki są naprawdę fajne. Albo w jedną stronę jedna drogą a z powrotem drugą.
Remi
+355 (0) 68 41 88 700

kowal119
Raczkuje

Post autor: kowal119 » 29 lip 2017, 19:54

Wyjeżdżamy w nocy z poniedziałku na wtorek najbliższy. Na anglojęzycznym blogu znalazłem informację że cała ta droga jest już asfaltowa, ostatni odcinek został oddany w grudniu 2016.

ODPOWIEDZ