Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Nawigacja

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

endriu
Podróżnik
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 6 razy

Re: Nawigacja

Postautor: endriu » 23 lip 2017, o 22:27

patrykdo1 pisze:tom tom trasa Wrocław - Borsh przez CZ/SK/HU/SRB/MK/GR , powrót na navigon trasa bez GR

Ilekilometrów Ciwychodzi z Wrocławia do Borsh?

patrykdo1
Raczkuje

Postautor: patrykdo1 » 24 lip 2017, o 05:47

Równo 2000 km z tym że z Kielczowa koło Wrocławia

srebrny
Eksplorator
Podziękował/a  : 6 razy
Otrzymał podziękowań : 19 razy

Postautor: srebrny » 31 lip 2017, o 17:21

Od kilku lat korzystam z Here ale bardziej dla sprawdzenia poprawności niż doprowadzenia do celu(drogę znam na pamięć). W tym roku z okazji zwiedzania po drodze (6 dni oraz 5 krajów) korzystałem z nawigowania i klapa. O ile w BiH, MNE oraz w Albani po głównych trasach prowadzi poprawnie to na bocznych drogach głupieje, proponuje skróty donikąd, objazdy nieistniejące itp. Do wyjazdu przygotowałem się od kilku miesięcy i miałem w głowie trasę ale ze względu na charakter podróżowania było tego za dużo żeby zapamiętać każdy szczegół. Dlatego też posiłkowałem się Here.
Wg mnie na prosta trasa, głównymi drogami jest dobra, natomiast boczne drogi to absolutnie się nie inspirować.

nicolai0
Bywalec
Podziękował/a  : 1 raz

Postautor: nicolai0 » 6 sie 2017, o 11:25

Muszę się zgodzić, Here powoli zaczyna dołować, choć ciągle plusem jest to, że jest darmowa i offline. W tym roku w Kruji to wogóle miałem wrażenie, że mapa to chyba jakiegoś innego miejsca jest (chciałem podjechać na parking pod zamkiem po lewej). Choć były i sytuacje, że mapy google pokazywały starą drogę, a Here już nowiutką obwodnicę.
Ogólnie jeśli przygotujemy się wcześniej, to dają radę, ale faktycznie chyba powoli ich czas się kończy.

Czerwony79
Raczkuje
Podziękował/a  : 1 raz

Postautor: Czerwony79 » 18 kwie 2018, o 10:46

Witam,
Czy ktoś z Was korzystał może z sygica?
Jest teraz na niego niezła cena w apstore i google .
Cała europa dożywotnio i oczywiscie ofline .

Awatar użytkownika
radecki
Podróżnik
Podziękował/a  : 10 razy
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Postautor: radecki » 19 kwie 2018, o 11:43

Czerwony79 pisze:Witam,
Czy ktoś z Was korzystał może z sygica?
Jest teraz na niego niezła cena w apstore i google .
Cała europa dożywotnio i oczywiscie ofline .

Ja korzystałem z wyjazdu do Chorwacji. Spisał się na medal. Wykasowałem potem i po roku zainstalowałem nową, bezpłatną wersję i przetestowałem na 80 km odcinku drogi pipidówka- Wrocław i totalna porażka. Dwa razy wylądowałem na gruntowej drodze pomimo odpowiednich ustawień. Podobnie sytuacja w Czechach, ale tam na bardzo długą trasę tylko jedno potknięcie. Ponadto wytycza inaczej trasy niż np. Google Maps, na swoją niekorzyść. Nie wiem teraz co o tym myśleć, ale chyba będę korzystał z niej w tym roku ale pilnując by nie wywiodła w pole.
Jeżeli nie wykluczasz opcji drogi płatne to powinno być w porządku. Reaguje dosyć szybko, choć wydaje mi się, że wolniej niż poprzednia- zwłaszcza na zmianę trasy.
"A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie" L. Staff

Awatar użytkownika
radecki
Podróżnik
Podziękował/a  : 10 razy

Postautor: radecki » 22 cze 2018, o 19:11

A więc mogę jednak polecić zaktualizowaną wersję Sygic Car na Androida. Podaje dokładny czas przyjazdu. Póki co przetestowane na trasie 1200 km Pl- Mon przez Cz, Slo, Hun, Cro, BiH. Google Maps podobnie.
"A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie" L. Staff

gregorian13
Bywalec

Postautor: gregorian13 » 25 cze 2018, o 20:55

Witam. Za tydzień z okładem wyjeżdżam do Albanii. Forum od roku czytam i mocno się nim inspiruję. Mam problem natomiast z navi. Od kilku lat korzystam z Here i czy to Chorwacja, Rumunia czy ostatnio Bułgaria dawała radę. Teraz ściągnąłem mapy wszystkich krajów, przez które pojadę i np. jak wbijam Tiranę to mi szuka trasę ale jak np. Ksamil to mam komunikat, że offline nie da rady itd. Ogólnie rzecz biorąc duże miasta ok a małe nie bardzo. Proszę o pomoc. Może to wina urządzenia. Z góry dzięki

Szwagier
Podróżnik

Postautor: Szwagier » 25 cze 2018, o 22:01

Ściągnij sobie na telefon MapsMy. Świetne mapy bez internetu, tylko trzeba pobrać mapy na telefon. Polecam.

gregorian13
Bywalec

Postautor: gregorian13 » 18 lip 2018, o 00:50

Tak zrobiłem. Używałem wymiennie Here i MapsMe i obie dawały radę w Albanii, choć w fazie planowania miałem problem z Here o czym wcześniej pisałem. Jedyne zastrzeżenia do obu nawigacji to przewidywany czas przejazdu. Ten sam odcinek Here obliczyła na 3,5 godz., MapsMe na 2 godz. a de facto jechałem 2,40. Poza tym polecam tradycyjne papierowe mapy austriackiego wydawnictwa Freytag&Berndt. Kupiłem 4 (Bośnia, Czarnogóra, Albania, Macedonia) i są dokładne. Nie ma co prawda polskiej wersji ale to nie problem. Bo ja jestem "starej daty" i z nawigacji korzystam ale planowanie zawsze zaczynam od tradycyjnej mapy i pod ręką musi być.

Wróć do „Dojazd oraz noclegi w drodze do Albanii”