Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Słowacja-Wegry-Serbia-Kosowo-Albania

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

GaliR
Bywalec

Re: Słowacja-Wegry-Serbia-Kosowo-Albania

Postautor: GaliR » 13 lip 2016, o 22:50

Tutaj chyba najlepiej spraktykowane.
http://www.weekendowi.pl/2014/01/09/zwi ... rzewodnik/

Karas
Podróżnik
Podziękował/a  : 3 razy
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Postautor: Karas » 14 lip 2016, o 08:50

jechałem w zeszłym roku.
wjeżdżałem tutaj: https://www.google.pl/maps/place/Integr ... d21.668644

srebrny
Eksplorator
Podziękował/a  : 6 razy
Otrzymał podziękowań : 19 razy

Postautor: srebrny » 14 lip 2016, o 13:46

Ale wjechałeś i wyjechałeś z Kosova na dowodzie osobistym czy paszporcie? Bo to jest sedno problemu. Twoja odpowiedź rozwieje wątpliwości (przynajmniej moje).

Karas
Podróżnik
Podziękował/a  : 3 razy
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Postautor: Karas » 14 lip 2016, o 17:55

Sprawdziłem, bo już dokładnie nie pamiętałem. Do Kosowa wjechaliśmy na paszporty, ale głównie dlatego że chcieliśmy mieć pieczątki :)
Przy wyjeździe z Kosowa nie było już kontroli. Do Albanii wjechaliśmy na dowody, do Serbii również.

tom69
Bywalec

Postautor: tom69 » 11 lip 2017, o 07:15

Jechał ktoś w tym roku tą trasą? Jakieś świeże informacje?

nicolai0
Bywalec
Podziękował/a  : 1 raz

Postautor: nicolai0 » 26 lip 2017, o 20:48

Przekraczałem dzis granicę Serbia - Kosovo w Merdare. I wygląda to następująco. Gdy dojeżdżamy do granicy to zaczyna się kolejka tirów. Mimo, że jesteśmy na drodze o jakości lokalnej (zwykła jednopasmówka) to należy te tiry ostożnie wyminąć. Jest tak dlatego, że na samym przejścu są dwa pasy - prawy dla ciężarowych i lewy dla osobówek. Nie ma co się bac i trzeba wyminąć, bo będziemy stać bez sensu. Nikt się o to wymijanie nie wścieka. Serbom pokazałem dowody, sprawdził i chciał jeszcze dowód rejestracyjny. Jak go wyciągałem to machnął ręką i kazał jechać. Następnie kawałeczek dalej dajemy paszporty Kosowarom (tak to sie odmienia?). Ci bardzo uprzejmi i usmiechnięci. Od razu pokazją na budkę BKS, że trzeba kupić ubezpieczenie (budki są na wysokości kontrolujących). Kazali zjechać na prawy pas i dokonać zakupu (wszystko z pełna uprzejmością). Do budki może podejść ktokolwiek z dowodem rejestracyjnym. Mówimy tylko, że "fiftin dejs" i więcej odzywać się nie trzeba. Resztę wydaja bez problemu i zyczą miłego dnia. Wszyscy w ten sposób kupują i stoją na tym prawym pasie, więc też bez stresu. Tymczasem kosovski pogranicznik widząć, że już kupuję ubezpieczenie w budce oddał paszorty żonie. Z ubezpieczeniem do samochodu i jedziemy, zero dalszych kontroli. Droga od Prisztiny w okolice Durres to czysta przyjemność. Śmiało polecam ta opcje dojazu do Albanii.

Dodam, że do tej granicy dojechałem o 8:45 (nocleg w Nisz), 30 minut później byłem w Kosovie. Nie wiem, jak w godzinach późniejszych może to wyglądac.

tom69
Bywalec

Postautor: tom69 » 27 lip 2017, o 07:51

Dziękuję za odpowiedź i przydatne informacje, zwłaszcza za te z tirami. 30.07 będę przekraczał granicę Serbia - Kosovo w Merdare, nocleg również w Nisz. O której godzinie startowałeś z Nisz?

nicolai0
Bywalec

Postautor: nicolai0 » 27 lip 2017, o 08:45

Dokładnie nie pamiętam, ale to było coś parę minut po 7.00 chyba. Chciałem być w miarę wcześnie na tej granicy.

tom69
Bywalec

Postautor: tom69 » 27 lip 2017, o 09:18

Czy na granicy Kosovo - Albania długi czas oczekiwania na przejazd?

nicolai0
Bywalec

Postautor: nicolai0 » 27 lip 2017, o 13:00

Nie, z 10 min może, a byłem tam około 14.00 (trochę czasu poświęcilismy wcześniej na Prisztinę). Kontrola tylko na wjeździe do Albanii, kosovskich posterunkow wogóle nie było. Jest tam kilka pasów i idzie płynnie. Sprawdzają szybko dowody i dowód rejestracyjny auta. I to wszystko.
Ps. Taka ciekawostka ze stacji paliw w Kosovie. Trzeba w kasie stacji powiedzieć, za ile pracownicy zatankowali nam samochód, bo oni tych danych nie mają na komputerze (no a przynajmniej tak to działało na stacji, na której ja byłem).

Wróć do „Dojazd oraz noclegi w drodze do Albanii”