Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Dojazd przez Słowację, Węgry, Bośnię i Czarnogórę

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

dabecja
Eksplorator
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 7 razy

Re: Dojazd przez Słowację, Węgry, Bośnię i Czarnogórę

Postautor: dabecja » 1 lip 2018, o 08:11

Z czasem to chyba wszystkiego po troche.nawierzchnia w miare ok ale kretosc drog,tunele i brak mozliwosci wyprzedzania .teren gorzysty .czesto jedzie sie w kolumnie samochodow.w albanii i bosni stacji jest duzo.w Bosni najtaniej.

cholerny Piotruś
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Postautor: cholerny Piotruś » 1 lip 2018, o 09:00

marwyk1976 pisze:To żaden powód. Dlaczego nikt nie bojkotuje mundialu? Jaka kasa teraz płynie w tym kierunku.

Mundial to jedno, pompowanie pieniędzy to drugie. Nie będę wspierał własnymi pieniędzmi kogoś kto chętnie zrobiłby mi kuku. To chyba wystarczający powód ?

jakubanek
Eksplorator
Podziękował/a  : 3 razy
Otrzymał podziękowań : 8 razy

Postautor: jakubanek » 1 lip 2018, o 10:35

A może by tak zostawić w spokoju swoje poglądy i powrócić do tematu czyli dojazd przez Slowacje, Węgry , Bośnię i Czarnogóre !

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 59 razy

Postautor: JerzyM73 » 1 lip 2018, o 11:09

Jak sprawdzasz czas dokazdu na googlach to najlepiej o godzinie o której będziesz wyjeżdżał lub wpisz godzinę wyjazdu. Ważne jest to ze względu na natężenie ruchu.
Zawsze musisz wsiąść poprawkę na niespodziane utrudnienia i weypadki. Co do stacji to najlepiej na sieciówkach typu Mol, Slovanaft, shell czy inne duże stacje. Ja nigdy nie miałem problemu z jakością tez jeżdżę zawsze nowymi dieslami.
Odnośnie Lukoil to np w Macedonii bardzo czyste stacje. Jeśli kolega chce bojkotować Lukoil to na OMV pewnie tez noe tankuje. W PL praktycznie całe paliwo pochodzi z Orlenu j Lotosu o tam zostaje największa kasa. Jan zawsze tankuję paliwo premium i mam spokój.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

Saszka
Bywalec

Postautor: Saszka » 1 lip 2018, o 15:24

Jerzy, trik z godziną wyjazdu oczywiście znam.

Lukoil, Mol czy OMV - no to jesteśmy w domu :D

Dabecja - czyli zapowiada się coś w rodzaju drogi Oradea - Cluj w Rumunii (strasznie nie lubię tamtej drogi, na szczęście są inne)... Szkoda - ale trzeba będzie się raz przemęczyć "dla widoków" a w ewentualnej przyszłości wymyślić inną trasę.

Aha - czy "tiry" mają w tych krajach zakazy jazdy w weekendy, tak jak w Polsce czy Rumunii?
Pozdrawiam,
Saszka

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 59 razy

Postautor: JerzyM73 » 1 lip 2018, o 17:45

W samej AL masz Kastrati i Alpet. W MNE i BiH oraz Serbii masz Petrola. Są tez Shell Aral.. odnośnie tirów to nie pomogę bo ostatnio staram się nie jeździć w weekendy.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

Saszka
Bywalec

Postautor: Saszka » 1 lip 2018, o 22:43

Znalazłem filmy Mirka - biorę się za oglądanie :D
Pytanie, jak się ma ruch w piątek do ruchu w sobotę...
Pozdrawiam,
Saszka

rafal
Raczkuje

Postautor: rafal » 2 lip 2018, o 08:20

Planuję powrót - z Durres trasą "widokowy klasyk" - MNE (Podgorica, Niksic) BiH (Foca, Sarajewo, Doboj, Samac) HR (Dakovo, Osjek, Udvar). Bez dzieci, postoje tylko typowe - tankowanie, wc, granice. Bez "zwiedzania" - tylko widoki z jazdy.

Od Węgier sobie poradzę, ale mam pytania odnośnie powyższego odcinka:

1. Zasadnicze pytanie - pomijając kwestie postojów i granic - czy można wierzyć czasom podawanym przez gugla, traktując je jako czas "czystej jazdy" - oczywiście pomijając jakieś nieprzewidywalne wydarzenia? Jeśli gugle łże - to zapewne zaniża czas? Jaką ew. poprawkę procentową przyjąć? Dodatkowe info: jeżdżę raczej szybciej niż wolniej, wyjazd z Durres w sobotę "rano".

2. Z wstępnych wyliczeń - na podstawie czasów gugla i doświadczeń z Rumunii i Bułgarii - wychodzi mi, że wyjeżdżając w sobotę powiedzmy ok. 9 z Durres powinno się udać przejechać do Doboj (ok. 560km) za jeszcze "względnie widnego". Uważacie to za realne czy nie? Jeśli nie, to do Sarajewa (do początku autostrady) raczej dociągnę przed zmrokiem - czy od końca autostrady do Doboj trasa nadaje się do jazdy nocnej? Jeździć w nocy umiem i lubię, jeździłem nocami przez Rumunię i bardzo mi to odpowiadało.

3. Oprowiantowanie - jak to rozwiązać. W Polsce każda sieciowa stacja benzynowa ma jakieś hot-dogi itp, na które nie potrzeba czasu. Jak to jest w przypadku powyższej trasy? Szczególnie poza godzinami pracy przydrożnych barów (są tam w ogóle takie?). A może na całość trzeba wziąć umowne kanapki? :)

4. O Czarnogórze parę osób pisało, że trzeba się pilnować, bo policji dużo i łapią - jest tak źle jak dajmy na to na Słowacji? A jak to wygląda w przypadku Bośni - szczególnie od Sarajewa do granicy, gdzie potencjalnie będę jechał po zmroku? Jak w Chorwacji? Ogólnie - bać się raczej tylko w zabudowanym, czy mogą polować wszędzie?

5. Właśnie - Chorwacja. Będzie "środek nocy". Warto płacić za autostradę, czy jechać normalnie D7/E73?

1. Według moich doświadczeń czasy z google na terenie Albanii. Czarnogóry i BiH są realne. Wiadomo wszystko zależy d czasu spędzonego na przejściach granicznych i oczywiście ewentualnych utrudnień na drodze.
2. Jak dla mnie realne.
3. Jak z "oprowiantowaniem" na stacjach na terenie Czarnogóry to nie wiem bo jeszcze tam nie tankowałem, zawsze przelatuje tranzytem. W BiH sprawa wygląda przyzwoicie. Pierwsza stacja jaką miniesz za granicą nadaje się na przerwę.
4. W Czarnogórze rzeczywiście suszą. Często stoją dwójkami (jeden a za nim kilkaset metrów drugi). Czasami mrugają światłami. W BiH też czasami stoją ale bliżej miast.
5. Nie wiem jak wygląda D7. Jadę zawsze na Gradiska. Tam droga przez Chorwację E661 jest bardzo dobra.
Ogólnie jeżdżę szybko, a nawet jak mówi żona zdecydowanie za szybko a do tej pory (odpukać ) udało mi się przejeżdżać zagraniczne wojaże bez mandatu. Czasami dopisuje mi trochę szczęście (raz Chorwaci mnie ustrzelili ale jak zobaczyli polską rejestrację to odpuścili no i ze trzy razy albańska policja palcem mi groziła, a czasami umiejętność przewidywania ( widziałem że miejscowi zwalniają to ja też nogę z gazu). Przez Albanię jadę zawsze powyżej dopuszczalnej. W Czarnogórze po minięciu przejścia do przedmieść Podgoricy można pomykać, potem przez miasto i kawałek za trzeba uważać. Potem znowu do Niksica pomykam, zwalniam i znowu do granicy rura. Od Pluzine zaczynaja sie ładne widoczki i droga kręci. Po minięciu przejścia do M20 słaba droga była, nie wiem jak teraz bo ostatnio wracałem przejściem które google nie pokazuje. M20 do Sarajewa droga trochę jeszcze kręta, ciężko wyprzedzać, dalej spoko. Przed Sarajewem zwalniam, a potem na autostradzie rura. Od Zenicy do Doboja zazwyczaj duzy ruch był i ciężko wyprzedzać.

Awatar użytkownika
piekara114
Podróżnik
Podziękował/a  : 7 razy

Postautor: piekara114 » 2 lip 2018, o 08:52

Saszka pisze:Pytanie, jak się ma ruch w piątek do ruchu w sobotę...
Patrzę ostatnio systematycznie na kamerki i wyszło mi, że w piątek najgorzej było....

gregorian13
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Postautor: gregorian13 » 16 lip 2018, o 18:28

Witam Ja wystartowałem 5 lipca( czwartek) o 21 z Poznania i przez Ostrawę, Brno, Bratysławę, Budapeszt i Osijek wjechałem do Bośni. W Tuzli (miejsce docelowe) byłem o 11 w piątek czyli po 14 godz. (1315 km). Wszystkie granice z marszu (tzn. max 15 minut na węgiersko -chorwackiej). Następnie przez Doboj, Banja Lukę, Jajce do Mostaru. Następnego dnia przez Blagaj, Trebinje do Kotoru (to już Czarnogóra).Nastepnie trochę zwiedzania i przez Budvę, Bar w końcu Albania- kierunek Szkodra. Granicę przekraczałem w poniedziałek ok godz. 20. Zeszło 15 minut.Następnie Berat a kolejnego dnia drogą SH8 przez Vlorę, Himare do Sarandy, którą niestety jutro opuszczam. Kierunek Ochryda. Pozdrawiam

Wróć do „Dojazd oraz noclegi w drodze do Albanii”