Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Dojazd przez Słowację, Węgry, Bośnię i Czarnogórę

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Chmielo, Piotrek Byrdziak

ddarko112
Bywalec

Re: Dojazd przez Słowację, Węgry, Bośnię i Czarnogórę

Post autor: ddarko112 » 06 mar 2020, 14:59

Myślałem też żeby jechać przez Kanion Tary.

gregorian13
Podróżnik
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Post autor: gregorian13 » 06 mar 2020, 15:15

Trasa przez kanion Pivy piękna (mimo deszczu, ale to już domena mojej żony), kanion Tary zrobię w tym roku a trasa przez Zatokę Kotorską (dwukrotnie zaliczona oczywiście w deszczu) do Baru rewelacyjna. Sh 20 też planuję w tym roku przejechać, ale z doświadczenia wiem, że po kilku dniach spędzonych w podróży wygrywała opcja kąpieli w morzu czyli Bar i Stari Bar (gaje oliwne i piękne ruiny). Pozdrawiam

ddarko112
Bywalec

Post autor: ddarko112 » 06 mar 2020, 20:20

gregorian13 pisze:
06 mar 2020, 15:15
Trasa przez kanion Pivy piękna (mimo deszczu, ale to już domena mojej żony), kanion Tary zrobię w tym roku a trasa przez Zatokę Kotorską (dwukrotnie zaliczona oczywiście w deszczu) do Baru rewelacyjna. Sh 20 też planuję w tym roku przejechać, ale z doświadczenia wiem, że po kilku dniach spędzonych w podróży wygrywała opcja kąpieli w morzu czyli Bar i Stari Bar (gaje oliwne i piękne ruiny). Pozdrawiam
A kiedy sie wybierasz??

ddarko112
Bywalec

Post autor: ddarko112 » 06 mar 2020, 20:23

A co powiesz o takiej trasie?? https://goo.gl/maps/pw9eVK9tRMakqRku7
Czy moze lepiej przez Serbie?

gregorian13
Podróżnik

Post autor: gregorian13 » 07 mar 2020, 07:01

Wakacje planujemy między 20.07 a 10.08 (żeby się wstrzelić między obozy dzieci). Opiszę krótko trasę którą zaproponowałeś bo nie umiem wklejać itp. Ja nią jechałem 2 lata temu na powrocie z wakacji i do tej pory rodzina wspomina. My startowaliśmy ze Skopje i następnie przez Peć (Kosowo) do Rożaje (Czarnogóra) w kierunku Gorażde a stamtąd do Wiszegradu na nocleg. Trasa wymagająca, częściowo z dziurami, serpentyny non stop, no i nie tak piękna jak kanion Pivy. Całość zeszła ponad 10 godzin ( choć 3 przejścia graniczne raczej z marszu). Jako że był to powrót z wakacji i widoki gór nie robiły już na nikim wrażenia, żona na koniec dnia wyznała: Nienawidzę gór. Dodam tylko, że w Peć było 32 stopnie w cieniu a po 20 minutach jazdy do przejścia granicznego z Czarnogórą już tylko 10.

gregorian13
Podróżnik

Post autor: gregorian13 » 07 mar 2020, 07:16

Przez Serbię jeżdżę jak śpieszę się do miejsca docelowego i robię to w nocy ze względu na możliwości korków na granicy. Ale w zeszłym roku pojeździliśmy trochę po Serbii i też było spoko. Jeśli jedziesz pierwszy raz to proponuję na miejscu wygospodarować czas i przejechać się SH 8 z Vlory w kierunku Sarandy, bo od przełęczy Llogara zaczynają się piękne plaże i zatoczki. Też chyba spędzę ze 2 dni w Durres, bo zapoznałem się tam z jednym właścicielem pensjonatu i utrzymujemy kontakt. Na dzień dobry z Albanią Durres jest ok, bo plaża wielka i piaszczysta a temp. wody w zeszłym roku 28 stopni. Pozdrawiamm

dudzis
Bywalec

Post autor: dudzis » 08 mar 2020, 12:04

ddarko112 pisze:
06 mar 2020, 20:23
A co powiesz o takiej trasie?? https://goo.gl/maps/pw9eVK9tRMakqRku7
Czy moze lepiej przez Serbie?
jak już masz dużo czasu to tak piva tara durmitor i sh20 w jednym
https://www.google.pl/maps/dir/Durres,+ ... 505478!3e0
tylko bez noclegu na raz z żorów tego nieogarniesz bo google w kwestii bośni czarnogóry i albanii chyba kłamie

ddarko112
Bywalec

Post autor: ddarko112 » 09 mar 2020, 09:30

Wieki wielkie. Chyba zdecyduje się na tą drugą trasę co podał Dudzis. Na pierwszy raz a jak mówicie że widoki są zajefajne to ta sh20 może kiedy indziej.
Podpowiedź cię czy szukać noclegu bliżej centrum czy może być ten Golem?
Ostatnio zmieniony 09 mar 2020, 13:37 przez ddarko112, łącznie zmieniany 1 raz.

ddarko112
Bywalec

Post autor: ddarko112 » 09 mar 2020, 09:34

Dudzis wiem że na raz niedam rady i chciałbym po przejechaniu ok 1k zrobić nocleg.Wolal bym uniknąć trasę przez Serbię bo te korki i unikną Kosowa bo te głupie opłaty dodatkowe.
Gregorian 13 ja się też wybieram w tym terminie mniej więcej bo chyba 27 lipca chce być na miejscu.

dudzis
Bywalec

Post autor: dudzis » 09 mar 2020, 10:22

ddarko112 proponuje szukać noclegu w sarajewie akurat 1k km wieczorem zwiedzanie sarajewa, nocleg i ładowanie aparatu a od rana ogień 500 km do durres przez kanion pivy kotor budve
na granicy chorwacko bośniackiej idzie szybko tak samo bośnia czarnogóra natomiast czarnogóra albania chwile trzeba postać dodatkowo od miejscowości dobra voda do miejscowości kpyte jest skrót , nie wystrasz sie to naprawde skrót /takie drogi asfalt jest ale miałem wrażenie że czasami po podwórkach się jedzie/
jadąc polecam zahaczyć stare miasto w kotorze i wejść na mury /wg mnie znacznie lepsze niż dubrownik mniej komercyjne/
jeśli chodzi o nocleg to ci nie pomoge bo nie mój klimat wole malutkie miejscówki

ODPOWIEDZ