Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Dojazd przez Słowację, Węgry, Bośnię i Czarnogórę

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

RDE78
Bywalec
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Re: Dojazd przez Słowację, Węgry, Bośnię i Czarnogórę

Postautor: RDE78 » 16 lip 2018, o 21:15

gregorian13 pisze:Witam Ja wystartowałem 5 lipca( czwartek) o 21 z Poznania i przez Ostrawę, Brno, Bratysławę, Budapeszt i Osijek wjechałem do Bośni. W Tuzli (miejsce docelowe) byłem o 11 w piątek czyli po 14 godz. (1315 km). Wszystkie granice z marszu (tzn. max 15 minut na węgiersko -chorwackiej). Następnie przez Doboj, Banja Lukę, Jajce do Mostaru. Następnego dnia przez Blagaj, Trebinje do Kotoru (to już Czarnogóra).Nastepnie trochę zwiedzania i przez Budvę, Bar w końcu Albania- kierunek Szkodra. Granicę przekraczałem w poniedziałek ok godz. 20. Zeszło 15 minut.Następnie Berat a kolejnego dnia drogą SH8 przez Vlorę, Himare do Sarandy, którą niestety jutro opuszczam. Kierunek Ochryda. Pozdrawiam

calkiem sympatyczny trip - Ochryda - swietna miejscowka !!!

gregorian13
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Postautor: gregorian13 » 18 lip 2018, o 00:26

Dziękuję. W trakcie pobytu w Sarandzie udało się odwiedzić Ksamil, zobaczyć Blue Eye, Butrint oraz kilka plaż. Po opuszczeniu Sarandy udałem się do Gjirokaster a następnie przez Fier, Elbasan pożegnałem Albanię. Z Ochrydy kierunek Skopje (kanion Matki) i przez Kosowo do Czarnogóry aby kanionem Pivy wjechać do Bośni. Następnie Sarajewo i powrót do domu przez chorwacki Osijek, Węgry, Słowację i Czechy.Kończy się urlop i kasa.Dobranoc

Saszka
Bywalec
Podziękował/a  : 2 razy

Postautor: Saszka » 25 lip 2018, o 23:57

Może nie jest to info stricte dojazdowe, ale...

Gdyby ktoś potrzebował zjeść gdzieś na trasie Szkodra - Podgorica, to bardzo polecam hotel/restaurację Cavaliero https://www.google.pl/maps/place/CAVALIERO/@42.2916916,19.4394239,15.79z/data=!4m5!3m4!1s0x134df091d66204b9:0x4a4bc169d696e00c!8m2!3d42.2917587!4d19.442727

Wygląda na znacznie droższą niż jest (serio, wieczorem hajlajf że hej), a ceny nieprzesadne (2x zupka, 2x drugie, 2x softdrink niecałe 2000ALL), porcje duże, i obsługa super - pomijając wszystko inne (na plus), trochę dziwnie (w pozytywnym sensie) poczułem się, gdy chciałem zostawić przyzwoitego tipa (wg nas naprawdę było warto, a nawet nie miałem nic drobniej) i wyłożyłem dwa banknoty, 2000ALL i 500ALL - kelner odsunął do mnie pięćsetkę, a z dwóch tysięcy zaczął wydawać bodaj 30ALL reszty... :shock:
Pozdrawiam,
Saszka

irq31
Bywalec

Postautor: irq31 » dzisiaj, o 10:00

Witam
Ja w tym roku Velipoje
A tak nawiasem to wszyscy mówią że Llogara taka trudna a przeca droga z Sarandy do Gijakoster też kręta wąska jedynie mniej widokowa

Wróć do „Dojazd oraz noclegi w drodze do Albanii”