Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak

wkrak
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 8 razy

Re: Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię

Post autor: wkrak » 21 maja 2018, 21:46

Dojazd to minimum 25 godzin plus granice i bramki. Naprawdę nieliczni robią to jednym ciągiem, mając drugiego kierowcę.
Nocleg po drodze 10-15 euro za osobę.

endriu
Podróżnik
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 6 razy

Post autor: endriu » 21 maja 2018, 22:20

Popieram kolegów. Podróż długa, a łóżko w trasie to majątek

damiano20
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: damiano20 » 22 maja 2018, 20:43

wkrak żadnego drugiego kierowce. Sam jednym ciągiem przejechałem z Polski do Albanii 1950 km podkreslam jednym ciagiem bez zadnego spania itp.

dabecja
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 7 razy

Post autor: dabecja » 22 maja 2018, 21:19

I to sie nazywa lekkomyslnosc.
Zaden powod do dumy.
20 pare godzin w samochodzie bez odpoczynku ,percepcja wzorowa.
Czasami warto pomyslec o innych uczestnikach ruchu

srebrny
Eksplorator
Podziękował/a  : 6 razy
Otrzymał podziękowań : 19 razy

Post autor: srebrny » 22 maja 2018, 22:01

Zależy o której rozpoczniesz podróż. Ja najczęsciej wyjeżdżam z rana ok.5.00. Nocuję przeważnie w Serbii, motel Predejanie. Jeśli pociągniesz dalej to przeskocz Macedonię i w Grecji (ok. 21 km za przejściem granicznym) jest stacja EKO. Dużo miejsca, czyste toalety, bar i sklep. Dobre warunki do drzemki. Jeśli masz możliwość dalej pociągnąć to Olympus Plaza (40.555725, 22.541679). Dalej to już nie ma wielkiego sensu.
Grzenek pisze:Witam wszystkich, W lipcu po raz pierwszy wybieram sie do Albani do Borsh, startuję z Przemyśla trasa przez Grecje . mam zamiar jechać jednym ciagiem bez noclegu , moje pytanie czy na tej trasie jest możliwośc zmrużenia oka na jakiejś stacji paliw czy parkingu przy autostradzie , czy taowe mopy na terenie Macedoni i Grecji występują?

Grzenek
Bywalec

Post autor: Grzenek » 22 maja 2018, 22:10

a powiedz mi jeszcze , w jakich godzinach jest moźliwe przekroczenie granicy Macedońsko -Greckiej uwzgledniajac wyjazd z Polski pomiedzy 3-4 nad ranem?

Grzenek
Bywalec

Post autor: Grzenek » 22 maja 2018, 22:14

jeśli jest szansa dojechać tam na 1-2 w nocy to bede szcześliwy, Co roku tak jeździłem nad czarne do Rumuni i jechalem ciagiem do 2 w nocy, drzemka w aucie i i na 9 nad morzem

ewad75
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Post autor: ewad75 » 22 maja 2018, 22:32

Nie wiem czy jest sens się tak szarpać, zwłaszcza, że są ograniczenia prędkości na serbskiej autostradzie. Droga i granice to loteria. Nie wiesz czy nie będzie wypadku, ile będziesz stał na granicy i jak bardzo rozkopana będzie Serbia i Macedonia. My tylko raz musieliśmy pokonać tą trasę bez noclegu i to była męczarnia pod koniec. Na Serbii jest dużo miejsc noclegowych i dużo parkingów, ale te okupują "miejscowi", w sensie Niemcy itp.

WOLF
Podróżnik
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Post autor: WOLF » 23 maja 2018, 05:59

Jazda na raz jest ok , ja tak zawsze jeżdżę zmieniając się z żoną , ala najgorsze w tym są założenia godzinowe "bo ja chcę dojechać o godzinie do .." . Powinno jechać się spokojnie nie patrząc na zegarek bo godzina w czy dwie róznicy to jakie to ma znaczenie .A jak uda dojechać się wcześniej to fajnie

hugo
Raczkuje

Post autor: hugo » 28 maja 2018, 12:27

Dzień dobry
Czy ktoś z forum jechał z województwa Zachodniopomorskiego ? Kierunek Borsh .Plan jest wyjazd w południe S3 Słowacja / pierwszy nocleg/ Węgry / BH nocleg w okolicach Travnika / Czarnogóra i Albania .Mam pytanie co do tankowania LPG po drodze czy sytuacja na Węgrzech się zmieniła jeżeli chodzi o ceny LPG , czy tankowanie gazu trzeba robić samemu w wymienionych krajach ?, czy przejściówka włoska pasuje ? Czy w BH są bramki na autostradach i czy można płacić kartą ?Jak z bezpieczeństwem można się przespać na dzikusa ? Pytam ponieważ jedziemy same 3 kobietki :)
pozdrawiam

ODPOWIEDZ