Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Chmielo, Piotrek Byrdziak

Awatar użytkownika
spoker
Administrator
Podziękował/a  : 8 razy
Otrzymał podziękowań : 10 razy

Re: Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię

Post autor: spoker » 19 lip 2021, 20:27

bogusia.bogumila pisze:
19 lip 2021, 15:49
Nie. O nic nie pytał. Jechaliśmy na dowodach więc może dlatego bo nam nie wbijał pieczątek

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Dzięki za info, dobra wiadomość, trzeba będzie zaryzykować.

bogusia.bogumila
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Post autor: bogusia.bogumila » 19 lip 2021, 20:29

My ryzykowaliśmy. Ale nie było problemu. Życzę miłej wypoczynku

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Sylwku
Bywalec

Post autor: Sylwku » 21 lip 2021, 09:55

My jestesmy w Ksamilu 18 lipca spalismy w Serbii jechalismy na paszporty i wbijali nam pieczatki ale nikt o nic wiecej nie pytal. Takze nie ma problemu.

Awatar użytkownika
spoker
Administrator

Post autor: spoker » 21 lip 2021, 14:54

Sylwku pisze:
21 lip 2021, 09:55
My jestesmy w Ksamilu 18 lipca spalismy w Serbii jechalismy na paszporty i wbijali nam pieczatki ale nikt o nic wiecej nie pytal. Takze nie ma problemu.
Sylwku - zapytam o to jeszcze raz, czy jesteście zaszczepieni? Bo podejrzewam dalej że przy skanowaniu dokumentów mają takie dane.

Sylwku
Bywalec

Post autor: Sylwku » 22 lip 2021, 00:00

No akurat ja jestem zaszczepiony ale jechalismy na 2 samochody i szwagier ze swoja rodzina sa nie szczepieni i nikt ich o nic nie pytal. Ja mysle ze wiele tych hoteli zyje z tranzytu i z jednej strony prawo jest prawem a z drugiej zycie mowi co innego. Sam w obawie (bo Serbia i tak nie uznaje szczepien unijnych tylko test pcr) czytalem na fejsie wiele komentarzy na ten temat i nie trafilem na takiego kogos kto by mial problemy z tego tytulu. Pytalem wlasciciela hotelu jak przyjechalem czy sa jakies problemy na granicy pozniej ze bedziemy tu nocowac to mi odpowiedzial ze zadnych problemow nie będzie. A tu gdzie nocowalismy to spali jeszcze Czesi, Slowacy, Rumuni i Niemcy wszyscy na jedna noc. Póki co zapomnielismy o covidzie tu sa tylko oznakowania na wejsciach do sklepow o zachowaniu dystansu 2m nie widzialem nikogo w masce, bawimy sie w Ksamilu ktory z roku na rok bardzo sie zmienia i jest ladniejszy. Przybylo duzo nowych hoteli i restauracji. Ceny w restauracjach delikatnie poszly do gory czego mozna bylo sie spodziewac. Daje sie zauwazyc w porownaniu do poprzedniego roku zwiekszony ruch drogowy przez co dlugo czekalismy na granicach i na bramkach. Ale udalo sie szczesliwie dojechac. W Ksamilu jestesmy 4 raz.

Awatar użytkownika
spoker
Administrator

Post autor: spoker » 22 lip 2021, 08:42

Sylwku pisze:
22 lip 2021, 00:00
No akurat ja jestem zaszczepiony ale jechalismy na 2 samochody i szwagier ze swoja rodzina sa nie szczepieni i nikt ich o nic nie pytal. Ja mysle ze wiele tych hoteli zyje z tranzytu i z jednej strony prawo jest prawem a z drugiej zycie mowi co innego. Sam w obawie (bo Serbia i tak nie uznaje szczepien unijnych tylko test pcr) czytalem na fejsie wiele komentarzy na ten temat i nie trafilem na takiego kogos kto by mial problemy z tego tytulu. Pytalem wlasciciela hotelu jak przyjechalem czy sa jakies problemy na granicy pozniej ze bedziemy tu nocowac to mi odpowiedzial ze zadnych problemow nie będzie. A tu gdzie nocowalismy to spali jeszcze Czesi, Slowacy, Rumuni i Niemcy wszyscy na jedna noc. Póki co zapomnielismy o covidzie tu sa tylko oznakowania na wejsciach do sklepow o zachowaniu dystansu 2m nie widzialem nikogo w masce, bawimy sie w Ksamilu ktory z roku na rok bardzo sie zmienia i jest ladniejszy. Przybylo duzo nowych hoteli i restauracji. Ceny w restauracjach delikatnie poszly do gory czego mozna bylo sie spodziewac. Daje sie zauwazyc w porownaniu do poprzedniego roku zwiekszony ruch drogowy przez co dlugo czekalismy na granicach i na bramkach. Ale udalo sie szczesliwie dojechac. W Ksamilu jestesmy 4 raz.
dzięki za wyczerpujące info

Leonidas1974
Raczkuje

Post autor: Leonidas1974 » 23 lip 2021, 18:38

Czy wypełnialiście jakieś papiery przed wyjazdem? Jakieś deklaracje zdrowia. Bo mi z biura cóś takiego wysłali i kazali wypełnić.

Sylwku
Bywalec

Post autor: Sylwku » 24 lip 2021, 10:30

My nic nie wypelnialismy bo pojechalismy na własną rękę.

dziadek
Bywalec

Post autor: dziadek » 24 lip 2021, 11:55

sylwku jak tam z lezakami na plazy bo pisza ze tylko na hotelowych sa czy te nalezace do knajp sa

Sylwku
Bywalec

Post autor: Sylwku » 25 lip 2021, 00:13

Ja akurat chodze na plaze Ksamil 9 to jest ta miedzy paradiso a cyplem na przeciw hotelu i restauracji Luna i hotelu Castle i tam place 1000 lek i do 10 godziny nie ma problemu z wolnymi lezakami nie wiem jak jest na cyplu choc raz wieczorem pytalem to gosc nie wpuszczal nikogo na plaze jak nie zamowsz cos w barze tym nowym obok Bianco a jak zamowisz to wieczorem gratis nie wiem jak jest w ciagu dnia. Dzis bylem w restauracji na zamku w Sarandzie gdzie byl wieczor albanski. Polecam to miejsce jesli ktos nie byl jako miejsce widokowe na Sarande o zachodzie slonca, pieknie widac tez Korfu.

ODPOWIEDZ