Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

południe Albanii przez Grecję

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak

kris68
Bywalec

Re: południe Albanii przez Grecję

Post autor: kris68 » 22 lut 2018, 12:54

Chmielo!!! z Backi do Meteorów masz 980 km jakieś 11 godzin jazdy
a do Sarandy 230 i 3,5 godziny jazdy. Tylko pytanie po co z dzieciakami
na Meteory? No chyba, że Twoje lubią takie klimaty :)

anchmu
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Post autor: anchmu » 29 kwie 2018, 21:52

23.04.2018 oddano do użytkowania ostatni odcinek autostrady A1 w Macedonii pomiędzy Demir Kapija a Smokvica.
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 3&page=102
Pozostał jeden w Serbii, ale chyba do wakacji go nie ukończą.

goral1035
Raczkuje
Podziękował/a  : 1 raz

Post autor: goral1035 » 04 maja 2019, 17:26

Witam
Tego roku po raz pierwszy wybieram się do Albanii. Zaznaczę że mieszkam na samym południu, Kościelisko, Zakopane więc przejazd przez Polskę mi odpada. Przez cztery lata jeździliśmy do Bułgarii i za każdym razem robiliśmy trasę na raz, trasa przez Rumunię zajmowała nam 21 godz z krótką drzemką, około półtorej godziny. Powrót zawsze z noclegiem. Jak myślicie, damy radę na raz do Albanii? Trasa Serbia, Macedonia, Grecja? Google mówi 19 godz 5 minut. Wiadomo ze trzeba doliczyć przerwy. Wyjazd planujemy 30 sierpnia.
Jeszcze jedno pytanie, co zwiedzić w Serbii w drodze powrotnej, gdzie najlepiej nocować w Serbii. Kierujący ja i żona

Awatar użytkownika
Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 04 maja 2019, 18:13

No jak jeździliście do Bułgarii 21 godz bez noclegu to tutaj dacie radę,napewno prostsza droga bo praktycznie ciagle autostradami

goral1035
Raczkuje

Post autor: goral1035 » 04 maja 2019, 18:35

własnie tych autostrad się obawiam, bo nic się nie dzieje. Jak się ma czas google do rzeczywistego?

Awatar użytkownika
Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 04 maja 2019, 20:32

Myśle ze jest dość realny,zważ na to ze nie przewiduje postojów na silku czy jedzenie a szczególnie przejścia graniczne to loteria.Jesli masz zmiennika za kierownicą to można śmiało przejechać bez noclegu.pytanie tylko czy warto...moim zdaniem przez drogę zamiast pędzić na złamanie karku można zobaczyć ciekawe miejsca,dla mnie osobiście podróż to największa przygoda

Awatar użytkownika
Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 04 maja 2019, 20:35

goral1035 pisze:własnie tych autostrad się obawiam, bo nic się nie dzieje. Jak się ma czas google do rzeczywistego?
A wgl to mimo ze autostrady to nudy nie ma w Macedonii trzeba być czujnym na kontrole a w Grecji autostrady w takich malowniczych krajobrazach ze tez jest ciekawie

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Post autor: JerzyM73 » 04 maja 2019, 23:32

Chmielo pisze:Myśle ze jest dość realny,zważ na to ze nie przewiduje postojów na silku czy jedzenie a szczególnie przejścia graniczne to loteria.Jesli masz zmiennika za kierownicą to można śmiało przejechać bez noclegu.pytanie tylko czy warto...moim zdaniem przez drogę zamiast pędzić na złamanie karku można zobaczyć ciekawe miejsca,dla mnie osobiście podróż to największa przygoda
Chmielo dobrze prawi. RO i BG to inna bajka bo to EU. Największy problem to granica HU/SRB bo nie wiadomo co zastaniesz w sezonie.
Kwestia jeszcze gdzie jedziesz do AL. Bo wtedy albo przez AL lub przez Grecję. Ja jestem zwolennikiem noclegu po drodze. Zmęczenie zawsze może dopaść w najgorszym momencie, chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Ja za pierwszym razem jadąc do BG wracając jechałem non stop 24 godz i wtedy przyrzekłem sobie - nigdy więcej.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

goral1035
Raczkuje

Post autor: goral1035 » 05 maja 2019, 22:37

Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Moje wcześniejsze pytanie zadałem też na innym wątku za co przepraszam, dopiero się orientuje na Forum Albania. Wybieramy się do Saranady więc pytanie powinno zostać na tym wątku. Słyszałem, że drogi są piękne widokowo. "RO i BG to inna bajka bo to EU" nie bardzo wiem jak to rozumieć bo w zasadzie Rumunia cały czas się buduje, autostrad mało, w Bułgarii nie jezdziłem zbytnio autostradą bo nie jeździłem na Warne a w Szumen skręcałem na Karnobat, tam droga super ale nie autostrada. Chyba że chodzi o postoje na granicach, mam nadzieje że tragedii nie będzie.

goral1035
Raczkuje

Post autor: goral1035 » 05 maja 2019, 22:42

Coraz bardziej skłaniam się do noclegu gdzieś w Macedonii, tak by pozostało nam sześć godzin drogi do hotelu. Wtedy ten pierwszy dzień w AL będzie przyjemniejszy

ODPOWIEDZ