Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

południe Albanii przez Grecję

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak

Awatar użytkownika
Chmielo
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Re: południe Albanii przez Grecję

Post autor: Chmielo » 08 lut 2018, 00:09

Siofok to ze względu ze byłem tam w zeszłym roku po drodze na Chorwację,
Chodzi mi żeby dzieci się popluskaly w wodzie a ja się kimne po drodze ze 3 godzinki leżąc na plaży,faktycznie drogi trochę nakładam ale właśnie nie mam pomysłu co po drodze na Belgrad innego wymyślić żeby dzieci się pobawiły,wymęczyły przed dalsza droga i tez żebym ja w tym czasie mógł się zregenerować

srebrny
Eksplorator
Podziękował/a  : 6 razy
Otrzymał podziękowań : 19 razy

Post autor: srebrny » 09 lut 2018, 20:32

W takim razie może lepiej dla Was będzie przekroczyć granicę z Serbią i nad jeziorem Palić wypocząć (koło Suboticy). Plus jest taki, że nie martwisz się staniem na granicy. Stąd do Belgradu 2,5 godziny spokojnej jazdy.

dabecja
Eksplorator
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 7 razy

Post autor: dabecja » 09 lut 2018, 21:16

Czy pozwiedzać Belgrad i na wieczór ruszyć na Saloniki by nad ranem zajechać na meteory a z tamtąd już po zwiedzaniu do Sarandy.
Co o tym myślicie ile godzin należy liczyć na drogę z Belgradu do Sarandy?
Czy lepiej wziąć drugi nocleg gdzieś w Grecji?dodam ze będę jedynym kierowca
[/i]
Koniecznie musisz jechać nocą .
Z Belgradu masz do do Salonik 7-8 godzin.Rano będziesz musiał zwolnić miejsce i jak dla mnie takie czekanie na nocny wyjazd jest męczące,nie mówiąc o dzieciach.
Po nocnej podróży na Meteory,też ranne zwiedzanie to jak dla mnie słaby pomysł.

Może spróbuj rozplanować inaczej,to odbicie do Siofok,będzie męczące,pomimo odpoczynku.
Może lepiej rozłóż to sobie na jakieś mniej więcej podobne odległości.Masz 2100 km.

.

wkrak
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 8 razy

Post autor: wkrak » 10 lut 2018, 00:06

Jechać przez noc to można nad Bałtyk albo do Chorwacji. Człowiek dojeżdża i przez parę dni nic nie robi, więc odpocznie. Ta droga jest za długa, żeby tak zrobić. I jeszcze chcecie zwiedzać.

Awatar użytkownika
Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 11 lut 2018, 19:36

No wyjazd wieczorem i jazda w nocy jest obowiązkowy,dzieci sobie śpią a ja jadę,chciałem zajechać do Siofok żeby tam sobie odpocząć,a zarazem wymęczyć dzieci przed drogą z Siofok do Belgrad.
Tam przenocuje i rano pewnie ruszę na Saloniki.to będzie niedziela jak myślicie ile godzin trzeba liczyć na trasę Belgrad -Saloniki czy jest tam po drodze coś co warto zaliczyć tak żeby dzieci mogły trochę nogi rozprostować,pobawić się?
Nocleg w salonikach czy w pobliżu meteorów coś polecacie?rano wypoczęty kilka godzin na meteory i końcówka trasy meteory Saranda.czy taki plan jest realny co o nim myślicie w tej formie chyba śmiało do ogarnięcia i nie powinien być strasznie męczący

Awatar użytkownika
Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 13 lut 2018, 10:49

Kurdzę chyba mnie namowiliscie żeby odpuścić ten Siofok...tylko teraz zastanawiam sie jak to rozegrać...
Wyjazd piątek 18 jechać będę cała noc i teraz co byście polecali na postój bo jak dzieci mi sie obudza gdzieś 7-8 to będę myślał o jakiejś atrakcji dla nich...tylko gdzie sie zatrzymać...najlepsze były by jakieś termy albo choć baseny,tylko gdzie...
Nie moge nic znaleźć w okolicach granicy Węgry-Serbia bo pewnie gdzieś tam bym dojechał przez noc.
Choć z drugiej strony dobrze było by z rana w sobotę pokonać granice serbską i tutaj czymś zająć dzieci a samemu odpocząć.
Znalazłem jakieś zoo w okolicy suboticy i jeziora Palić co o tym myślicie był tam ktoś?
Ewentualnie próbować dojechać do belgradu i tam sie zatrzymać na popołudnie i nocleg.
A dalej po spaniu trasa Belgrad-Meterory(choć pewnie gdzieś wcześniej będziemy musieli nocować bo w dzień z dziećmi na pokładzie to będzie trochę postojów.
Po noclegu i zwiedzaniu meteorów już prosto do Saranda.
Co myślicie o takim rozłożeniu trasy?

wkrak
Eksplorator

Post autor: wkrak » 13 lut 2018, 15:40

Popatrzyłem na Twoją trasę z Siedlec. Rzeczywiście dobra droga jest do Siofok - jedziesz do Warszawy, a później autostrady i ekspresówki Łódź- Bartysława-Budapeszt. A bezpośrednia droga do Serbii prowadzi z Siedlec na Rzeszów, a tutaj autostrada będzie dopiero na Węgrzech.
Przy granicy Węgry-Serbia masz park wodny Sunshine Aquapolis w Szeged/Segedynie. Albo Palić po stronie serbskiej (warto) - opisywałem to na forum bułgarskim.
Ciężko będzie dojechać w jednym rzucie od razu do Belgradu i w dodatku - po co? Jesteście zmęczenie, więc po co pchać się do wielkiego miasta?
Zrozumiałem, że chcesz spać sobota/niedziela i niedziela/poniedziałek i dojechać do Sarandy?

Awatar użytkownika
Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 13 lut 2018, 18:48

Dziękuje za podanie tego basenu w szeged,to była by bardzo dobra opcja tam trochę będę mógł odpocząć bo zwiedzanie zoo (dla mnie)to raczej będzie męczarnia niż odpoczynek,a dzieci muszą sie gdzieś wybawić żeby potem spały w drodze.Choc wolał bym już w sumie mieć przekroczoną granice bo to będzie sobota pewnie lepiej być rano na granicy niż w popołudniu.
A co do noclegu to nie musi być Belgrad a coś polecasz?
Tak dobrze rozumiesz planuje dwa noclegi i dojazd do Sarany naponiedzialek

wkrak
Eksplorator

Post autor: wkrak » 14 lut 2018, 14:00

Dużo noclegów jest w Szeged, ale trzeba wjechać w miasto. Jeszcze więcej w Palić.
A później jest już autostrada, czyli zjazdy do miast.
W Nowym Sadzie przy obwodnicy, jeżeli traktujesz to tylko jako spanie tranzytowe. Albo wjechać w głąb miasta, tam spać i coś pozwiedzać. I 20 km od miasta w Backi Petrovac jest park wodny i trochę spania.
W Belgradzie tak samo - spanie tranzytowe przy obwodnicy albo wjazd do miasta i częściowo zwiedzanie. Ale to jest wielkie miasto, więc inna bajka.

Jakoś to musisz rozgryźć.

Awatar użytkownika
Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 14 lut 2018, 17:54

Dziękuje za podpowiedz te bački to był by dobry pomysł i niezła lokalizacja akurat odpoczynek po 15h drogi:)a już przynajmniej będę miał granice przekroczoną.a dalsza droga to coś się wymyśli:)

ODPOWIEDZ