Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak

Karas
Podróżnik
Podziękował/a  : 3 razy
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Re: Dojazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię

Postautor: Karas » 25 wrz 2017, o 20:07

Czy ktoś jechał SH98 od Sarandy do granicy greckiej?
Zastanawiam się nad trasą Ksamil-Grecja SH98, zamiast SH81 z promem. Oszczędziłbym 10E na promie i kolejny słoik miodku w Sarandzie bym zakupił :)

mareksc
Eksplorator
Podziękował/a  : 5 razy
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Postautor: mareksc » 25 wrz 2017, o 20:19

Spoko możesz jechać-jechałem ponad dwa tygodnie temu z Ksamilu w kierunku Sarandy 81 potem na 98 i chciałem w Pllake na 97 ale ten kawałek z Pllake do Kullurice ( z 98 na 97) mnie przeraził ,jeszcze ładowali gruz na wywrotke nie zważając na nic :)
wycofałem się po ok 150-200m i 98 "do spotkania się" z 97 jakieś chyba 3-4 km przed granicą z Grecją
Ten prom z Butriniti kosztuje 10 euro? od osoby ,czy za auto z pasażerami?

Karas
Podróżnik
Podziękował/a  : 3 razy
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Postautor: Karas » 25 wrz 2017, o 20:43

za duże auto z pasażerami.

wolffer
Bywalec

Postautor: wolffer » 26 wrz 2017, o 15:56

Karas, ja jechałem od granicy greckiej SH97, a potem zjechałem, tak mi sie wydaje patrząc na mapę, bo promem nie jechałem, na SH98. Początkowo 98 była dróżką szerokości miejscami jednego samochodu (ale z asfaltem), nie pamiętam jakiej długości był ten odcinek, może ok. 2 km, ale spokojnie dało radę i miejscowi też na boki jakby co zjeżdżali. Niezbyt wygodny może był to kawałek, ale na pewno przejezdny.

Marecki334
Bywalec

Postautor: Marecki334 » 15 kwie 2018, o 19:21

Witam. Potrzebuję pomocy, a właściwie oceny naszej trasy (tak, tak . Mąż w trasie i zdalnie z żoną ustala dojazd rodziny na wakacje). Za wszystkie sugestie będę ogromnie wdzięczna. Start z Gdańska w nocy 14/15.08. Kierunek HIMARE.
Gdańsk-przez Słowację na Węgry(Zwardoń, Bratysława, Budapeszt - tu wszystko jasne)
Przejście Węgry/Serbia - przejście Kelebija (?) na Supotica - tam nocleg
Serbia/Macedonia - przejście (droga A1) Kumanova/Preśevo -(przejazd A1/E75 , A2/E65) dojazd do Ochrydy i tu nocleg.
Z Ochrydy już droga do Himare - przejście Urake droga A2(SH3/E852, SH7, SH4, SH8)
Powrót przełęczą Llogara i Kravica - tam nocleg i do domu
Ma to sens?
A może jakieś inne przejścia? Może dalej jakaś jest droga lub przejście, ale bezpieczne dla auta i łatwiejsza dla zdrowia? Albo ładniejsza i nie przeładowana? Auto nie ma napędu 4x4. Pozdrawiam
żona Marka

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 58 razy

Postautor: JerzyM73 » 15 kwie 2018, o 20:03

Marecki334.
Pierwsza rzecz - Himare - strzał w 10 ;-)

Przejście HU/SRB częściej nazywane jest Tompa ale Kelebija też OK. Możecie jeszcze wybrać Roszke II (czynne do 19) z hłownym Roszke to loteria jak już tam nie pojadę (możesz poczytać w moich relacjach dlaczego)
Słowację możecie zrobć też przez Komarno, masz tu już objazd Czadcy na Słowacji bo teraz tam jakieś zakazy wywala na googlach (może są jakieś remonty) https://goo.gl/maps/zDgKsVM4Hd12
Odnośnie granic możesz poczytać w wątku na zaprzyjaźnionym forum http://bulgaricus.pl/forum/printthread.php?tid=224
Do Ohrydu OK
Z Ohryd to przejście chyba to: https://goo.gl/maps/tV58MUvvh2p

Cała trasa https://goo.gl/maps/DjpCp7Sd7eA2- trasa na normalne auto

Powrót przełęczą Llogara i Kravica - tam nocleg i do domu - Kravica - masz na myśli wodospady ???
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

Marecki334
Bywalec

Postautor: Marecki334 » 16 kwie 2018, o 03:00

JerzyM73 . Bardzo dziękuję za odpowiedź. Już się bałam, że mąż mnie "zje" za taką trasę.
tak . Myślimy o wodospadach. Właściwie to ukłon w stronę dzieci.
A Himare.... No , miałam "złączyć nogi i wylądować w Himare". No to Jestem! A właściwie "Będziemy"
Nie ukrywam, że mi się marzy "romans" z albańską kuchnią, a dzieciom plaża. Ale chcemy też coś po drodze zobaczyć. "Liznąć" coś z trasy, bo zwiedzać to mogę z mężem, ale dzieci mają w to ....nosie. Chcą zobaczyć Błękitne Oko. Chętnie połażą po wszelkich ruinach i opuszczonych miejscach.
Jeszcze jedno pytanie. Czy mogę bezpiecznie zostawić rozgarnięte nastolatki na plaży i pojechać na cały dzień gdzieś? (16 i 21lat)

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 58 razy

Postautor: JerzyM73 » 16 kwie 2018, o 16:59

Mam nadzieję, że Twoje dzieci są jak piszesz rozgarnięte i nie mają pomysłów jak te dwie dziewczyny
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-p ... Id,2569966

Nie ma obawy. 21 lat to już dorosły człowiek młodsze rodzeństwo przypilnuje. Jak nie będą chodzić po nocy po plaży to nic się stanie.
Mogą się jednak zarazić uzależnieniem od albańskich plaż, ale nie należy tego leczyć bo jest niewyleczalne ;-

Odnośnie wodospadów, do jak już tam będziecie to odwiedźcie Mostar .

Trasa ta, zwłaszcza w części Albańskiej, pozwala zobaczyć praktycznie cała Albanię w pigułce. Na przełęczy Liogara o wszystkich trudach podróży zapomnicie
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

Marecki334
Bywalec

Postautor: Marecki334 » 16 kwie 2018, o 17:29

Dziewczyny rozgarnięte na pewno. Takich pomysłów nie mają.
Mostar chcemy odwiedzić tak samo jak Sarajewo. Ale obawiam się, że czas za krótki i trzeba będzie mocno okroić te nasze zwiedzanie.
Jeszcze raz bardzo dziękuję i obiecuję, że jeszcze będę pytać, pytać i pytać

endriu
Podróżnik
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 6 razy

Postautor: endriu » 16 kwie 2018, o 21:41

Marecki334 pisze:Witam. Potrzebuję pomocy, a właściwie oceny naszej trasy (tak, tak . Mąż w trasie i zdalnie z żoną ustala dojazd rodziny na wakacje). Za wszystkie sugestie będę ogromnie wdzięczna. Start z Gdańska w nocy 14/15.08. Kierunek HIMARE.
Gdańsk-przez Słowację na Węgry(Zwardoń, Bratysława, Budapeszt - tu wszystko jasne)
Przejście Węgry/Serbia - przejście Kelebija (?) na Supotica - tam nocleg
Serbia/Macedonia - przejście (droga A1) Kumanova/Preśevo -(przejazd A1/E75 , A2/E65) dojazd do Ochrydy i tu nocleg.
Z Ochrydy już droga do Himare - przejście Urake droga A2(SH3/E852, SH7, SH4, SH8)
Powrót przełęczą Llogara i Kravica - tam nocleg i do domu
Ma to sens?
A może jakieś inne przejścia? Może dalej jakaś jest droga lub przejście, ale bezpieczne dla auta i łatwiejsza dla zdrowia? Albo ładniejsza i nie przeładowana? Auto nie ma napędu 4x4. Pozdrawiam
żona Marka

Witam. Po drodze warto zobaczyć Kanion Matka i Skopje nocą.

Wróć do „Dojazd oraz noclegi w drodze do Albanii”