Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Przejścia graniczne - aktualne czasu oczekiwania

Informacje na temat dojazdu do Albanii oraz noclegów tranzytowych.

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak

basik
Bywalec

Re: Przejścia graniczne - aktualne czasu oczekiwania

Post autor: basik » 01 lip 2019, 21:54

Dziś 10:40 Baćki Vinogradi, 3 auta stały- poszło szybko ,10 minut i byliśmy w Serbii :)

mackens
Raczkuje

Post autor: mackens » 11 lip 2019, 17:57

Witam wszystkich :)
Mam pytanie w temacie przejścia granicznego Qafë Botë - Sagiada (Konispol) czy ktoś zna faktyczne godziny otwarcie bo nigdzie nie mogę znaleźć takich danych a gdzieś było napisane że jest czynne od 6 do 19. Proszę o potwierdzenie czy może jest ono całodobowe dla ruchu osobowego bo z taka opinia tez się spotkałem.

Jak wyglądają kolejki w sezonie na przejściach SRB-MAC (Preševo-Tabanovtse) i MAC-GR (Bogoroditsa-Evzoni) na głównej trasie Belgrad-Saloniki

Czy ktoś zna proponowany przez google https://goo.gl/maps/f34eov4FRYzLviA87 skrót w Albanii w kierunku na Ksamil między Kulluricë SH97 a Pllakë SH98 - jest to droga szutrowa około 3 km. Czy da się tam przejechać czy lepiej jechać dalej SH97 aż do SH99 i przez Serandę.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Wyjeżdżam w przyszłym tygodniu

Chmielo
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Post autor: Chmielo » 11 lip 2019, 21:21

Co do skrótu powiedz gdzie chcesz dojechać ze ten skrót ma Ci pomóc?
Co do przejścia Qafe Botte wydaje mi się że jest czynne od 7 ale nie będę się upierał ale w Albanii chyba nic je jest otwarte wcześniej,no chyba ze burektorie;)

mackens
Raczkuje

Post autor: mackens » 11 lip 2019, 22:21

Skrót pokazują google jak na mapce przy całej podróży z pl do alb przez hu mcd gr alb. Alternatywa dla tych 3km po dotrze to 35 km. Jadę do Ksamilu

Co do przejścia czekam na konkret od osób które tam jechały. Pisałem @ do albanskiej straży granicznej i ambasady pl ale do tej pory brak odp.

PS nie chodzi od której ale raczej do której bo będę jechał z Niszu i nie chciałbym po 19ej usłyszeć że granica zamknięta do rana

Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 11 lip 2019, 23:21

Przejście na 99%procent masz otwarte do 19.
Co do tej drogi nie wiem za bardzo po co tak jechać...ja bym jechał SH98 jak chcesz ominąć prom. Bo jechać SH97 ze niby lepsza droga a potem odbijać na szutry, no ok można.Jednak ja osobiście wybrał bym prom,a jeśli nie to jechał bym SH98 lub SH97 od początku do końca

Chmielo
Eksplorator

Post autor: Chmielo » 11 lip 2019, 23:26

Choć jak teraz patrzę ten cały skrót na Google Earth to ten odcinek wyglada na świeżą drogę wiec jak nie szuter to może mieć to sens

rafal
Bywalec

Post autor: rafal » 12 lip 2019, 07:49

W tamtym roku przejście było czynne co najmniej do 22 czasu greckiego. Wracałem z Korffu i tez miałem obawy czy przejadę, ale się udało. Jechałem skrótem o którym piszesz i potwierdzam że jest nówka asfalcik. Nie za szeroko, ale równiutko.

mackens
Raczkuje

Post autor: mackens » 12 lip 2019, 18:59

Dziękuję za konkretną odpowiedź czyli do 22ej mam czas na przejście graniczne w Konispolu i widzę że google mają rację pokazując skrót A szutrowa droga jest już asfaltowa.

Ktoś ma informacje o wspomnianych przejściach granicznych srb‐me i md‐gr na kierunku Belgrad‐saloniki

paffcio
Podróżnik
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: paffcio » 13 lip 2019, 15:44

Tabanovtse raczej na bieżąco i bez problemu.
Jeśli chodzi o Qafe Bote to w niedzielę rozmawiałem z Grekiem z Himare i mówił, że 5-22, ale nikt nie umiał powiedzieć czy wg czasu albańskiego czy greckiego (jest godzina różnicy).

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Post autor: JerzyM73 » 14 lip 2019, 22:46

Witam. Odnośnie przejść granicznych. Ja co prawda dziś dojechałem do Grecji ale najważniejsze granice te same.

Wyjechałem z Łodzi w sobotę o 7:30. Jechałem przez Słowację, Węgry przekraczałem w Komarno . Do wjazdu na autostradę M1 cisza i spokój. Na autostradzie duży ruch głownie "rodowitych" Niemców jadących w kierunku Ankary. Zastanawiałem się na które przejście jechać. Roszke oczywiście odrzuciłem już kilka lat temu. Myślałem o Tompa ale wybór padł na Baćki Breg. Za przemawiała zwyczajowo pusta autostrada M6 oraz wypadek który się zdarzył chwile przed nami jak się zaczynał korek na M0 przed Budapesztem. Jak jechałem M6 to nawi kierowała mnie na przejście Bajmok -mało chyba o tym ptzejściu się słyszy ? .
Ja zdecydowałem się jednak na Baćki Breg. Samochodów około 18 szt i 35 min stania. Na nocleg przed Belgradem zajechałem na wieczór. Nie wiem co się działo na Roszke ale po takiej ilośći turków na Węrzech mogę sie tylko domyślać choć na Baćki też byli. Dziś po 8 wyjechałem w kierunku Macedoni. Belgad spokojnie przez centrum, Bramki na pobór biletu spokój, a na bramkach gdzie płatność przed NISZ, 35 min korka. Dopiero jak "Niemcy" odbili na Sofię zrobiło się luźno. Granica z Macedonią w Kumanowie około 20 min. Później poleciałem na Bitolę gdzie prze de mną były 3 auta i jeszcze 5 żywych pawi chodzących sobie pomiędzy stanowiskami. Jutro upragniona Kefalonia
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ