Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Targ rybny/owocowy okolice Sarandy

Ogólnie o kuchni albańskiej

Moderator: Chmielo

beata65
Raczkuje

Re: Targ rybny/owocowy okolice Sarandy

Post autor: beata65 » 02 lut 2016, 22:48

Czy na targu w Sarandzie można kupić również smażone lub grillowane ryby i owoce morza?

Gollum
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Post autor: Gollum » 18 cze 2016, 09:44

Nie widziałem. Ryby świeże rano można kupić w porcie (a w zasadzie w portowej części promenady). Małże w butelkach są do kupienia w okolicach portu i bazaru (i na bazarze) nawet i po południu.
Najlepsze ryby już przyrządzone według rezydentki Julity ma Cimi, gburowaty z wyglądu (ale faktycznie bardzo miły), mówiący po polsku Serb, mający knajpę na promenadzie. Potwierdzam, ryby ma naprawdę świetne. Ale tylko ryby, bo mięso niekoniecznie. Ja wszakże zawsze polecam Tavernę Kapiteni. Idzie się promenadą, gdy się skończy to cały czas prosto, aż do Carrefoura i stadionu. I tam właśnie jest. Produkty mają świeże, z portu, bo wieczorem wielu dań już nie ma w rozkładzie. Ale jest zawsze miks ryb (małe ryby smażone w głębokim oleju z płetwami i głowami). Super sprawa. Tylko nie bierzecie miksa dużego, chyba że jeden na całą rodzinę, bo nie dacie rady. I nie bierzcie tam wieczorem frappy, chyba że macie plany na noc, bo z pewnością nie zaśniecie.
Owoce morza najlepsze podobno (według Julity) są na rogu rrugi Naim Frasheri, niedaleko jej wlotu do rrugi 40 Shenjtoret, w knajpie Rustico. Nie mogę wszakże potwierdzić, bo nie byłem

jurow
Bywalec
Podziękował/a  : 1 raz

Post autor: jurow » 22 maja 2018, 12:41

Proszę powiedzieć czy w połowie czerwca kupię na targu owoce figi...

Hubert_Biad
Raczkuje

Post autor: Hubert_Biad » 27 maja 2018, 17:53

Ja byłem po 24 czerwca i figi już były, bardzo dużo owoców, pyszne miodu oczywiście z targu.

ODPOWIEDZ