Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Himare

Miasta i miejscowości w których warto spędzić urlop i je odwiedzić, noclegi

Moderatorzy: Chmielo, JerzyM73, Piotrek Byrdziak

JerzyM73
Moderator
Podziękował/a  : 21 razy
Otrzymał podziękowań : 62 razy

Re: Himare

Post autor: JerzyM73 » 19 sie 2018, 19:32

Marecki334 pisze:A na przejściu Serbia/Macedonią wzięli od nas łapówkę bo niby kobieta nie mogła rozczytac daty na zielonej karcie. Nie miałam ochoty na szarpanie z nią , bo jak chciała w łapę a nie dostanie to zacznie kopać w myśl zasady „ pokaże człowieka a znajdę na niego paragraf” .
Do albańskiego stylu jazdy szybko się przyzwyczaisz, jak będąc 3 razy widziałem tylko 2 waypadki (a w PL co dzień widzę) W okolicy bez auta to tylko stare Himare- trochę pod górkę ale warto- piękne widoki. Faktycznie naczytałaś się głupot odnośnie bezpieczeństwa. Bezpieczniej niż w PL (wg mnie). Co do pogody to pewnie jutro będzie pięknie.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: Chmielo » 19 sie 2018, 20:13

Albańczycy jeżdżą faktycznie specyficznie ale mi to bardzo pasowalo:) a co do bezpieczeństwa to ja czułem się bardzo bezpiecznie i żadnej niebezpiecznej sytuacji nigdy tam nie miałem,a ludzie bardzo uczynni,pomocni i właśnie wg mnie to właśnie Albańczycy i ich sposób bycia tworzy klimat Albanski

Marecki334
Bywalec
Podziękował/a  : 5 razy

Post autor: Marecki334 » 20 sie 2018, 00:17

JerzyM73 pisze:
Marecki334 pisze:A na przejściu Serbia/Macedonią wzięli od nas łapówkę bo niby kobieta nie mogła rozczytac daty na zielonej karcie. Nie miałam ochoty na szarpanie z nią , bo jak chciała w łapę a nie dostanie to zacznie kopać w myśl zasady „ pokaże człowieka a znajdę na niego paragraf” .
Do albańskiego stylu jazdy szybko się przyzwyczaisz, jak będąc 3 razy widziałem tylko 2 waypadki (a w PL co dzień widzę) W okolicy bez auta to tylko stare Himare- trochę pod górkę ale warto- piękne widoki. Faktycznie naczytałaś się głupot odnośnie bezpieczeństwa. Bezpieczniej niż w PL (wg mnie). Co do pogody to pewnie jutro będzie pięknie.
Zrobione.
A co do jazdy to już mi mąż zapowiedział że trzeźwej to on mnie w samochodzie nie chce widzieć . Jeśli po drodze darlam buzie na kierowcę to już było źle.

Marecki334
Bywalec
Podziękował/a  : 5 razy

Post autor: Marecki334 » 20 sie 2018, 00:20

Chmielo pisze:Albańczycy jeżdżą faktycznie specyficznie ale mi to bardzo pasowalo:) a co do bezpieczeństwa to ja czułem się bardzo bezpiecznie i żadnej niebezpiecznej sytuacji nigdy tam nie miałem,a ludzie bardzo uczynni,pomocni i właśnie wg mnie to właśnie Albańczycy i ich sposób bycia tworzy klimat Albanski
Całkowicie się zgadzam. Pani na stacji zadzwoniła do hotelu żeby po nas przyjechali bo nie mogliśmy znaleźć adresu . Aż przykre, że takie gesty robią na nas wrażenie, bo w Pl się z tym nie spotkamy

set
Bywalec

Post autor: set » 20 sty 2019, 13:05

Hej!

Wybieram się w tym roku ponownie do Albani - Himare.

Pytanie co do pogody, jadę w II połowie września.
Był ktoś może z was? Jest w stanie napisać jak wygląda sytuacja z ilościś turystów/pogodą/tempo wody/dostępnością knajp?

Ostatnio byłem na przełomie lipca/sierpnia. Byłem mega zadowolony, w tym roku ciut później jedziemy:)

Z góry dzięki!

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: Chmielo » 21 sty 2019, 22:35

Nie byłem w tym okresie,ale jak na pogodzie obserwowałem to w tym roku wrzesień było elegancko w Sarandzie w przedziale 25-30 i słoneczko

set
Bywalec

Post autor: set » 26 sty 2019, 23:38

Jeszcze chciałbym się dopytac czy był ktoś w tym budynku?

https://pl.ehotelsreviews.com/ho1352790 ... tments/pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rok temu byłem w Blue)koło rondos), w tym roku trafiła się fajna oferta w NECTAR.

Proszę o priv :)

krzysiekkce
Bywalec

Post autor: krzysiekkce » 27 sty 2019, 15:37

Hejka. Byliśmy rok temu w Himare. Płaciliśmy w całkiem fajnym miejscu za nocleg 40 euro a na ten rok jest ot już 60? Też zauważacie zmiany w cenach? Zamawiałem przez booking. W tej sytuacji zastanawiam się czy nie wybrać jednak Czarnogóry bo ceny noclegów zbliżone a bywa ładniej...

JerzyM73
Moderator
Podziękował/a  : 21 razy
Otrzymał podziękowań : 62 razy

Post autor: JerzyM73 » 27 sty 2019, 21:40

set pisze:Jeszcze chciałbym się dopytac czy był ktoś w tym budynku?

https://pl.ehotelsreviews.com/ho1352790 ... tments/pl/" onclick="window.open(this.href);return false;"

Rok temu byłem w Blue)koło rondos), w tym roku trafiła się fajna oferta w NECTAR.

Proszę o priv :)
Łatwo znaleźć wpisując w rubrykę szukaj.

Zosia tam była
viewtopic.php?f=12&t=245&p=5126&hilit=nektar#p5126" onclick="window.open(this.href);return false;
i basik
viewtopic.php?f=5&t=9&p=6818&hilit=nectar#p6818" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

zosia40k
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 5 razy

Post autor: zosia40k » 27 sty 2019, 22:05

Dziękuję Jerzy, że pamiętałeś o mojej relacji.
Pozdrawiam Zosia.

ODPOWIEDZ