Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Himare

Miasta i miejscowości w których warto spędzić urlop i je odwiedzić, noclegi

Moderatorzy: Chmielo, JerzyM73, Piotrek Byrdziak

Adamus
Bywalec

Re: Himare

Post autor: Adamus » 25 kwie 2021, 19:10

Ktoś był w Himare przed 15 czerwca w ostatnim roku i jak z ruchem na plazach i w mieście?

Awatar użytkownika
spoker
Administrator
Podziękował/a  : 8 razy
Otrzymał podziękowań : 10 razy

Post autor: spoker » 26 kwie 2021, 09:44

Adamus pisze:
25 kwie 2021, 19:10
Ktoś był w Himare przed 15 czerwca w ostatnim roku i jak z ruchem na plazach i w mieście?
Ja zwykle jeździłem właśnie w okolicach 15 czerwca, ruch turystyczny minimalny, ludzi bardzo mało wszędzie, wszystko się budzi leniwie do życia, jedyny minus to zimniejsza woda w morzu ;)

Tomalq
Podróżnik
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Post autor: Tomalq » 26 kwie 2021, 12:16

spoker pisze:
26 kwie 2021, 09:44
jedyny minus to zimniejsza woda w morzu ;)

czyli taka jaką masz w lipcu/sierpniu w Bałtyku :D

Adamus
Bywalec

Post autor: Adamus » 27 kwie 2021, 01:43

Czy Jońskie jest jakieś zimniejsze o tej porze roku lub wolniej się nagrzewa od Adriatyku ?
Byłem 2 lata temu w okolicach Makarskiej i na początku czerwca woda miała ok 22 a tydzień później 23 przy powierzchni +/- 1m . Jak się dało nura na dno to było czuć niższa temp.

Bałtyk dla nas czasem ok , zwłaszcza w okolicach Mierzei. W czerwcu rok temu w Kątach 18 czerwca 18 stopni a jak wyjeżdżaliśmy doszło do 21 :D

Tomalq
Podróżnik
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Post autor: Tomalq » 27 kwie 2021, 06:39

Patrząc na dane ogólne temperatura ta sama (zima około 14C, lato 24-26C) ale ....
będąc w zeszłym roku w Sarandzie to morze jońskie zapamiętałem z cudownego turkusowego koloru i przejrzystości wody jak w basenie, temperatura taka akurat - czyli orzeźwia Cię jak do niej wejdziesz przy 35C temperatury powietrza.
Wracając zahaczyliśmy o Vlore (tam jest adriatyk) i powiem szczerze MA-SA-KR-A .... kolor wody ciemna zieleń (ala Bałtyk) temperatura wody jak zupa (bardzo ciepła co przy 35C temperatury powietrza nie daje orzeźwienia :( ) i strasznie brudne (plaża przy promenadzie VLore)

także dla mnie ,,, tylko Jońskie :)

Awatar użytkownika
spoker
Administrator

Post autor: spoker » 27 kwie 2021, 09:09

Tomalq pisze:
27 kwie 2021, 06:39
Patrząc na dane ogólne temperatura ta sama (zima około 14C, lato 24-26C) ale ....
będąc w zeszłym roku w Sarandzie to morze jońskie zapamiętałem z cudownego turkusowego koloru i przejrzystości wody jak w basenie, temperatura taka akurat - czyli orzeźwia Cię jak do niej wejdziesz przy 35C temperatury powietrza.
Wracając zahaczyliśmy o Vlore (tam jest adriatyk) i powiem szczerze MA-SA-KR-A .... kolor wody ciemna zieleń (ala Bałtyk) temperatura wody jak zupa (bardzo ciepła co przy 35C temperatury powietrza nie daje orzeźwienia :( ) i strasznie brudne (plaża przy promenadzie VLore)

także dla mnie ,,, tylko Jońskie :)
Pamiętaj tylko że Adriatyk w Albanii jest piaszczysty, do tego piasek jest bardzo ciemny tak jak w Czarnogórze i to daje taki niefajny efekt. Jońskie faktycznie jest turkusowe dzięki jasnym skałom na dnie też się w nim zakochałem.

Adamus
Bywalec

Post autor: Adamus » 07 cze 2021, 23:08

Jestem w Himare. Woda tutaj jest to samo co w okolicach Makarskiej bardzo przejrzyste. Dno też podobnie. Są różne rybki ,więc można snorkeling uprawiać. Aktualnie z wodą dziwna sprawa 7.6 na powierzchni nie była przyjemna a od pępka w dół ciepła edit dziś 8.6 przyszły fale i się wymieszała bardzo przyjemna ;). Obejrzeliśmy Berat i dla nas sztos, himare old town cudo a dziś Gjirokastra ładny widok z zamku i w muzeum kupa broni. Jeśli chodzi o kierowców to zazwyczaj bardzo wolno się poruszają po za miastem, lubią zamiast dzień dobry pokazać kciuka i wydają się w porządku uśmiechnięci. Fajny spacerniak idąc na knajpę tramonto tylko w drugą stronę. Jest tam fenomenalna panorama Himare. Słowacja ,Węgry, Chorwacja ,Bih Neum Czarnogóra bez problemu granicę . Zielona karta,dokumenty auta i dowody. W Chorwacji na wylocie sprawdzali tranzyt czas. My jechaliśmy dość żwawo trasą ,więc bardzo dużo zapasu. Dubrownik z trasy pod wieczór podświetlony robi wrażenie - jest zatoczka przy drodze i można stanąć. Jechaliśmy przez Vlore i powiem ,że jak na kurort całkiem spoko. Trochę odpustowe ,ale ładne plaże i są góry zielone a nie przepalone jak w Sarandzie. Na trasach sporo stoisk z owocami są znacznie tańsze od cro i tańsze od Pl. Próbowaliśmy gyrosów w picie Ze świnką i w gumie nieco smaczniejsze od live souvlaki ,ale warto obu spróbować aby wyrobić sobie zdanie. Wczoraj policja przypominała o pandemii? Cicho na kogucie powolutku bez sygnału po 22 jeździła sobie po mieście.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2021, 19:29 przez Adamus, łącznie zmieniany 3 razy.

igi123
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: igi123 » 07 cze 2021, 23:40

Jechałeś przez BiH z testem PCR?

Awatar użytkownika
spoker
Administrator

Post autor: spoker » 08 cze 2021, 15:03

Adamus - strasznie chaotycznie opisałeś wrażenia z pobytu w Albanii i Himare ale wnioskuję że raczej na plus.

Adamus
Bywalec

Post autor: Adamus » 08 cze 2021, 16:27

Rakija robi swoje ;) żadnych testów nie robiliśmy przez bih nawet zielonej nie chcieli, ale uwaga jechaliśmy tylko przez Neum z rodzinką. Bardzo na plus ;) żałuję ,że tak późno zajrzałem. Na dniach z ciekawości zajrzę do miejscowości nad którą myśleliśmy - Qeparo. Berat ,Gjirokastra, stara Himare, fotki starego Dhermii są i co jeszcze zobaczyć? Mamy jeszcze ponad tydzień a prócz plażowania lubimy zwiedzać. :)

ODPOWIEDZ