Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Ksamil

Miasta i miejscowości w których warto spędzić urlop i je odwiedzić, noclegi

Moderatorzy: jakubanek, Piotrek Byrdziak, JerzyM73

Hateful
Raczkuje

Re: Ksamil

Postautor: Hateful » 10 cze 2018, o 15:04

Cześć, za tydzień jedziemy do Ksamilu. Jak to jest z tymi Albańskimi plażami? Na każdej oczywiście są leżaki za około 500-700 lek, ale czy istnieje opcja rozłożenia się na kocyku o ile jest wolne miejsce, czy jest to jakoś zakazane? Po prostu jeżeli idziemy na plaże tylko na około 40 minut, to po prostu nie opłaca się wykupywać leżaka.

WOLF
Podróżnik
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Postautor: WOLF » 10 cze 2018, o 17:26

Możesz się śmiało rozkładać.

ewad75
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz

Postautor: ewad75 » 10 cze 2018, o 18:20

Problem jest z parasolem własnym jak nie masz własnej podstawki, bo z reguły jak jest kilka wolnych na plaży to szybko się rozchodzą, a w skałę ciężko coś wbić :)

cholerny Piotruś
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Postautor: cholerny Piotruś » 10 cze 2018, o 20:55

Nie wiem czy nie to nie zbytni hurraoptymizm, szczególnie z własnymi parasolami ? Plaże prywatne, kasują za leżaki. Nie wiem jak zareagują na gapowiczów ? W zeszłym roku takowych nie zaobserwowałem.

jerry.ie
Eksplorator
Podziękował/a  : 6 razy
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Postautor: jerry.ie » 10 cze 2018, o 21:22

W tamtym roku na plażę w Ksamil wpadły dwie rodzinki rozlożyli koce postawili parasole otwarli tyskie i zostali grzecznie wyproszeni i nie powinno to dziwić .

srebrny
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 19 razy

Postautor: srebrny » 10 cze 2018, o 21:37

Jeśli idziecie na plażę od pomnika 4 tańcerzy, to po prawej stronie za takim betonowym molem można sie rozbić. Jest tam jednak bardzo mało miejsca i właściwie to same kamienie. W pozostałych przypadkach musicie zapłacić.
My od kilku lat pertraktujemy. Umawiamy sie z góry na kilka pobytów i zbijamy cenę . Plus to cena niższa, a minus jesteś przywiazany do jednej plaży.
Hateful pisze:Cześć, za tydzień jedziemy do Ksamilu. Jak to jest z tymi Albańskimi plażami? Na każdej oczywiście są leżaki za około 500-700 lek, ale czy istnieje opcja rozłożenia się na kocyku o ile jest wolne miejsce, czy jest to jakoś zakazane? Po prostu jeżeli idziemy na plaże tylko na około 40 minut, to po prostu nie opłaca się wykupywać leżaka.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2018, o 11:55 przez srebrny, łącznie zmieniany 2 razy.

cholerny Piotruś
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Postautor: cholerny Piotruś » 10 cze 2018, o 21:46

Hateful pisze: Po prostu jeżeli idziemy na plaże tylko na około 40 minut, to po prostu nie opłaca się wykupywać leżaka.

Obawiam się że obsługa plaży może nie wykazać zrozumienia ;)

ewad75
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz

Postautor: ewad75 » 10 cze 2018, o 22:37

Na wielu plażach w Ksamil i okolicy są miejsca do rozłożenia swojego grajdołka (np. Lori Beach, Pasquare, Monastyry, Perma Teth- nazwę mogłam źle napisać, jeszcze na pewno plaża przed Lori), oczywiście gdzieś z boku. Nikt nie wypraszał z plaży jak sobie miejsce znalazłam.

marwyk1976
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 13 razy

Postautor: marwyk1976 » 11 cze 2018, o 10:19

Nie maja prawa Cie wyprosić z plaży. Prawo jest po Twojej stronie. Te leżaki blisko wody to totalne bezprawie i tylko nikt o tym głośno nie mówi. Tylko jest jeden problem dogadaj sie z nimi jak nagle oni zapominaja jakiegokolwiek jezyka obcego. Z tego co wiem to własciciel nieruchomosci w Ksamil sa zniesmaczeni tym jak włascicele knajp kasuja plażowiczów. Niedługo dojdzie do tego że za leżak trzeba bedzie zapłacić wiecej jak za wynajem apartamentu. Jakież 6 lat temu opłaty były niewielkie 200-300 lek i było masę miejsca obok i róznych plaż bez leżaków

srebrny
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 19 razy

Postautor: srebrny » 11 cze 2018, o 12:28

Według mojej wiedzy nie do końca jest tak. Kilka lat temu były przetargi na zakup działek, które zostały wyprzedane od ręki. Właściciele sami lub poprzez dzierżawców zorganizowali plaże, zbudowali infrastrukturę (mniej lub bardziej udanie), zatrudnili osoby do obsługi, płacą media itp. Dlatego maja prawo pobierać opłaty.
Zauważ, że w Ksamil nie ma naturalnych plaż tylko "wyrwane morzu".

Wróć do „Miasta i miejscowości”