Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Himare - noclegi

Miasta i miejscowości w których warto spędzić urlop i je odwiedzić, noclegi

Moderatorzy: Chmielo, JerzyM73, Piotrek Byrdziak

Awatar użytkownika
spoker
Administrator
Podziękował/a  : 5 razy
Otrzymał podziękowań : 9 razy

Re: Himare - noclegi

Post autor: spoker » 18 mar 2021, 15:43

piekara114 pisze:
18 mar 2021, 14:24
Moje wymagania: A/c, jedna lub 2 sypialnie, 3 osoby dorosłe, kuchnia wyposażana (lodówka, trochę blatu, kuchenka) lub aneks, łazienka z prysznicem, miejsce parkingowe, balkon, aby móc wieczorem posiedzieć, wiec widok na morze góry, sad dowolny.
Ma być czysto!! i to jest najważniejsze.

Wszelkie zmiany miejscówki po 1 czy 2 nocach nie wchodzą pod uwagę, podobnie jak jazda w ciemno.

Właśnie ja najchętniej chciałabym bezpośrednio rezerwować, ale na nie mam żadnych namiarów i nie wiem,gdzie ich szukać. Już raz Albania była na tapecie, wysłałam mniej więcej o tej porze ok 50 maili i odpowiedzi było ze 3, no masakra. Adresy brałam z google z mapy, bo odpowiedników stron typu vodice.hr, visti-pag, sithonia.gr nie znalazłam, no i jestem mocno zniechęcona poszukiwaniami....... No i z wygody na razie zarezerwowałam prze b.ing Chorwację....
Nie wiem jak ci pomóc, mam parę namiarów które mógłbym ci dać ale nie biorę odpowiedzialności. Przypomnij w jakim terminie chcesz jechać? Może warto zostać przy Chorwacji skoro już masz rezerwację? Do Albanii dużo dalej jednak.

Awatar użytkownika
piekara114
Eksplorator
Podziękował/a  : 7 razy

Post autor: piekara114 » 21 mar 2021, 18:03

Namiary chętnie przyjmę, bo po kontakcie, ofercie i fotkach wyrobię sobie jakąś wstępną opinię, żadnych pretencji na pewno nie będę miała.
A rezerwacje w Cro to rezerwa.

anchmu
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Post autor: anchmu » 22 mar 2021, 15:52

Zobacz może "Sea Apartments Potam". Jest mozliwość rezerwacji na boo....g. Niestety nie ma terminów "moich" (wrzesień). Właściciel ma profil na faceb....u o takiej samej nazwie , będę próbował bezpośrednio jego zapytać.

Awatar użytkownika
spoker
Administrator
Podziękował/a  : 5 razy
Otrzymał podziękowań : 9 razy

Post autor: spoker » 22 mar 2021, 15:55

piekara114 pisze:
21 mar 2021, 18:03
Namiary chętnie przyjmę, bo po kontakcie, ofercie i fotkach wyrobię sobie jakąś wstępną opinię, żadnych pretencji na pewno nie będę miała.
A rezerwacje w Cro to rezerwa.
Podrzucę coś na priv wieczorem, jeśli chodzi o apartamenty z aneksami kuchennymi to są one bardzo rzadkie a to z tego powodu że jedzenie jest na tyle tanie że nikomu się nie chce siedzieć i gotować, zwykle czajniki oraz kubki są w każdym apartamencie. Co innego Chorwacja gdzie przy tamtejszych cenach aneks kuchenny ma duże znaczenie. Przypomnij mi termin wakacyjny w którym chcesz się wybrać do Albanii.

ewad75
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Post autor: ewad75 » 22 mar 2021, 23:21

Piekara114 jak będziesz rezerwowała to dopytaj w kwestii czajnika (elektryczny lub zwykły) - bo nie jest to standard, kubków (takich 200-250 ml) - często są do espresso, i zdjęcia łazienki (może nie być zasłonki lub prysznic będzie na środku - wielkość pomieszczenia ma znaczenie). Ja byłam już 4 razy i mam ochotę na więcej.

Awatar użytkownika
piekara114
Eksplorator

Post autor: piekara114 » 24 mar 2021, 20:12

Dzięki. Kubki zawsze swoje mamy, talerze, sztućce też, a nawet patelnia. Czajnika elekt. nawet na co dzień w domu nie mam, więc to nie problem. A aneks potrzebuję, bo ze wzgl. na dietę i ograniczenia w jedzeniu nie damy rady codziennie jeść po restauracjach (po trzech dniach bóle brzuchowe murowane), no i syn by pewnie wtedy chciał codziennie pizzę a na to nie ma zgody, za duży na zmuszanie do jedzenia, a w app.nie ma wyjścia i zje co dostanie :D....

Awatar użytkownika
piekara114
Eksplorator

Post autor: piekara114 » 24 mar 2021, 20:13

ewad75 pisze:
22 mar 2021, 23:21
Ja byłam już 4 razy i mam ochotę na więcej.
A gdzie byłaś? Możesz coś polecić?

Awatar użytkownika
piekara114
Eksplorator

Post autor: piekara114 » 24 mar 2021, 20:14

spoker pisze:
22 mar 2021, 15:55
Przypomnij mi termin wakacyjny w którym chcesz się wybrać do Albanii.
Będę wdzięczna, bo dalej na 100% nie podjęliśmy decyzji, gdzie jechać Lipiec 9-19, jeśli dobrze wszystko pójdzie.

ewad75
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Post autor: ewad75 » 24 mar 2021, 20:37

piekara114 pisze:
24 mar 2021, 20:13
ewad75 pisze:
22 mar 2021, 23:21
Ja byłam już 4 razy i mam ochotę na więcej.
A gdzie byłaś? Możesz coś polecić?
Ja byłam w Ksamilu. Mam tam znajomych Albańczyków, ale zawsze jeździmy w ciemno jeśli chodzi o kwatery.
Znalezienie tam prawie "bezludnej" plaży jest trudne. Saranda zjeżdża na plaże Ksamilu. Ja mogłam korzystać z prywatnej plaży 2 ostatnie razy, a w 2015 i 2016 roku było dużo mniej turystów z Polski. Poza tym oni są w centrum na plażach a ja na obrzeżach i dużo jeździmy zwiedzać.
Spokojniej jest w Borsh (ale mało dzieje się w wodzie) i w Lukove. Plaża miejska w Himare nie podobała mi się, bo z tyłu parking i ulica.
Świetna jest Girokasta do zwiedzania i wypad w góry na mały trekking.
Pięknie w Blue Eye. To "Oko" robi wrażenie.
Butrint - super ruiny, jeśli dobrze pamiętam to rzymskie.
W tym roku plan na jezioro Ochrydzkie od strony Albanii, bo od strony Macedonii już byliśmy, rejs po jeziorze Koman, Permet i jeszcze kilka rzeczy.
Jeśli chodzi o kwatery to Himara cenowo była odrobinę wyższa (jakieś 10-20 euro) za kwaterę niż inne, które oglądałam.
Czajnik to nie żart (w wielu kwaterach ich po prostu nie ma, więc problem z zagrzaniem wody na kawę czy herbatę). Na niektórych kwaterach jest tylko butla gazowa z palnikiem i nie ma tradycyjnej kuchenki, co sugerowałoby stołowanie się na mieście.
Poza tym Albania to stan umysłu. Jest całkowicie inna od Chorwacji i trochę podobna do Grecji. Albańczykom się nie śpieszy, wszystko jest ok, śmieci leżą, bo tak i jeszcze można by wymieniać. Ale z drugiej strony dla mnie to jest prawdziwa twarz Bałkanów.

Awatar użytkownika
piekara114
Eksplorator

Post autor: piekara114 » 25 mar 2021, 22:02

W Ksamil bylusmy na 1 dzień przy greckich wakacjach. I właśnie Ksamil tak mężowi podpadł, że ciężko mi go namówić na wakacje w Albanii.

Stąd też obstawiam tylko region Himare-Borsh, ale ze znalezieniem noclegu kiepsko, a na wyjazd w ciemno my się nie nadajemy. Testowaliśmy już to i to nie dla nas.

ODPOWIEDZ