Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Qeparo

Miasta i miejscowości w których warto spędzić urlop i je odwiedzić, noclegi

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, JerzyM73, Piotrek Byrdziak

JerzyM73
Moderator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Re: Qeparo

Post autor: JerzyM73 » 07 lut 2019, 00:03

Widok z apartamentu za milion dolarów. Winko na balkonie lub coś mocniejszego pite w takich okolicznościach - bezcenne.
Z tym parkingiem i dotarciem do apartamentu to faktycznie może być problem bo apartament usytuowany jest pomiędzy główną drogą a promenadą. Z promenada do głównej drogi jest dość stromo i nie wiem jak tam wyglądają dróżki, które dochodzą do mieszkania. W sezonie cała ta główna droga jest obstawiona samochodami z jednej i drugiej strony (widać to na moich filmikach z kam sam. )
Obrazek
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

JerzyM73
Moderator

Post autor: JerzyM73 » 07 lut 2019, 00:06

Pedet47 pisze:Hej Piotrek :) No po części to fakt, tym bardziej, że to wiekowa yariska. Już nie chodzi o kradzież ale choćby jakąś dewastację, która mogłaby utrudniać powrót. Ale wiem, to jak wróżenie, bo skąd niby macie wiedzieć czy ktoś mi szyby nie zbije czy lusterka nie wyłamie. Zawsze gdzie byłem zagranicą na wakacjach miałem zapewniony parking a tutaj nie i jest to niekomfortowe uczucie.
Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź, pozdrawiam Cię :)
Zapomniałem napisać. Słuchaj Piotra, bo zawsze mądrze prawi;-)
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Piotrek Byrdziak
Eksplorator
Podziękował/a  : 9 razy
Otrzymał podziękowań : 24 razy

Post autor: Piotrek Byrdziak » 07 lut 2019, 00:31

JerzyM73 pisze:
Pedet47 pisze:Hej Piotrek :) No po części to fakt, tym bardziej, że to wiekowa yariska. Już nie chodzi o kradzież ale choćby jakąś dewastację, która mogłaby utrudniać powrót. Ale wiem, to jak wróżenie, bo skąd niby macie wiedzieć czy ktoś mi szyby nie zbije czy lusterka nie wyłamie. Zawsze gdzie byłem zagranicą na wakacjach miałem zapewniony parking a tutaj nie i jest to niekomfortowe uczucie.
Słuchaj Piotra, bo zawsze mądrze prawi;-)
Jasne ;)

Awatar użytkownika
Piotrek Byrdziak
Eksplorator
Podziękował/a  : 9 razy
Otrzymał podziękowań : 24 razy

Post autor: Piotrek Byrdziak » 07 lut 2019, 00:34

Piotrek Byrdziak pisze:
JerzyM73 pisze:
Słuchaj Piotra, bo zawsze mądrze prawi;-)
Jasne ;)
A i też oczywiście pozdrawiam Jerzy i Pedet47 :)

Pedet47
Bywalec

Post autor: Pedet47 » 07 lut 2019, 17:14

Na początku dziękuję Jerzy za podesłanie lokalizacji mojego obiektu. Podobno, tak wynika z recenzji na booking, widoki z balkonów są fantastyczne. Pozytywne opinie, właśnie widok na morze Jońskie z pokoju oraz stosunkowo niewielka cena przekonały nas do tego wyboru. Problem tylko z tym miejscem parkingowym, ale jakoś się to załatwi. Napisane jest, że nie ma problemu z zaparkowaniem właśnie w jednej z sąsiednich uliczek. (muszę znaleźć Twoje nagranie z kamery samochodowej). Podobno aby zejść do plaży potrzeba pokonać ok. 150 schodków. Czy macie orientację czy to jakieś ekstremalnie męczące zadanie wchodzić w słońcu po plażowaniu do hotelu? Nie umiem sobie wyobrazić jak to jest i jak tam stromo. Czy piechotą daleko do centrum Qeparo i deptaku?
Odnośnie wiedzy Piotra to zdążyłem się o niej przekonać, również Twojej, dlatego z uwagą przyjmuję Wasze rady :)
Pozdrowienia :)

JerzyM73
Moderator

Post autor: JerzyM73 » 07 lut 2019, 22:11

Deptak masz wzdłuż całej plaży na samym dole oczywiście, czyli idziesz w dół. Przy deptaku jest dużo restauracji. Tu możesz sobie podejrzeć https://twitter.com/gorohimara/status/9 ... 5548552193" onclick="window.open(this.href);return false;

Podobno aby zejść do plaży potrzeba pokonać ok. 150 schodków. Czy macie orientację czy to jakieś ekstremalnie męczące zadanie wchodzić w słońcu po plażowaniu do hotelu?
Ja sobie nie wyobrażam, bo na sama myśl się mocno męczę ;-)

Pedet47
Bywalec

Post autor: Pedet47 » 08 lut 2019, 12:50

Dzięki Jerzy za ten link, trudno byłoby mi samemu znaleźć takie informacje. Odnośnie tego podejścia do hotelu to pytam, ot tak, nie sądzę by to był dla mnie większy problem. Wakacje lubię spędzać aktywnie. Po prostu ludzie w opisach wskazują to jako minus czy niedogodność. Przekonamy się. A do starego Qeparo ciężko wejść? Bo wiem, że to też pod górę...

marwyk1976
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 13 razy

Post autor: marwyk1976 » 08 lut 2019, 20:53

nikt nie będzie ci robić szkód chyba ze komuś zaleziesz za skórę, nie spotkałem się w Albanii żeby ktoś rozbijał szybę, auto tam są pootwierane i nic nie ginie

Pedet47
Bywalec

Post autor: Pedet47 » 08 lut 2019, 21:33

Hej marwyk1976, trzeba byłoby mieć niezły tupet by w gościach zaleźć gospodarzowi za skórę. Pozytywne informacje, dzięki. Pozdrowienia.

JerzyM73
Moderator

Post autor: JerzyM73 » 09 lut 2019, 00:04

Pedet47 pisze:Dzięki Jerzy za ten link, trudno byłoby mi samemu znaleźć takie informacje. Odnośnie tego podejścia do hotelu to pytam, ot tak, nie sądzę by to był dla mnie większy problem. Wakacje lubię spędzać aktywnie. Po prostu ludzie w opisach wskazują to jako minus czy niedogodność. Przekonamy się. A do starego Qeparo ciężko wejść? Bo wiem, że to też pod górę...
Wujek google wie wszytko. Wchodzenie po schodach jak jesteś nagrzany jak naleśnik może być trudne (dla mnie wejście na 4 piętro w bloku bez butki tlenu jest trudne :-)

Odnośnie bezpieczeństwa to jak pisze marwyk1976 - większe obawy mam w Łodzi niż w AL.

ODPOWIEDZ