Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Nauka języka

Wszystko na temat języka albańskiego

Moderatorzy: jakubanek, spoker

tomilidzons
Raczkuje
Podziękował/a  : 1 raz

Nauka języka

Postautor: tomilidzons » 24 lip 2015, o 16:34

Szukam w Łodzi lub okolicach kursu lub korepetytora języka Albańskiego.
Nauka od podstaw.
Może ktoś coś wie, mógłby coś polecić.
Dziękuję.

Awatar użytkownika
Piotrek Byrdziak
Eksplorator
Podziękował/a  : 9 razy
Otrzymał podziękowań : 24 razy

Re: Nauka języka

Postautor: Piotrek Byrdziak » 30 lip 2015, o 09:31

dzieciolek pisze:ja niestety nie słyszałem...

Po co piszesz posta jeśli nie słyszałeś,ten post nic nie wnosi do tematu.

Lorena
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Postautor: Lorena » 8 lis 2015, o 03:26

Witam ,
Jezeli jest pan dalej zainteresowany o korepetycje jezyka albanskiego , serdecznie zapraszam .... http://www.e-korepetycje.net/lorenaxh

lukasz-anton
Raczkuje

Postautor: lukasz-anton » 30 mar 2016, o 12:01

W języku polskim będzie trudno znaleźć książki do nauki języka albańskiego, bo po prostu takiej nie ma. Najłatwiej zacząć od rozmówek. Oczywiście są te gorsze, jak te z wydawnictwa Kram, oraz lepsze - polecam rozmówki autorstwa Mazlluma Sanaji. Do tego można kupić słownik polsko-albański, albańsko-polski M. Jeziorskiego (2010, wydawnictwo Wiedza). W antykwariatach można znaleźć starsze wydania zarówno rozmówek i słownika. Istnieje jeszcze słownik polsko-albański stworzony przez Arqile Tete, ale w Polsce raczej trudno go znaleźć. Odnośnie albańskiej gramatyki, wartym polecenia jest zarys gramatyki języka albańskiego (Mindak, Sawicka 1993) .
Książek do nauki języka albańskiego w języku angielskim najlepiej szukać na chomikuj.pl Jest tego w miarę dużo, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.
www.albaniatravel.pl
Bezpłatny przewodnik po Albanii

dareke3
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Postautor: dareke3 » 14 lip 2016, o 23:23

Język Albański ? Jest niezwykle prosty , nie znam go ni w ząb , ratujemy się trochę angielskim , rosyjskim , niemiecki nic tu nie da. Miejscowi super dla nas sympatyczni , a jak usłyszą że Polonija nie zostawią bez załatwienia sprawy czy też pomocy. W sklepach... zaciągną za ladę i bierz i wybieraj człowieku co chcesz, wcale cię nie nadzorują. Uśmiech , chyba w tym jest najważniejszy. Tak więc bez obaw , jestem pierwszy raz i jest pod tym względzie ok.

Krzysztof559
Bywalec

Postautor: Krzysztof559 » 15 lip 2016, o 12:28

Miejscowi super dla nas sympatyczni , a jak usłyszą że Polonija nie zostawią bez załatwienia sprawy czy też pomocy.

W pełni popieram. Nie wiem czym się zasłużyli Polacy w Albanii, ale Polonija jest odbierana przesympatycznie.

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 58 razy

Postautor: JerzyM73 » 15 lip 2016, o 12:44

Znają dobrze naszych polkarzy. Bońka i Lewandowskiego

W jednym sklepiku w Himare to jest nawet polski szalik i banknoty przeklejone na ścianie. Jak będę to zrobię fotkę
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

Lech Wierzbowski
Raczkuje

Postautor: Lech Wierzbowski » 30 paź 2017, o 13:14

Szukam słownika polsko - albańskiego. Wydany był w 2010 roku, ale nakład jest wyczerpany. Może ktoś go posiada i może odstąpić.

albimiftari123
Raczkuje

Postautor: albimiftari123 » 30 paź 2018, o 13:50

Witam jezeli pan dalej jest zainteresowany zapraszam serdecznie. Jestem Albańczykiem i od 4 lat mieszkam we Wrocławiu gdzie studiuję Stosunki Międzynarodowe. Chodziłem też na studium języka polskiego w Łodzi przez 9 miesięcy. Obecne pracuję we Wrocławiu, a w czasie letnim wyjeżdżam do Albanii. Jestem licencjonowanym polsko-języcznym przewodnikiem po Albanii. Mam ogromną wiedzę o albańskiej historii i bardzo chętnie ją dzielę z turystami podczas wycieczek. Dysponuję dużą ilością książek i materiałów pomocnych przy nauce. Zapraszam do kontaktu. albimiftari123@gmail.com

Wróć do „Język albański”