Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Kamp "Gate to Horizon Bio Camp" Lukova

Kempingi i pola namiotowe w Albanii i w państwach tranzytowych.

Moderatorzy: jakubanek, spoker

Searcher
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 5 razy

Kamp "Gate to Horizon Bio Camp" Lukova

Postautor: Searcher » 18 cze 2018, o 16:02

Kamp dla podroznikow, nie wczasowiczow.

Brak cieplej wody i wifi, jednak ściąga grecki vodafone. Widoki i okoliczności przyrody rekompensuja niedostatki. 10 € za namiot. Leżaki, parasole do dyspozycji.

Zachęceni zdjęciami z google postanowiliśmy zajechać. Odbija się od głównej drogi w strone morza. Wąską stromą szutrowa drogą, ale rowna i osobowka daje rade bez problemu. Dojeżdża się do końca, nad same morze. Kamping duży nie jest, na kilkanaście namiotów. Pięknie położony, bardzo zadbany. Dużo roznorodnej zieleni. Miejsca na namioty na tarasach, dużo cienia,piękne widoki. Jest bar, lody, napoje. 7 minut spaceru plaża do restauracji ze świeżą rybą.

Sam kamping i otoczenie naprawdę rewelacja. Miejsce kameralne, ciche i spokojne. Ogromna pod względem długości, ale niezbyt szeroka plaża z kamykami. Czysta, niebieska woda. Nawet przy maksymalnym oblozeniu nie będzie tłoku. Na kampie dwie toalety, jeden prysznic. Woda z pobliskich górskich źródeł, rześka - szczególnie odczuwalne pod prysznicem :-)

Polecam zabrać od razu wszystko, w tym jedzenie na caly okres, bo droga nie zachęca do kursowania do sklepu. Jest prąd, można podłączyć lodówkę turystyczną.

Spedzilismy 2 doby, żal wyjeżdżać.

Zdjęcia po powrocie, ale tez dużo jest na google.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2018, o 18:27 przez Searcher, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Metohija
Podróżnik
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Re: Kamp "Gate to Horizon Bio Camp" Lukova

Postautor: Metohija » 19 cze 2018, o 21:51

Dzięki.
Nie wiedziałem o jego istnieniu.
Z opisu wnioskuję, iż można się na nim dosłownie "zaszyć"... ;-)
Przyda się więcej zdjęć, gdyż nie mogę znaleźć w sieci nic reprezentatywnego.
Szkoda tej ciepłej wody. Wystarczyłby na czarno pomalowany bojler i dla mnie mógłby awansować na kamp dla wczasowiczów.

Pozdrawiam i szerokości.

Searcher
Bywalec

Postautor: Searcher » 19 cze 2018, o 22:11

Zdecydowanie można się zaszyć. Zdjęcia będą, jak wrócę :-)

Searcher
Bywalec

Postautor: Searcher » 25 cze 2018, o 18:26

Podejrzewam, że ta ciepła woda mogłaby ściągnąć zbyt wielu "wczasowiczów" :) a miejsce jest naprawdę przepiękne. Może nie ten gatunek co Ksamil na przykład, ale dla mnie naj naj jeśli chodzi o Albanie natenczas.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 58 razy

Postautor: JerzyM73 » 25 cze 2018, o 22:10

No faktycznie piękne widoki. Jak już się się najesz tego sera to wrzuć więcej fotek z pobytu w AL ;-)
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

Searcher
Bywalec

Postautor: Searcher » 26 cze 2018, o 16:59

JerzyM73 pisze:No faktycznie piękne widoki. Jak już się się najesz tego sera to wrzuć więcej fotek z pobytu w AL ;-)

Te wstawianie trochę upierdliwe na tym forum, ale większość mam na fb: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 3ebb7f3491

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 58 razy

Postautor: JerzyM73 » 27 cze 2018, o 22:08

Searcher pisze:
JerzyM73 pisze:No faktycznie piękne widoki. Jak już się się najesz tego sera to wrzuć więcej fotek z pobytu w AL ;-)

Te wstawianie trochę upierdliwe na tym forum, ale większość mam na fb:

Kurcze super fotki, gratulację za wprawne oko, ale widzę sprzęt też niczego sobie. Te szerokokątne to z obiektywu czy GoPro?

Widzę, że byłeś też w tej knajpce na wzgórzu w Himare.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

Searcher
Bywalec

Postautor: Searcher » 28 cze 2018, o 00:07

Dzięki, wszystkie fotki z albumu to Canon 5D mark1 i 17-40L (to mój podstawy sprzęt turystyczny), nieliczne z 70-200L f2.8. GoPro używałem ale raczej doraźnie, jakieś wspólne, podwodne czy coś.

W knajpce byliśmy, ale tylko widokowo :)

Wróć do „Kempingi w Albanii i po drodze”