Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Kosovo - któs był widział, przejeżdżał?

Tylko opisy, od reszty informacji są inne fora tematyczne.

Moderatorzy: spoker, Piotrek Byrdziak

mareksc
Eksplorator
Podziękował/a  : 5 razy
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Re: Kosovo - któs był widział, przejeżdżał?

Postautor: mareksc » 28 maja 2015, o 14:23

Pudelek pisze:zawsze jest ryzyko na każdej granicy, że jakiś pogranicznik może się z nami "zabawić" - mi np. na macedońsko-albańskiej prawie chcieli rozkręcać auto... ale nie słychać żeby ostatnio Serbowie robili tam jakieś cyrki

Macedończycy czy Albańczycy chcieli rozkręcać? Jak ich przekonałeś ,żeby nie rozkręcali?

Pudelek
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 12 razy

Postautor: Pudelek » 28 maja 2015, o 16:13

Macedończycy. Raz, że się nudzili, dwa - wydało im się podejrzane, że ja i moja partnerka mamy paszporty z różnych krajów. No to na bok... jeden był zły policjant który zaglądał wszędzie łącznie z silnikiem, stukał w każdy plastik, aż w końcu przyszedł z kluczem, a drugi - "dobry", który rozmawiał o wakacjach :D Na szczęście ten zły chyba uznał, że rzeczywiście nic nie przemycamy i odpuścił :)

gregorian13
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Postautor: gregorian13 » 23 wrz 2018, o 18:56

Witam Ja w tym roku wyjeżdżając z okolic Skopje( kanion Matki) kierowałem się do Kosowa. Obawy były, zupełnie niepotrzebne .Miły pogranicznik wskazał gdzie wykupić ubezpieczenie( 15 euro bo wiadomo, że zielona karta tam nie obowiązuje) i następnie kierunek Peć, gdyż chcieliśmy przez Rożaje (Czarnogóra) dotrzeć do Żabljak i dalej kanionem Pivy do Foca(Bośnia). To się nie udało ale przez Plevlja(Czarnogóra) do Gorażde(Bośnia) i nocleg w Wiszegradzie. To była 10- godzinna, pełna adrenaliny przygoda. Ale wracając do Kosowa, od strony Macedonii brakuje dosłownie kilka km autostrady(jest w budowie i robi wrażenie). Dalej już autostrada, bądź ekspresówka. Wszystko tam jest dopiero co wybudowane, więc ładne. Od Peć 20 km wspinaczka po lokalnych drogach gdzie tzw zakręty śmierci to były co 5 minut. Opuszczając Peć było 32 stopnie a na przejściu granicznym z Czarnogórą za niecała godzinę 10,5 stopni. Reasumując tam jest cywilizacja.

Wróć do „Pozostałe państwa tranzytowe w drodze do Albanii”