Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Grecja po raz pierwszy -proszę o porady

Tylko opisy, od reszty informacji są inne fora tematyczne.

Moderatorzy: spoker, Piotrek Byrdziak

Awatar użytkownika
Metohija
Podróżnik
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Re: Grecja po raz pierwszy -proszę o porady

Postautor: Metohija » 22 kwie 2018, o 21:17

Z Keramoti do Limenas

Dla mojego składu 30 euro w jedną stronę.

http://www.thassos-ferries.gr/en/tickets.php

Gdyby oferta kempingowa w Albanii była bogatsza, nie miałbym problemu z ustaleniem kierunku.
Choć z drugiej strony dla mnie Albania "zaczyna się" od Półwyspu Karaburun w dół, więc oferta byłaby szybko skończona, czego w przypadku Grecji i niezliczonych wysp na morzu Egejskim powiedzieć nie można.

Pozdrawiam.

damiano20
Eksplorator

Postautor: damiano20 » 23 kwie 2018, o 09:11

Ja pewnie podziele troszke urlopu w Albani troszke w Grecji. Mimo wszystko Grecja droga więc, lepiej chwile posiedzieć w Grecji a później uciec do Albani się zabawić .

No no dobre pytanie ewad75. Też mnie interesuje ile kosztuje , Metohija nam może powie ?

Awatar użytkownika
Metohija
Podróżnik

Postautor: Metohija » 23 kwie 2018, o 11:20

...ale na jakie pytanie mogę Wam jeszcze odpowiedzieć? ;)

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 14 razy
Otrzymał podziękowań : 51 razy

Postautor: JerzyM73 » 23 kwie 2018, o 22:54

Metohija pisze:
damiano20 pisze:Kto się w tym roku wybiera do Grecji samochodem ? i w jakie okolice ?

Hej!

W lipcu na Thassos. Jak zwykle pod namioty. Na dwa samochody.
Przy czym "tam" z noclegiem w Rumunii i Bułgarii, a z powrotem z dwoma w samej Rumunii.

Pozdrawiam.

Z tego co czytałem to ładna zielona i spokojna wyspa. Czekam w takim razie na fajną i rzeczową relację. W RO i BG coś zamierzacie zwiedzać ?

Awatar użytkownika
Metohija
Podróżnik

Postautor: Metohija » 23 kwie 2018, o 23:33

Cześć.
Tak piszą. Zobaczymy jak jest na prawdę.

Tak, zamierzamy pozwiedzać, choć głównie chcę przejechać się Transalpiną i dokończyć trasę Transfogarską, której przejazd w połowie czerwca 2011 roku przerwał zasypany śniegiem wjazd do tunelu.
Będzie to powrót po siedmiu latach (o sześć za dużo).

TAM: Zamek w Hunedoarze, Transalpina (RO), Bigorski Monastyr (BG)
NA POWROCIE: Błotne miniwulkany w okolicach Berca, Brasov, Rasnov, Trasa Transfogarska, Sibiu (RO), może Oradea w biegu.

Osobiście chciałem zrobić rajd po siedmiu głównych warownych kościołach Transylwanii, ale nie jestem sam do tego wyjazdu, więc chyba jakiś długi weekend 2019 roku...

Relacji obiecać nie mogę... właśnie dziś z koleżanką z innego forum pisaliśmy o spadku motywacji w tym działaniu :-)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Metohija
Podróżnik

Postautor: Metohija » 24 kwie 2018, o 00:17

Aha. Bo tak się wtryniłem w wątek bez porady, a to jest jego cel :-)

Do tej pory byłem w Grecji dwa razy.
Pierwszy raz Chalkidiki / Riwiera Olimpijska (2011).
Drugi Raz na Lekadzie (2014).

Na Chalkidiki polecam "środkowy palec" czyli Sithonię. Bardzo ładne plaże. Ktoś wspomniał o Kalamitsi - potwierdzam - bardzo ładna plaża ze skalną wysepką. Białe skały w granatowym morzu (choć kiedy ściągnąłem z nosa polaryzacyjne okulary, już tak bajkowo nie było ;-) ). W Toroni rzeczka z żółwiami. W głębi niby opuszczone miasteczko Parthenonas - wyjazd z Neos Marmaras. Sithonia dla mnie obroniła się sama.

Riwiera Olimpijska to doskonały punkt wypadowy w Meteory czy w Masyw Olimpu. Reszta to smutek. Niezbyt urodziwe plaże. Dużo ludzi. Kempingi to istne kombajny. Ciut dalej w Tesalii jest bardziej kameralnie. W czerwcu dojechaliśmy aż do Agiakombos, gdzie w zasadzie kończy się nadmorska, tesalska droga i mijaliśmy kilometry pustych plaż z pojedynczymi parasolami i leżakami. Szkoda, że nie było tam kompletnie żadnej infrastruktury kempingowej. Wtedy mówiono nam, że tu głównie odpoczywają mieszkańcy Larisy w swoich domach letniskowych, a turyści z zewnątrz nie zaglądają.

Inaczej maiła się sytuacja na Lefkadzie. Piękna, różnorodna wyspa. Trochę zatłoczona, bo dostęp mostem dosyć ułatwiony, ale dało się przeżyć. Wycieczki wąskimi dróżkami w głąb wyspy i na szczyty o wysokości około kilometra (fantastyczne widoki z trasy ze sczytu Profitas Ilias - 1040 m.n.p.m.), to była esencja. Oczywiście plaże i takie pewniaki jak Porto Katsiki czy Egremni, ale też małe kameralne wysepki dostępne tylko z wody (mamy dwa kajaki). Wycieczka statkiem na Ithakę i Kefalonię z międzylądowaniem na wyspie Onasisa (Skorpios) to także fajnie zapełniony dzień. Trochę brakło nam czasu na samo miasteczko Lefkada.
W 2015 roku (chyba) wyspę nawiedziło trzęsienie ziemi. Nie wiem jak dziś wygląda Porto Katsiki i Egremni, ale zdjęcia sprzed kilku lat pokazywały spore zniszczenia i przewężenia plaż.

To chyba tyle.
Pozdrawiam.

ewad75
Podróżnik
Podziękował/a  : 1 raz

Postautor: ewad75 » 24 kwie 2018, o 22:41

A nie myślałeś o kopalni soli w Turdzie w Rumunii? Ja bardzo chcę tam w końcu pojechać, bo tyle się naczytałam, że aż mam gęsią skórkę na samą myśl o tej atrakcji.

Awatar użytkownika
Metohija
Podróżnik

Postautor: Metohija » 24 kwie 2018, o 23:17

ewad75 pisze:A nie myślałeś o kopalni soli w Turdzie w Rumunii? Ja bardzo chcę tam w końcu pojechać, bo tyle się naczytałam, że aż mam gęsią skórkę na samą myśl o tej atrakcji.

Hej.

W tym roku nie za bardzo pasuje to do naszego planu.
Kiedyś taki plan był, jednak znajomym w Targu Mures rozciekła się chłodnica i dzień w plecy. Zrezygnowaliśmy.

Pozdrawiam.

ewad75
Podróżnik
Podziękował/a  : 1 raz

Postautor: ewad75 » 5 maja 2018, o 21:36

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 14 razy
Otrzymał podziękowań : 51 razy

Postautor: JerzyM73 » 5 maja 2018, o 23:32

[quote="ewad75"][/quote]

Dzięki za info. Będę musiał jechać cały czas na tempomacie i nawet ustawię sobie ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości ;-(

Wróć do „Macedonia, Czarnogóra i Grecja”