Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Grecja po raz pierwszy -proszę o porady

Tylko opisy, od reszty informacji są inne fora tematyczne.

Moderatorzy: spoker, Piotrek Byrdziak

srebrny
Eksplorator
Podziękował/a  : 6 razy
Otrzymał podziękowań : 19 razy

Re: Grecja po raz pierwszy -proszę o porady

Postautor: srebrny » 12 mar 2018, o 10:30

Radzę jednak dobrze przemyśleć sprawę. Widzę, że trochę "na lekko" opisane są koszty pobytu w Grecji. Wg mnie, a co roku choć na chwilkę "jestem" w Grecji koszty są znacznie większe od albańskich. I nie chodzi tylko o kwaterę ale o codzienne bytowanie: żywność, używki, lody, łakocie, owoce itd. Aktualne cena można znaleźć na forach poświęconych Helladzie.
Mimo że bardzo lubię Grecję i zawsze tam wracam z sentymentem ( 2 lata pobytu) to kosztowo przewyższa Albanię ale jest taniej niż w Chorwacji.
Wszystko powyższe zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji i możliwości.

Awatar użytkownika
piekara114
Podróżnik
Podziękował/a  : 7 razy

Postautor: piekara114 » 17 mar 2018, o 18:24

damiano20 pisze:w 2017 było HIMARE a co teraz planować to juz sam nie wiem :/:/
Możesz podzielić się namiarem na nocleg?

Awatar użytkownika
piekara114
Podróżnik
Podziękował/a  : 7 razy

Postautor: piekara114 » 17 mar 2018, o 18:26

darajawahusz pisze:Jestem akurat na etapie rezerwowania w Ormos Panagias .Interesowała nas ta miejscowość ijeszcze Vouvourou .
Interesuje Cię jeszcze Vouvourou? Ja 2 lata temu przez chwilę rozmyśłałam o tej miejscówce - w wielu kwaterach jest opcja przejścia w kąpielówkach taras-ogród-plaża. Sporo adresów email zebrałam tu. Cena za okres 10-19.07.16 była 40 eur 2+1. Moją relację z Sithoni z Sarti znajdziesz tu

darajawahusz pisze:Z tego co czytałem to chyba zaczęli płacić podatki od wynajmu , stąd ten wrost cen w stosunku do lat ubiegłych .
Ten podatek to nie jest wielki. W tym roku w prywatnej kwaterze to koszt 0,5EUR/dobę/apartament - kwota zależy od standardu noclegu.

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 58 razy

Postautor: JerzyM73 » 9 kwie 2018, o 12:02

Dziękuję Wszystkim za propozycje miejscówki w GR.

Jak się już człowiek przyzwyczaił do takich widoków:

Obrazek

to wybór mógł być tylko jeden, czyli Lefkada.

Niestety wybór odpowiedniego lokum był bardzo trudny ponieważ w okolicach Agios Nikitas nie było niczego co by spełniało moje oczekiwania cenowo/jakościowe. Jak warunki były super to cena była super do potęgi 3 ;-(

W końcu się już poddałem i poszliśmy do Itaki i wstępnie zarezerwowaliśmy 2 tyg na krecie w spokojnej miejscowości. Miałem dwa dni na przemyślenie i podjęcia ostatecznej decyzji. Cały czas jednak miałem przed oczami te plaże nad morzem Jońskim na Lefkadzie i tak się szczęśliwie złożyło, ze szukając cały czas miejscówki na Lefkadzie, po lekkiej korekcie terminu znalazłem coś sensownego na 11 nocy (pierwotnie szukałem na 13 nocy).
Z racji, że na samej Lefkadzie będzie krócej, to zamierzam jeden dzień przeznaczyć na Meteory i jeden na Ateny.
Teraz jeszcze muszę zarezerwować jakiś sensowny nocleg w Meteorach i Atenach (jak macie propozycje to czekam)

damiano20 pisze: Myślałem nad okolicami lefkady ale jak dowiedziałem się że tam jest jedna plaża na której są tłumy to juz mi sie odechciało i szukał bym coś innego.

Damiano, tam faktycznie jest ta "jedna" plażą na której są tłumy (zwłaszcza jak dopłyną 3 statki wycieczkowe), ale poza tym jest sporo plaż na których panuje luz i są równie urocze.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

damiano20
Eksplorator
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Postautor: damiano20 » 9 kwie 2018, o 13:26

JerzyM73 a to zdjęcie co dodałeś to z jakiej miejscowości ?
Kurde ja już naprawdę nie wiem w które miejsce jechać do grecji :(
I tak jak Jerzy piszesz ceny jedni twierdzą że porównywalne do chorwacji drudzy że wysokie sam juz nie wiem co mysleć ....

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 58 razy

Postautor: JerzyM73 » 9 kwie 2018, o 14:38

To jest oczywiście AL https://goo.gl/maps/MhorNRmrRv32

Co do cen to akurat na Lefkadzie jest drogi, bo zakwaterowania jest relatywnie mało. U mnie dodatkowo musiał być basen co podnosi koszty.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

loco1
Bywalec

Postautor: loco1 » 9 kwie 2018, o 15:31

miejscowość Frini - dzielnica jakby miasta lefkada - hotelik kastro maistro - byłem tam 4 lata temu i polecam . Nie traktujcie tego jak ich reklame ( jeżeli nie mozna - skasujcie) po prostu jakby ktoś chciał fajnej sprawdzonej miejscówki - za normalne pieniądze.

damiano20
Eksplorator
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Postautor: damiano20 » 22 kwie 2018, o 10:49

Kto się w tym roku wybiera do Grecji samochodem ? i w jakie okolice ?

Awatar użytkownika
Metohija
Podróżnik
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Postautor: Metohija » 22 kwie 2018, o 11:11

damiano20 pisze:Kto się w tym roku wybiera do Grecji samochodem ? i w jakie okolice ?

Hej!

W lipcu na Thassos. Jak zwykle pod namioty. Na dwa samochody.
Przy czym "tam" z noclegiem w Rumunii i Bułgarii, a z powrotem z dwoma w samej Rumunii.

Pozdrawiam.

ewad75
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Postautor: ewad75 » 22 kwie 2018, o 21:11

[/quote]
Hej!

W lipcu na Thassos. Jak zwykle pod namioty. Na dwa samochody.
Przy czym "tam" z noclegiem w Rumunii i Bułgarii, a z powrotem z dwoma w samej Rumunii.

Pozdrawiam.[/quote]
Do Metihoja.

My się cały czas zastanawiamy Grecja czy Albania (po raz 4). I mam pytanie odnośnie promu Na Thassos, skąd i ile kosztuje? Może to coś rozjaśni.
Dzięki za odpowiedź.

Wróć do „Macedonia, Czarnogóra i Grecja”