Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Ohryd

Tylko opisy, od reszty informacji są inne fora tematyczne.

Moderatorzy: spoker, Piotrek Byrdziak

JerzyM73
Moderator
Podziękował/a  : 20 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Re: Ohryd

Post autor: JerzyM73 » 24 kwie 2015, 20:48

Ja o Ohrydzie, dowiedziałem się pierwszy raz od "kolegi" Makłowicza
http://vod.tvp.pl/audycje/kulinaria/mak ... e/18419737" onclick="window.open(this.href);return false;
A jak zobaczyłem Cerkiew Św. Jana Teologa to pomyślałem - muszę tam pojechać
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

miras
Podróżnik

Post autor: miras » 30 kwie 2015, 20:08

Ciekawsze miejsca dla zainteresowanych :D
Skopje - b.fajny stary bazar, choć mi się samo miasto też podoba(ale jestem wyjątkiem)
-Dom Matki Teresy
-Fontanna z pomnikiem Aleksandra Macedońskiego
-Krzyż Milenijny-króluje nad całym Skopje
- Matka - kanion - koniecznie
- P.N Mavrovo
- Stara droga nad Ochryd przez Święty Jovan Bigorski
- Zalew nad Debarem
- Ochryd
-Muzeum na wodzie
- Gradiste - muzeum nad Ochrydem
- Trpejca
- Święty Naum
- Stara droga z Trpejcy do Stenje - bardzo widowiskowa
- Konjsko (kiepska droga, ale dobre miejsce na rozpoczęcie wycieczki na wyspę węży)
- Bitola - fajny deptak i wieża zegarowa
- Demir Kapija - winiarnia Popova Kula i przełom Vardaru
- Dojran - niesowicie ciepłe jezioro
- Stobi (ja nie byłem ale podobno warto)

Albania w okolicy Ochrydu
- Pogradec - b.ładna promenada szczególnie o poranku (rzut beretem)
- Korcza - Paryż Albanii - ciekawy bazar (olbrzymi wybór ciekawego jedzenia, zachowany stary Han), muzeum ikon, bardzo ładna stara część (choć miejscami zaniedbana)
- Voskopoja - raj utracony plemion arubijskich - kilkaset pozostałych osób z 30000 ok.250 lat temu.
- Shipska

tiomek
Bywalec

Post autor: tiomek » 25 sie 2020, 07:44

Witam serdecznie, odświeżam temat...
W czerwcu zaplanowałam Albanię, niestety koronkowo się nie udało...😉 decyzja zapadła ruszam w najblizszy piątek. Mam jednak mały problem-tam gdzie zwyczajowo stacjonuję (Borsh) wolne pokoje mają od 01.09... szukam czegoś na weekend i poniedziałek. I moja uwaga skierowała się w stronę Ochrydy... myślę że 3 dni w tym rejonie może być spoko. Potrzebuje jednak podpowiedzi, chętnie skieruje się do jakiejś wioski w pobliżu Ochrydy. Tak żeby była spokojna plaża, niedużo ludzi, blisko jeziora.... żeby też była możliwość popludniu/wieczorem wyskoczyć do "miasta " coś zjeść, pospacerować itd... Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby coś podpowiedzieć? Gdzie się skierować biorąc pod uwagę moje oczekiwania? Za wszelkie uwagi bardzo dziękuję
PS planuję jechać tam "w ciemno"

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: Chmielo » 25 sie 2020, 09:10

Ja bym polecał Pogradec tam jest fajny albański klimat, można poplazowac a wieczorem promenada tętni życiem.a ceny wgl bardzo fajne

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator

Post autor: Chmielo » 25 sie 2020, 09:11

Choć w ochrydzie zdecydowanie więcej do zwiedzania

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator

Post autor: Chmielo » 25 sie 2020, 09:13

A nie myślałeś zrobić Np po 1 noclegu Ochryd,Korcza lub Permet,Girokaster?

tiomek
Bywalec

Post autor: tiomek » 25 sie 2020, 11:03

Gjirokaster mam zaliczony 😉 ale też nie jestem zwolennikiem objazdówek. Na urlopie szukam wypoczynku i luzu bez nadmiernego biegania. Pozostałą część roku dość się nabiegam...plan dla mnie idealny to plażing-smażing w ciągu dnia, a popołudniu/wieczorem wycieczka np. Do Ochrydy, spacer, kolacja i takie tam... dlatego jakaś niewielka miejscowość na nocleg nad jeziorem byłaby super

wkrak
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 8 razy

Post autor: wkrak » 26 sie 2020, 20:11

Pogradec w Albanii. Stąd skoczysz do Korczy (zakupy, zwiedzanie) i Voskopoje. Albo do Macedonii - Sw. Naum i Ochryda. Noclegi i mała plaża to jeszcze Trpejca w Macedonii.

tiomek
Bywalec

Post autor: tiomek » 03 wrz 2020, 23:05

No i pokrótce... Dojechaliśmy do Ochrydy w sobotę rano, korki masakryczne, nie było gdzie stanąć i o cokolwiek zapytać. Z kilku miejsc dosłownie nas przegoniono, kilka prób zapytań i odpowiedź "brak wolnych miejsc"... Lekkie zrezygnowanie, analiza i... Jedziemy dalej.... Przejście graniczne i jesteśmy w Albanii, kierunek Pogradec. Hotel Millennium, pokój dla 3 osób plus dostawka i nasza czwórka ma lokum nad Jeziorem Ochrydzkim. Pokój mały, bez aneksu kuchennego za 37 euro ze śniadaniem. Na dwa dni jest okej. Fajne dwa dni, w poniedziałek rano jakby przeszedł jakiś wirus (korona?), nagle wioska pusta.... Pewnie w Ochrydzie było podobnie, wybraliśmy najgorszy moment na przyjazd chyba-ostatni weekend sierpnia.... Tak czy siak Jezioro Ochrydzkie super miejsce na odpoczynek z małymi dziećmi, wchodzsz do ciepłej wody, płyniesz i płyniesz i płyniesz i.... Wstajesz i woda po pas.... ;-) tam się łatwo dzieci nie potopią ;-)
Za wszelkie podpowiedzi bardzo dziękuję

ODPOWIEDZ