Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Siga, siga czyli Lefkada 2018.

Tylko opisy, od reszty informacji są inne fora tematyczne.

Moderatorzy: spoker, Piotrek Byrdziak

JerzyM73
Eksplorator
Podziękował/a  : 18 razy
Otrzymał podziękowań : 59 razy

Re: Siga, siga czyli Lefkada 2018.

Postautor: JerzyM73 » 17 lut 2019, o 19:52

W końcu wybraliśmy się na plażę Porto Katsiki, uważaną przez wielu za najładniejszą i najlepszą na Lefkadzie.
Dla mnie osobiście przereklamowana. Chyba z nią jest podobnie jak z Zatoką Wraku na Zakyntos - ładnie wygląda z daleka i jak nie ma ludzi.
Plaża w 3/4 zastawiona leżakami, wszechobecny gwar i przemieszczający się ludzie. Jak ktoś lubi takie klimaty to będzie OK.
Na domiar złego w pewnych godzinach zaczyna się inwazja dużych statków wycieczkowych, z których w jednej chwili do wody wyskakują dziesiątki ludzi, głośna muzyka i zapach spalin. Do południa jest cień, później cała plaża w słońcu. Przy plaży na górze są parkingi - płatne chyba 5 lub 6 Euro.
Wejście na mały półwysep zrujnowane i zakaz przejścia.
Plusem dla głodnych jest to, że można nie ruszając się z miejsca zamówić coś do jedzenia i przyniosą Ci to na miejsce. Bar jest na górze a na plaży pracownicy, którzy zbierają zamówienia i dostarczają jedzenia robiąc przy tym nie mały hałas .
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 17 lut 2019, o 19:59

No i tradycyjnie film
Tutaj widać o co chodzi z tymi statkami. Wyglądało to tak jak by przypłynęli uchodzący, a przecież to Lefkada a nie Lesbos ,-)
W pewnym momencie nie ma dźwięku, jest to wynikiem roszczeń praw autorskich do utworu który był odtwarzany na statku
https://youtu.be/UTVGX1wP7qk
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 17 lut 2019, o 22:56

zosia40k
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 5 razy

Postautor: zosia40k » 7 mar 2019, o 23:01

Na dzień dzisiejszy Nordcapp jest nie do ruszenia, ale pojawił się kompromis w postaci powrotu do Albanii, o czym na pewno napiszę na ulubionym forum.

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 9 mar 2019, o 23:04

zosia40k pisze:Na dzień dzisiejszy Nordcapp jest nie do ruszenia, ale pojawił się kompromis w postaci powrotu do Albanii, o czym na pewno napiszę na ulubionym forum.

To o tym Nordcapp też coś napisz.

zosia40k
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 5 razy

Postautor: zosia40k » 10 mar 2019, o 00:22

Na pewno napiszę, bo pisanie relacji jest trochę przedłużeniem urlopu.
Nie ukrywam, że w roku 2017 i 2018 też nie obyło się bez wyjazdów, niestety nie do Albanii, ale nie chciałam zaśmiecać forum i dlatego nie pisałam o tych wyjazdach.

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 5 maja 2019, o 13:38

Wracając z Porto Katsiki na drodze stał polski akcent.Zero rdzy, a jak wiemy te samochody rdzewiały już w katalogu ,-)

Obrazek

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 5 maja 2019, o 13:43

Witam po dłuższej przerwie. Przerwa spowodowana niestety natłokiem pracy zawodowej i niechęci do laptopa w czasie wolnym. Z racji, że weekend majowy w tym roku spędzam na miejscu w Łodzi to czasu nieco się znalazło.

Jednego dnia zrobiłem objazd wschodniego wybrzeża, które jest zupełnie inne. Po drodze mijamy mały kościółek
Obrazek
Obrazek

Następnie zajechaliśmy do Nidri gdzie znalazłem ciekawe (jak dla mnie) miejsce -Konidaris Boatyard Nidri- czyli magazyn łodzi i miejsce ich remontu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Później po drodze mijamy winnicę. Przyznam, że najwięcej winka piłem właśnie z tej winnicy ,-)
Obrazek

Obrazek

JerzyM73
Eksplorator

Postautor: JerzyM73 » 5 maja 2019, o 21:06

Następny punkt to wodospady w pobliżu Nidri .
Trochę się pogubiłem podczas dojazdu do wodospadu ale się udało. z zaparkowaniem nie było problemu.
Jak wysiadłem z auta od razu zauważyłem pierwsze "źródełko"
Obrazek

A tak na poważnie to droga do wodospadu przyjemna, w chłodzie około 10 min

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sam wodospad myślałem że jest większy

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czytałem, że niektórzy kąpali się pod wodospadem, jednak dla mnie kolor wody wydał się podejrzany i nie skorzystałem.
Obrazek

W drodze powrotnej

Obrazek

na dole przy parkingu jest bar

Obrazek

Obrazek

https://youtu.be/mSwPD0Q4R2M

Wróć do „Macedonia, Czarnogóra i Grecja”