Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Himare 2020

Relacje i opisy pobytu w Albanii

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak, JerzyM73

wojcieszkin
Bywalec
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Himare 2020

Post autor: wojcieszkin » 10 sie 2020, 23:54

Nie będę się tu zbytnio rozpisywał o urokach miasteczka. Po prostu jest super. Byłem od 25 lipca do 8 sierpnia. Samolot do Tirany LOT-em a później auto z wypożyczalni. Jedna rzecz, która mnie zdziwiła to fakt, iż osoby będące w Albanii od końca czerwca relacjonowały, że pustki wszędzie. W Himare nie dostrzegłem tego. Ostatni raz byłem w 2018r. i oceniam obłożenie tegoroczne turystami jako 70-80 procent poprzedniego. Najlepiej zobrazuje to fakt, iż sprawdzając podczas pobytu wolne apartamenty na bookingu i airbnb w rejonie mnie interesującym - północna część miasteczka, znalazłem tylko DWIE oferty. Gdyby ktoś miał pytania to śmiało

wolffer
Bywalec

Re: Himare 2020

Post autor: wolffer » 11 sie 2020, 18:12

Z tym obłożeniem, to czerwiec i nawet lipiec, z mego doświadczenia, były zawsze luźniejsze od sierpnia. Może to i cały powód tych różnic.

Awatar użytkownika
spoker
Administrator
Podziękował/a  : 5 razy
Otrzymał podziękowań : 9 razy

Re: Himare 2020

Post autor: spoker » 02 wrz 2020, 14:59

Potwierdzam w tym roku obłożenie w Himare było naprawdę duże, ja byłem od 14 do 27 sierpnia, na weekendy zawsze brakowało wolnych miejsc w Himare w tygodniu też było sporo ludzi, co ciekawe poza Himare było wszędzie prawie pusto. Troszkę terenu objeździłem w tym roku więc wiem co mówię. Pozatym wszystko bez zmian, ceny jak rok temu, pobudowało się znowu trochę nowych hoteli itp. Jak skończą objazd Vlore i drogę do Ceparo to kolejna godzina do przodu będzie, obecnie na nowej drodze łączącej Fier z Vlore też sporo czasu jest na plusie. Osobiście jednak wole jechać z Macedoni przez Grecję autostradą bo jest poprostu wygodniej.

ODPOWIEDZ