Wczytywanie..

Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Albania 2018 z przygodami

Relacje i opisy pobytu w Albanii

Moderatorzy: Kar0ol, jakubanek, Piotrek Byrdziak, JerzyM73

irq31
Bywalec

Re: Albania 2018 z przygodami

Postautor: irq31 » 1 paź 2018, o 17:30

Ta kolega bodajże w zeszłym roku holowal auto z Montenegro, jedyne 12tyś :( go wyszło a auto warte ok 15
A my koniec końców postanowiliśmy wracać przez Montenegro Chorwacja Węgry Słowację
Wiadomo rooming i Internet tańszy
Dubrownik nocą zjawiskowy,szkoda że nie było czasu stanąć i fotkę jakąś zrobić
Granice: Szkodra do Monte ok 1 godz za to na granicy z Chorwacji ok 2 godz a może i więcej korek już od połowy Budvy potem już granice w "locie"
Aaaa nie sorki na granicy z Węgrami nie wiedzieć czemu od zarąbania policji i korek na jakieś 1,5 godz
A ten co nas kontrolował to też nie taki zwykły policjant: kamizelka taktyczna kabura udowa kilka magazynków nakolanniki nałokietniki rękawiczki taktyczne no taki ful wypas
I kazał opuścić szyby i po dowodach patrzył czy my to my
Nie pytałem o co chodzi
Ale powiedział na końcu; do widzenia

irq31
Bywalec

Postautor: irq31 » 1 paź 2018, o 17:36

Ogólnie uważam wyjazd do AL za udany
Może wątrobie się nie do końca podobało ale wszyscy uznaliśmy że było mimo awarii auta ok
Tylko ze cholera no DALEKO tam 2 dni jazdy jak nic
Co prawda kolega w zeszłym roku był ok Dures i jechał tam 21 godz ale nawi poprowadziła godz przez Kosowo
Sam ta trasę walnął jednym ciągiem
5 osób na pokładzie tylko że auto miało niecałe 10 mies od wyjazdu z salonu

marwyk1976
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 13 razy

Postautor: marwyk1976 » 1 paź 2018, o 20:39

Nowe auta sie też psuja na to nie ma reguły. Serwis autoryzowany w Albanii raczej na wysokim poziomie nie jest. Raczej skłaniałbym sie do jazdy starszymi autami takimi jak u nich jeżdżą. Wiadomo że jakieś ubezpieczenie trzeba mieć oraz znajomego co ma lawete żeby nie zdarł 12tys. za holowanie bo to cena kosmos chyba że wiózł jakaś Caravelle lub innego Vana lub terenówke ważaca ze 2.5 - 3 tony

Searcher
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 5 razy

Postautor: Searcher » 2 paź 2018, o 08:49

Także uważam, że ze starszym autem byłoby łatwiej. Takie nowe przepełnione elektroniką, to nie wiadomo jak zacząć często. W przypadku awarii zdecydowanie zamawialbym części i naprawiał na miejscu. Co najwyżej urlop sie przedłuży i ewentualnie szefa przekabacić trzeba byłoby. Laweta to chyba najgorsza i najdroższa opcja.

marwyk1976
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 13 razy

Postautor: marwyk1976 » 2 paź 2018, o 09:25

Koszt lawety to od 6000 do 8000 dla normalnej osobówki. Jedynie remont silnika by to wykluczył. Bo takiego asa też holowałem - w Albani zrobili uszczelkę pod głowica - bo auto gotowało. Unieśli głowice zmienili uszczelkę i pa. Dojechał klient do Grecji.

irq31
Bywalec

Postautor: irq31 » 2 paź 2018, o 19:02

Co do ubezpieczenia miałem najwyższe jakie się dało.... ale, auto ma 15 lat i żaden asistans nie działa powyżej 500 km albo od domu albo jak u mnie od granicy z tego co koleżanka która jest agentem mówiła to można by było do max 1000 km ale młodsze auto chyba max 5 lat
Było ubezpieczenie takie ful ale coś ok 7 tyś z holowaniem naprawą hotel i przewóz ale to się mijałoby z celem
Całe wakacje z tymi extra wydatkami wyszły mnie ok 8 tyś +- 300
Myślę że jak na 5 osób i 4300 km nie wyszło tak źle
Wiem można mówić że "januszowałem" nie stolujac się codziennie w restauracji na 3 posiłki
Ale nie tak lubimy spędzać czas

irq31
Bywalec

Postautor: irq31 » 2 paź 2018, o 19:04

Co do ubezpieczenia miałem najwyższe jakie się dało.... ale, auto ma 15 lat i żaden asistans nie działa powyżej 500 km albo od domu albo jak u mnie od granicy z tego co koleżanka która jest agentem mówiła to można by było do max 1000 km ale młodsze auto chyba max 5 lat
Było ubezpieczenie takie ful ale coś ok 7 tyś z holowaniem naprawą hotel i przewóz ale to się mijałoby z celem
Całe wakacje z tymi extra wydatkami wyszły mnie ok 8 tyś +- 300
Myślę że jak na 5 osób i 4300 km nie wyszło tak źle
Wiem można mówić że "januszowałem" nie stolujac się codziennie w restauracji na 3 posiłki

irq31
Bywalec

Postautor: irq31 » 2 paź 2018, o 19:11

Dodam tylko że kolega którego namowilem na wakacje w AL był e czerwcu druga połowa 2 dorosłe i 2 córeczki w Saranda w hotelu bez wyżywienia, nocleg po drodze w Bitoli potem przez GR od strony Ksamil powrót przez Chorwacja SL i Austrię i wyszło godz to ok 5,6 tyś
A w aucie 4 lub 5 letnim (nie wiem dokl który to rok) po tygodniu od przyjazdu rozeciała się turbina
Pewnie dojechalby by bez ale nie wiem jak by zrobił Logare

Searcher
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 5 razy

Postautor: Searcher » 2 paź 2018, o 22:29

irq31 pisze:Wiem można mówić że "januyszowałem" nie stolujac się codziennie w restauracji na 3 posiłki

A to mówisz, że są jakieś wytyczne żeby nie być januszem? I ze stolowanie się tylko w restauracjach jakos nobilituje? My generalnie unikamy restauracji, nie tylko z powodów finansowych i wcale nie czuję się z tym gorzej, wręcz przeciwnie! Bo o ile w Al to naprawdę warto czasami skorzystać, to w wielu innych krajach wręcz przeciwnie :-)

Wróć do „Byłem w Albanii”