Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Gdzie w 2021?

Szukasz współtowarzyszy na podroż, wypoczynek? Tutaj pisz.

Moderatorzy: Chmielo, JerzyM73, Piotrek Byrdziak

przemx5
Bywalec

Re: Gdzie w 2021?

Post autor: przemx5 » 24 sty 2021, 10:47

Co roku wybieram takie miejsca żeby właśnie spacerować. Uwielbiam sport, żona też, dzieci mniej. Pochwalę się bo wczoraj zaplanowałam całą trasę i pobukowałem noclegi w jedną stronę. Ruszamy ze Stolicy 27/06 nad ranem. Pierwszy nocleg w Györ na Węgrzech. Rano wyjazd i następny nocleg w Belgradzie. Z Belgradu do Ochrydy i znowu nocleg. Później na 8 nocy Himare. To już mam zarezerwowane. Z powrotem planuję taką trasę. Z Himare do Salonik i nocleg. Później Nisz i znowu nocleg. Z Niszu do Budapesztu i dwie noce. Powrót do Warszawy. Cały urlop ambitnie zaplanowany. Ogarniam oczywiście opcje z darmowym odwołaniem rezerwacji, nie wiadomo jak będzie z możliwością przekraczania granic. Myślę jednak, że jak w tamtym roku się udało,to tym bardziej w tym też się uda.

JerzyM73
Moderator
Podziękował/a  : 20 razy
Otrzymał podziękowań : 61 razy

Post autor: JerzyM73 » 24 sty 2021, 22:09

Jak tak to SPOKO ;-)
Odnośnie trasy i noclegów. Trasa podzielona na takie etapy ze względu na zwiedzanie czegoś po drodze, czy po prostu spokojna jazda?
Pytam bo z W-wy do Gyor to tylko 8 godzin .

Jeżeli wracacie przez Grecję to proponuję zatrzymać się w Meteorach. No chyba, że już tam byliście.
Zapraszam do relacji z podróży dookoła Polski viewtopic.php?f=39&t=317" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

przemx5
Bywalec

Post autor: przemx5 » 25 sty 2021, 10:06

Myślałem o Meteorach ale potrzebne by mi były 2 dni żeby wszystko zobaczyć. Planowaliśmy koniecznie 2 dni w Budapeszcie w tym roku i Meteory nijak nie udało mi się zmieścić w drodze powrotnej. Zmieniłem też trochę trasę powrotną. Zamiast Grecji wracamy przez Macedonię z noclegiem w Skopje i dwa dni w Budapeszcie. Właściwie to pierwszy raz jadę takimi dość krótkimi odcinkami. Do tej pory często jeździłem na raz (Chorwacja) albo z jednym noclegiem. W tym roku postanowiłem pojechać spokojnie, bez pośpiechu, przy okazji coś ciekawego zobaczyć.

przemx5
Bywalec

Post autor: przemx5 » 26 sty 2021, 10:26

Mam jeszcze jedno pytanie do bywalców Himare. Patrząc na zdjęcia plaż z Google maps wszędzie widać rzędy parasoli. Czy znajdę tam kawałek jakiejś plaży gdzie będzie kameralnie? Tzn niewiele ludzi brak lezakow, spokój. Jeżeli tak to które miejsca najbardziej polecacie?

dudzis
Bywalec

Post autor: dudzis » 06 lut 2021, 13:13

witam
też planuje takiego toura jak kolega noclegi nisz ochryda meteory i qeparo i tu moje pytanie spowrotem chcemy pojechać przez sh 20 do berane lub novi pazar google pokazuje 8h ale może ktoś jechał z qeparo np do berane przez sh20 i zna realny czas przejazdu ??

Amer222
Podróżnik

Post autor: Amer222 » 19 lut 2021, 13:27

Jeżeli będzie można normalnie jechać bez żadnych objazdów z powodu zakazu, to Saranda. A z stamtąd wypady .

Awatar użytkownika
spoker
Administrator
Podziękował/a  : 5 razy
Otrzymał podziękowań : 9 razy

Post autor: spoker » 03 mar 2021, 13:16

przemx5 pisze:
26 sty 2021, 10:26
Mam jeszcze jedno pytanie do bywalców Himare. Patrząc na zdjęcia plaż z Google maps wszędzie widać rzędy parasoli. Czy znajdę tam kawałek jakiejś plaży gdzie będzie kameralnie? Tzn niewiele ludzi brak lezakow, spokój. Jeżeli tak to które miejsca najbardziej polecacie?
Musisz uderzyć na plaże znajdujące się na obrzeżach Himare, tam jest spokojniej i bez parasoli.

Gypsyqueen
Raczkuje

Post autor: Gypsyqueen » 09 kwie 2021, 15:02

Jeśli się uda w 2021 gdzieś pojechać to na pewno Albania, Saranda albo HIlmare. Albo, żeby uniknąć tłumów, Mongolia, mogę spać w jurcie, nie byłam jeszcze, ale obrazki przednie:D: https://krzysztofskok.pl/mongolskie-jurty (swoją drogą jestem prawie pewna, że wynajmują je też turystom). Podejrzewam, że są tam nieco mniejsze obostrzenia

ODPOWIEDZ